Metalo miltelių taikymo sritys

Metalo milteliai turi platų pritaikymo spektrą įvairiose pramonės šakose – nuo aviacijos ir kosmoso iki biomedicinos inžinerijos. Šios smulkios metalo dalelės gaminamos taikant įvairius procesus, pavyzdžiui, atomizaciją, cheminį nusodinimą ir elektrolizę. Miltelių dalelių dydis ir forma gali būti kontroliuojami, kad būtų pasiektos pageidaujamos savybės konkrečiam taikymui. Šiame straipsnyje aptarsime įvairias metalo miltelių taikymo sritis – nuo adityviosios gamybos iki suvirinimo.

Pridėtinė gamyba

Adityvioji gamyba, dar vadinama 3D spausdinimu, yra trimačių objektų kūrimo iš skaitmeninio modelio procesas. Šiame procese kaip žaliava naudojami metalo milteliai, kurie lydomi ir sulydomi sluoksnis po sluoksnio, kad būtų sukurta norima forma. Šis metodas sukėlė revoliuciją gamybos pramonėje, nes leidžia kurti sudėtingas geometrijas, kurias sunku arba neįmanoma pagaminti tradiciniais gamybos metodais. Adityviojoje gamyboje dažniausiai naudojami tokie metalo milteliai kaip titanas, aliuminis, nerūdijantis plienas ir kobaltas-chromas.

Metalo liejimas įpurškimo būdu

brass metalai

Foto iš www.widerangemetals.com/brass-metal-powder/

Metalo įpurškiamasis liejimas (MIM) – tai metalo miltelių formavimo procesas naudojant rišamąją medžiagą. Metalo milteliai ir rišamoji medžiaga sumaišomi, kad susidarytų pasta, kuri vėliau įpurškiama į formą, kad būtų sukurta norima forma. Tada detalė sukepinama, pašalinant rišiklį ir sujungiant metalo daleles. MIM dažniausiai naudojamas mažoms, sudėtingoms automobilių, aviacijos, kosmoso ir medicinos pramonės dalims gaminti. MIM naudojami tokie metalo milteliai kaip nerūdijantis plienas, titanas ir volframo karbidas.

Suvirinimas

Suvirinimas – tai dviejų ar daugiau metalo gabalų sujungimo procesas. Metalo milteliai naudojami suvirinant, kad užpildytų tarpus ir sukurtų tvirtą jungiamų dalių jungtį. Metalo milteliai sumaišomi su rišamąja medžiaga ir degikliu ar kitu šilumos šaltiniu užtepami ant sujungimo. Metalo milteliams lydantis, jie susilieja su aplinkiniu metalu ir sukuria tvirtą ir ilgaamžę jungtį. Suvirinimui dažniausiai naudojami aliuminio, vario ir nikelio metalo milteliai.

Paviršiaus dangos

Metalo milteliai taip pat naudojami metalinių dalių paviršiaus dangoms kurti. Milteliai sumaišomi su rišamąja medžiaga ir purškimo pistoletu užtepami ant detalės paviršiaus. Metalo milteliams lydantis susidaro danga, kuri apsaugo nuo korozijos, nusidėvėjimo ir dilimo. Paviršiaus dangoms dažniausiai naudojami šie metalo milteliai: nikelio, chromo ir volframo karbido.

Metalo milteliai gali būti įvairiai naudojami – nuo adityviosios gamybos iki paviršiaus dangų. Galimybė kontroliuoti miltelių dalelių dydį ir formą leidžia kurti specifinių savybių turinčias detales įvairioms pramonės šakoms. Tobulėjant technologijoms, tikėtina, kad metalo milteliai ir toliau vaidins svarbų vaidmenį gamybos pramonėje.

Parašykite komentarą