ŽYGIS PER TUNDRĄ (konkursui)

ŽYGIS PER „TUNDRĄ2012“

"ManoFestivalis.lt“ prieš 11 dienų paskelbė konkursą „Tikriems festivalininkams dovanojame tikrus pakvietimus į festivalius“. Jūsų dėmesiui pirmoji apdovanota festivalinikė – šmaikščiai rimto straipsniio apie liepos 5 - 8 dienomis Zarasuose vykusį festivalį "Tundra" autorė Džynga!

Džyngai (tikras vardas, beje, Inga) dovanojame kvietimą į tą festivalį, kurį ji pati pasirinks. Gal tai bus "Tundra 2013"?..
Gero skaitymo.


...ne, "Tundrai" dundulio pagalbos neprireikė, "Tundra" dundėjo pati! Kas kaip moka tas taip šoka. Kam gera, o kam negera, o kam negera, tegu pasidaro gera, arba geriau lik burbėti namuose.

O buvo taip...

Kelelis neprailgo, nes ant ratų keturių riedėta. Atvykta, prie įėjimo prisistatyta 5 valandą ryte penktadienį, nei anksti nei vėlai sakyčiau. Riaumojančių, o parkinge rymančių transporto priemonių ne viena ir ne dvi, jausmas neapleidžia daug personų toj tankmėj jau apsigyvenę.

ŽYGIS PER „TUNDRĄ2012“

Kas pasakė, kad su internetiniu bilietu pakliūti ankstyvą valandą yra lengva? Anaiptol, dėka aštraus liežuvio ir Apsauginių geranoriškumo bei galvotų galvų, prie įėjimo teko palikti asmens dokumentą, mat techninių galimybių nuskanuoti bilieto kodą nebuvo. Ačiū lemčiai ir neprireikė 4 valandas lūkuriuoti prie vartelių.

Patekus į mistinio festivalio teritoriją teko kuprines iškratyti, tačiau diskomfortas nepajaustas, nes gerbiami teritorijos, mūsų saugumo ir nuo netinkamų nešulių sergėtojai – Apsauginiai buvo malonūs, paslaugūs ir net gi šmaikštūs. Ta linksma gaida pasisekė sutikti geradarius žmones, kurie kur buvę, kur nebuvę gelbsti su sunkia našta ant pečių. Štai, Tundroje gerų žmonių esama - nesiskundžiu.

ŽYGIS PER „TUNDRĄ2012“

Penktadienio rytas - gaivus ir šviesus. Dievai nepagailėjo kaitros, tad smagu įsikurdinti miško tankmėje kur medeliai kalba, peliukas grobia maistą, lydekos turškiasi, smilgos plakasi... Tačiau netrūko ir ekstremalų, dykumos efektu besimėgaujančių gyventojų, nepaisant to, kad vėliau jų veidai buvo tiesiog pasruvę karščiu.

Štai oras buvo dėkingas festivalio dienomis, aišku, jei manome, kad  +35 laipsniai yra dėkinga temperatūra, tuo tarpu oras prieš tai organizatoriams pakaišiojo pagalių į ratus. Prieš "Tundrą" praūžusios audros ir lietaus kibirai krintantys iš dangaus debesų sutrukdė išbaigti BASS sceną. Tačiau susirinkusi liaudis neatrodė itin susidomėjusi scenos konstrukcija, ji labiau buvo susikoncentravusi į linksmybes. O šių būtą įvairių, kaip antai nemažą adrenalino dozę suteikiantis laisvas kritimas iš keleto metrų aukščio ant pripūstos milžiniškos oro pagalvės. Būta ir juokingų dalykų, tokių kaip Utenos mėlynumo milžiniškos Jengos kaladėlės, super mini pirtelė ant ežero kranto, mobili pirtelė, kad ir kaip bebūtų keista, tačiau pirtininkų buvo, nepaisant patys suprantam kokiam pliusui vyravusiam lauke. Žinoma negalima pamiršti workshopų, taro kortų burtų, fakyrų pamokėlių ir pan.

ŽYGIS PER „TUNDRĄ2012“

Pagrindinių linksmybių ir atrakcijų tiekėja buvo gamta ir jos teikiamos gėrybės, kaip maisto ruošimas ant laužo, miško gaiva, samanų minkštumas, Chillo teritorijoje visus prigulti kviečiantys ištempti tinklai-hamakai. Pozityvas liejosi per kraštus, ypač atlikėjų. Vieni iš tų nuostabiųjų grupių pasirodė Chillo scenoje, pakėlę savo ritmais miegalius, ir privertę trypti kojomis visus. Toji mistiškoji grupė tai – "Ministry of Echology" ir ne ką prastesniu skambesiu pasižyminti grupė pavadinimu "Dubenėlis". Psy Trance scenoje aidėjo besivyniojančių garsų sintezė, privertusi judėti ir braukti prakaitą iš negalėjimo sustoti. Bass scenos šokių aikštelėje dėjosi sunkūs sunkiai paaiškinami dalykai, šviesų ir dūmų sąveika kūrė mistiškos, purpurinės spalvos pašvaistę virš šokėjėlių galvų ir taškė gerb. Klausytojus į kairę ir į dešinę.

ŽYGIS PER „TUNDRĄ2012“

Negalima pamiršti aukštumoje įkurtos Techno scenos, apsuptos akmenine tvorele, kuri leidžia pajusti erdvės ribas, o kartu vienį būnant akmenų apsuptame rate. Ši scena kvietė pasigrožėti didinga, gal kiek spalvos požiūriu niūria, bet įspūdinga Voro dekoracija virš scenos ir suręstu gigantišku Voro tinklu virš žiūrovų. Stovint Techno šokių aikštelės viduryje buvo galima apkursti, tačiau susirinkusi liaudis pasiklausyti Techno muzikos būtent to ir tikėjosi ir kas be ko mėgavosi ausų būgnelius ir ne tik, veriančiais garsais. Tikėtina, dauguma jų pasiekė gilią transo būseną.

ŽYGIS PER „TUNDRĄ2012“

Pats liūdniausias vaizdas pasimato paryčiais, kuomet žmonių nesupratingumas, gamtos atžvilgiu, o gal ir vidinė kultūra priverčia pamatyti gausybę šiukšlių, pūpsančių ant motinos žemelės.

Pabuvojus šiame nežemiškai iškvaišusiame festivalyje, drįstu reziumuodama tau, gerbiamas skaitytojau, imti ir pareikšti, kad 2012 metų "Tundros" festivalis, kad ir kiek jis, pasak Tomos, savanorės-senbuvės, patapęs komerciniu, kad ir kiek žmonių būta nepatenkintų, kad ir kur ne kur buvusių techninių nesklandumų, šis festivalis yra tikrai geras! Festivalyje, festivalis esi tu, Brolau, tad kaip pasiklosi taip ir išmiegosi.

 

Ačiū už dėmesį ir kantrybę.
Pasirašo netikėta korespondentė Džynga.
Iki malonaus.

 

Foto © Džinga
Daugiau jų galima rasti galerijoje