„Yaga-Ball“: triukšmingiausias Užgavėnių sutikimas Vilniuje

„Yaga-Ball“: triukšmingiausias Užgavėnių sutikimas Vilniuje

Dar niekada Užgavėnės nebuvo tokios karštos ir neįprastos. Jau vasario 25-ąją visus kartu išvaryti žiemą kvies beprotiškas kasmetinis maskaradas „Yaga-Ball“. Šiemet renginys ir vėl sugrįžta ant Tauro kalno, kur visą naktį drebins naktinio klubo „Pelėda“ sienas.

Tradicija tampa moderni

Maskaradas „Yaga-Ball“ meta savo lankytojams iššūkį ir skelbia vakaro aprangos kodą „Freakish Užgavėnės“ (liet. beprotiškos Užgavėnės). Kiekvienas renginio dalyvis kviečiamas išlaisvinti savo fantaziją ir apsirengti kuo keisčiau ir neįprasčiau. Visai nebūtina įsikūnyti į įprastinį Užgavėnių personažą, kiekvienas „Yaga“ žmogus žino, kad kuo keisčiau atrodys – tuo geriau.

Deja, bet teks nuliūdinti tradicinių Užgavėnių mėgėjus. Šiame renginyje tikrai nebus šiai šventei būdingų kaimo kapelų, vietoje to organizatoriai pažada visą naktį netilsiančius elektroninės muzikos garsus dviejose scenose. Plokšteles suks ne tik jau visiems gerai pažįstami DJ, bet ir užsienio svečiai. Vienas laukiamiausių šiais metais – „The Junto club“ narys Philip McLellan iš Jungtinės Karalystės, kuris apšils kojas prieš savo pasirodymą su kitais grupės dalyviais vasarą vyksiančiame „Yaga Gathering“ festivalyje, ir daugelis kitų.

„Yaga-Ball“: triukšmingiausias Užgavėnių sutikimas Vilniuje

Šiame renginyje nebus ir Užgavėnėms įprastų blynų, vietoje to svečiai bus vaišinami vaisiais. Taip jau sutapo, kad tą naktį bus švenčiamos ne tik Užgavėnės, bet ir 14-asis „Yegavedos“ gimtadienis. O koks gimtadienis be vaišių?

Šokių aikštelėje visus išjudins šiuolaikinio cirko trupės „Antigravitacija“ ir žonglieriaus Manto pasirodymai. Vakarėliui gerai įsisiūbavus visi persirengėliai bus kviečiami atlikti tradicinį Užgavėnių ritualą ir sudeginti Morę. Tikimasi, kad vėjui išnešiojus jos pelenus žiema galutinai atsitrauks užleisdama vietą saulėtam pavasariui.

„Yaga-Ball“: triukšmingiausias Užgavėnių sutikimas Vilniuje

Nežinoma kryptimi – pirmyn

Kasmetinė „Yaga-Ball“ tradicija apdovanoti keisčiausiai apsirengusius maskarado dalyvius išlieka ir šiemet. Tradiciškai bus renkami net 10 laimėtojų. 10 keisčiausiai apsirengusių bus apdovanoti kvietimais į kitais metais vyksiantį maskaradą bei firminiais „Yaga“ marškinėliais. Trims geriausiesiems atiteks kvietimai į vasarą rugpjūčio 3–7 dienomis vyksiantį festivalį „Yaga Gathering 2017“ bei firminiai marškinėliai. Tuo tarpu pačio pačiausio persirengėlio ir vėl laukia kvapą gniaužianti dovana – lėktuvo bilietai dviem kryptimi, apie kurią laimėtojas sužinos tik oro uoste.

Praėjusių metų laimėtojas nepabūgo kelionės iššūkio ir kartu su kompanionu išvyko į saulėtąjį Maroką. Kur „Yaga“ skraidins šiemet, kol kas išlieka paslaptis.

„Yaga-Ball“: triukšmingiausias Užgavėnių sutikimas Vilniuje

Visi persirengėliai, norintys dalyvauti konkurse, turės įsiamžinti renginio vietoje įkurtoje fotostudijoje. Laimėtojai bus renkami po renginio paskelbus nuotraukas socialiniame tinkle Facebook.

Beje, tai dar ne visos dovanos, kurias dovanoja „Yaga“ komanda, jei tavo gimtadienis vasario 25 ar 26 dieną, įėjimas į renginį nieko nekainuos. Tad ruoškite apdarus, čiupkite draugus ir sutikite Užgavėnes taip karštai, kaip dar nebuvo.

Pritrūkai laiko ar minčių? Ne bėda

Ilgametis geriausių „Yaga-Ball“ kostiumų autorius ir kelionės į Maroką laimėtojas, reklaminių klipų kūrėjas Tomas Kadevič pataria, ką daryti, jei pasiruošti įspūdingą kostiumą pritrūko laiko.

Nuo ko pradėti, jei trūksta idėjų?

„Jeigu dalyvavimas „Yaga-Ball“ man būtų paskutinės minutės iššūkis, pirmiausia pradėčiau nuo kostiumo idėjos paieškų. Tam tereikia praleisti valandėlę internete ir pasisemti minčių. Tikrai žinau, kad net minimaliomis priemonėmis galima pasiekti maksimalų rezultatą. Į pirmąjį savo „Yaga“ vakarėlį taip pat ėjau labai kukliai persirengęs“, – sako Tomas Kadevič.

„Yaga-Ball“: triukšmingiausias Užgavėnių sutikimas Vilniuje

Pasak jo, ruošiantis kostiumą labai svarbu šiek tiek išmanyti vizualinius sprendimus ir išlaisvinti savo fantaziją. Deja, dažnai ruošdamiesi įvairiems karnavalams žmonės renkasi jau patikrintus sprendimus ir net nebando atrasti kažko naujo.

„Yaga“ renginiai yra ta vieta,  kur tikrai galima eksperimentuoti ir atskleisti save. Tad jei kažkas ketina ateiti pasipuošęs nuobodžiu Helovino kostiumu, geriau jau iš viso ateiti apsirengus paprastai.

„Kaubojai, piratai, vienuolės, vampyrai ir krauju apsipylusios nuotakos mažų mažiausia yra nuvalkiota ir neįdomu. Ne veltui renginys turi savo aprangos kodą – „Freakish Užgavėnės“. Tad tuo beprotišku keistuoliu gali būti bet kas. Net jeigu aprangos kodas būtų „vampyrai“, tikrai nebūtina apsirengti Drakulos kostiumu. Juk tai galėtų būti ir energetinis vampyras, o kaip jį pavaizduoti – jau reikia šiek tiek vaizduotės. Apranga nebūtinai turi būti baisi, daug geriau keista ir neįprasta. Viskas priklauso nuo fantazijos ir atlikimo“, – svarsto praėjusių metų laimėtojas.

Į kokias detales atkreipti dėmesį?

Pirmiausia dėmesys visuomet krypsta į akis. Tad kosmetikos, dažų ar kontaktinių linzių pagalba padarius jas išraiškingas tikrai bus atkreiptas kitų dalyvių dėmesys.

„Taip pat verta pažaisti su spalvomis. Įsivaizduokime, kad esame teatre, juk ten žmonės nemato visų aktorių kostiumų detalių, tačiau puikiai skiria spalvas. Tad žmogus, apsirengęs ryškiau nei kiti iš karto patrauks dėmesį. Tiesa, „Yaga-Ball“ tai padaryti bus sudėtingiau, nes ten visi renginio dalyviai labai ryškūs“, – teigia Tomas.

„Yaga-Ball“: triukšmingiausias Užgavėnių sutikimas Vilniuje

Pasak jo, dar vienas puikus būdas atkreipti dėmesį – žaisti formomis. Kartais gali užtekti apsivynioti kokį kasdienį daiktą taip, kad jis padėtų sukurti neįprastus siluetus. Tad verta eksperimentuoti ir nebijoti didelių, masiškų dalykų. Ir žinoma, reikia nepamiršti, kad renginyje bus tamsu – nuo apšvietimo taip pat labai daug kas priklauso. Kiekvienas daiktas vienaip atrodo dienos šviesoje ir visai kitaip tamsioje patalpoje, kai jį apšviečia lazeriai ir prožektoriai.

„Net jei laiko iki renginio liko labai nedaug, svarbiausia yra pradėti kažką daryti. Ir proceso metu tikrai atsiras daug idėjų. Kartais intuityviai ir ekspromtu priimti sprendimai būna patys geriausi. Net jei šiais metais ir nepavyks pasigaminti pačio originaliausio kostiumo, bus galima dar labiau pasistengti ir kitais metais“.

 

Bilietus bus galima įsigyti renginio vietoje.

Renginio vieta: V. Mykolaičio-Putino g. 5, naktinis klubas „Pelėda“

Laikas: vasario 25 d. 21:00 val. – vasario 26 d. 8:00 val.

 

Nuotraukos: Goodlife photography.

Daugiau informacijos apie renginį: www.yegaveda.org ir čia.