"Vivace Vilnius" - atgaiva klasikinės muzikos gerbėjo sielai

Vivace Vilnius - klasikinės muzikos gerbėjų sielos atgaiva

Nors ir vasara, nors ir daugumoj galvų tik ir sukasi mintys apie festivalius gamtoj, prie ežero, prie upės, prie jūros, kur nors net ne gimtojoj žemėj, vis dėlto yra pas mus ir šio to daugiau. Vasarą yra kur nueiti ir ko paklausyti ir rimtosios muzikos gerbėjams.

ManoFestivalio korespondentė Dovilė dalinasi įspūdžiais iš "Vivace Vilnius" tarptautinio vasaros muzikos festivalio.

...Vakar stebėjau violončelininko Ignacy Grzelązka solo koncertą "Vivace Vilnius" (tariam Vivače) tarptautiniam vasaros muzikos festivaly. Pagalvojau, kad toks festivalis yra tikra atgaiva sielai po savaitgalių festivalių šėlionių.

Festivalio žmonės – įvairaus amžiaus, visi truputį pasipuošę (su savo gėlėtu ilgu sijonu stengiausi likti per daug nepastebėta...), bet paprasti, žodžiu - klasika. Violončelininkas - jaunas, žavus, o prisilietęs prie instrumento iškart pasineria į natų pasaulio vandenynus.

Tiesa, koks veiksmas ten vyksta galėjau spręsti iš jo artistiško veido, labiausiai įstrigo antakiai. Nepatikėsit, be galo įdomu stebėti, nes tikrai atrodo veidu ir muzika pasakoja ištisą istoriją kaip jie susitiko, kaip susiginčijo, kažkas prarado gyvybę, kažkas apkaltino, kažkas paguodė...čia jau tik spėk žabot vaizduotę.

Grojo trijų kompozitorių kūrinius: W. Lutslawski ("Sacher" variacija), J.S.Bach (Siuita violončelei solo Nr. 4 Es-dur), na ir po pertraukėlės pasidalino ekspresyvia ir emocinga Z.Kodaly kūryba (Sonata violončelei solo op.8).

Nugirdau kaip draugai muzikantai (tikrai ne klasikinių kūrinių atlikėjai) vertino Bachą, kad "...visgi tos šešios Bacho dalys galėjo ir nebūti pripažintos kaip scenos vertu kūriniu - siuita, o kaip ir buvo Bacho laikais, t.y. likti etiudais - pirštų technikos pratimais...".

Hmmm, įdomu...Bet jeigu Lutoslawskio kūrinys buvo įdomus savo neįprastais sąskambiais (pasirodo, kad šis kūrinys tai pavardės anagrama), tai Kodaly visiškai pavergė savo rytietiškais motyvais ir jėga. Atrodo juk grojo viena violončelė visą valandą, bet ten tiek visko įvyko!

Reikia. Rekomenduoju.