"Vilnius Music Week" organizatorius į priekį veda noras padaryti gerai (interviu)

 

Naujiena apie Vilniaus muzikos savaitę - festivalį "Vilnius Music Week" pradėjo plisti it virusas. Didelėmis ambicijomis persmelktas, už mėnesio prasidėsiantis renginys mus taip pat labai sudomino, todėl ištraukėme kelis klausimus iš standartinių klausimų kišenės ir uždavėme šio festivalio organizatoriams, vardan kažko naujo patyrinėjimo.

Kiek laiko brandinote "Vilnius music week" idėją?

Idėja seniai sklandė ore, galvose. Ji gimė, vystėsi, o rupgjūčio 30 – rugsėjo 2 dienomis įgaus kūną. Jis bus toks, kokį sukursime visi kartu – ir atlikėjai, ir svečiai, ir interneto komentatoriai. Čia kaip kompiuteriniame žaidime – iš įvairiausių detalių lipdome naują figūrą Lietuvos muzikos gyvenime ir tikimės, kad ji toli eis. Renginys skirtas tiek muzikos profesionalams, tiek atlikėjams, klausytojams ir žiūrovams. Panašaus pobūdžio muzikos savaitės vyksta daugelyje šalių. Tačiau dauguma jų yra skirtos būtent muzikos industrijos profesionalams. O mes norime, kad atlikėjai turėtų galimybę pasirodyti ne tik jiems, bet ir paprastiems klausytojams. Todėl organizuojame ne įprastinį verslo renginį, o tokį, kuris patiktų visiems Vilniaus gyventojams ir svečiams.

Kokiais principais vadovaujatės, organizuodami šį projektą?

Daug principų nėra. Yra pozityvi energija, didelis noras padaryti gerai, daug teisingų žmonių ir beribė, bekraštė muzika. Galvojame, kad muzika yra ne tik linksmybės, pramoga, o ir būsimas Lietuvos eksportas. Kaip tik dėl šios priežasties atvyksta tiek daug kviestinių svečių – muzikos "pirklių". Todėl vienintelis principas - sudaryti sąlygas visiems dalyviams pasirodyti kuo geriau.

Kokiai muzikai skirsite daugiausiai dėmesio? Gal galite įvardinti žanrą, stilių arba apibrėžti auditoriją?

Tikrai neskirstome muzikos stiliais, žanrais, šįkart apsieikime be rėmų. Mūsų nuomone, kiekviena grupė - ar ji groja metalą, ar repą, privalo būti išgirsta, pastebėta ir pamilta.

"Vilnius temperature" šiuo metu laikomas gana sėkmingu reiškiniu Lietuvoje. Gal galite pasakyti, kaip atsitiko, jog jie tapo Jūsų partneriais? Koks jų vaidmuo šiame renginyje?

Tai įvyko visiškai neatsitiktinai. Kalbėdami su "Vilniaus temperature" vaikinais supratome, kad mus vienija tos pačios idėjos – parodyti gerą muziką. Mes stengsimės, kad ji būtų išgirsta. Jie stengsis, kad ji būtų pamatyta.

"Vilnius temperature" - akustinės muzikos vaizdo dienoraštis,  vaizdo įrašais reprezentuojantis Vilniaus ir  jį atvyktančius muzikantus

Kas Jums patiems yra muzika?

Tai yra dalykas, kurio egzistavimui nereikia referendumų ir institucinių pritarimų, o energetinis užtaisas yra toks stiprus, kad pats veržiasi per sienas. Manome, kad muzika pretenduoja tapti rimta ūkio šaka.

Skelbiate, jog "Vilnius Music Week"  yra platforma, skatinanti šalies ir regiono muzikinį gyvenimą, tad į ką labiau orientuojatės šio tikslo siekdami - į muziką kuriančius, ar ją į vartojančius?

Orientuojamės į visus. "Vilnius Music Week" – festivalis, aktualus ir muziką kuriantiems, ir ją vartojantiems, ir ja prekiaujantiems.

 

Ačiū į klausimus atsakiusiam vienas iš festivalio organizatorių Laurui Lučiūnui

Parengė Gintarė, "ManoFestivalis.lt"
Daugiau apie festivalį rasite festivalių skiltyje "Vilnius Music Week"