Vilniuje prie Baltojo tilto skambėjo "Bliuzo naktų" himnas

Trečiadienį Vilniuje prie Baltojo tilto įsikūrusioje „Tilto terasoje“ įvyko seniausio Lietuvoje festivalio „Bliuzo naktys“ spaudos konferencija. Susirinkę svečiai ne tik sužinojo, kas šias metais vyks festivalyje, bet ir išgirdo improvizuotą, akustinį „Bliuzo naktų“ himną.

Bliuzo naktys

Konferencijoje dalyvavo patys ryškiausi festivalio veidai: organizatorius ir siela Algirdas Barniškis-Blėka, dainininkės Arina ir Giedrė Kilčiauskienė bei grupės „Garbanotas bosistas“ nariai – Šarūnas ir Mantas Joneikiai.

Taip pat į konferenciją atvyko ir grupės „The Road Band“ lyderis Aleksandras Bielkinas, Virgilijus Jutas iš grupės  „Blues Makers“ ir festivalio organizatorius, Varniuose gyvenantis Egidijus Bagdonas.

Bliuzo naktys

Apie dvidešimt antrą vasarą vykstantį festivalį pasakojęs A. Barniškis-Blėka atskleidė ir vieną intriguojančią naujieną. Festivalio metu viena ryškiausių jo žvaigždžių, dainininkas ir aktorius Stevenas Seagalas surengs spaudos konferenciją žurnalistams ir savo karščiausiems gerbėjams.

„Steveno vadybininkai patvirtino, kad „Bliuzo naktų“ metu jis skirs laiko ir spaudai, ir gerbėjams – surengs spaudos konferenciją“, - džiaugėsi festivalio organizatorius.

Tačiau ne vienintelė pramoga ir staigmena, laukianti festivalyje apsilankysiančių melomanų. Algirdas tikino, kad pramogų bus gausu.

Bliuzo naktys

„Mūsų festivalyje bus visų pamėgtų pramogų ir, žinoma, naujų dalykų. Kadangi esame socialiai atsakingi, tradiciškai rengsime šunų lenktynes, festivalio dalyviai galės pasidaryti laikinas tatuiruotes ar išmokti bliuzo šokių“, - vardino pramogas organizatorius.

Kalbėdamas apie „Bliuzo naktų“ muzikinę programą, A. Barniškis-Blėka pabrėžę: nors scena festivalyje yra tik viena, jos užteks visiems.

„Festivalyje bus viena scena ir trys joje vyksiančios programos. Dienos metu, šeštadienį, scenoje pasirodys galybė jaunų atlikėjų. Vakaro ir naktinėje programoje dalyviai išvys Lietuvos scenos grandus – Ariną, Giedrę, „The Road Band“, „Blues Makers“ ir kitus – bei užsienio žvaigždes – Steveną Seagalą, Nikio Buzzo ir kitus“, - vardino organizatorius.

Į „Bliuzo naktis“ atlikėjai vyksta su šeimomis

Spaudos konferencijos metu Arina pastebėjo, kad tokią saulėtą dieną sėdint „Tilto terasoje“ jau galima justi artėjančią festivalio dvasią. Ir ne tik dėl susirinkusios bliuzuojančių muzikantų kompanijos. Grynas oras, aplink supanti žolė ir nuo Neries dvelkiantis drėgnas vėjas – su festivalį primenantys veiksniai.

„Į festivalį vykstu nuo pat jo pradžios. Šie metai bus dvidešimt antri. Smagiausia, vis tik, kad mes visi esame tarsi viena didelė šeima, o ir pats festivalis, ne paslaptis, yra šeimų festivalis. Galima drąsiai teigti, kad mano vaikai jame užaugo“, - prisiminimais dalinosi Arina.

Pirmus metus „Bliuzo naktyse“ pasirodys M.A.M.A. muzikos apdovanojimuose geriausios atlikėjos statulėlę pelniusi Giedrė Kilčiauskienė. Ji šiam projektui specialiai paruoš bliuzu alsuojančią programą.

„Dar būdama maža, stengiausi mėgdžioti Ariną ir jos balso tembrą. Ji man – tarsi šios muzikos mama. Maža to, nuo mažens svajojau sugroti bliuzo festivalyje. Svajonės, kaip matote, pildosi“, - džiaugėsi Giedrė. Ji tikino, kad norintys daugiau sužinoti apie jos programą privalo atvykti į „Bliuzo naktis“ ir išgirsti.

Jaunas festivalio kraujas, užaugęs „Bliuzo naktyse“ – grupės „Garbanoto bosisto“ nariai. Jie pasakojo, kad per šešerius koncertavimo ten metus įsitikino, jog šis festivalis turi savo šarmo.

„Man rodos Varniai per tiek metų jau įkrauti geros energijos, todėl ten vykti tiek koncertuoti, tiek poilsiauti – labai faina. Mūsų programa šiais metais dar nesudėliota, tačiau bus gerai. Kaip visada“, - trumpai drūtai pasakojo M. Joneikis.

Saulėtą dieną „Tilto terasoje“ įvykusios spaudos konferencijos metu „The Road Band“ lyderis Aleksandras Bielkinas, Virgilijus Jutas iš grupės  „Blues Makers“ ir joje kalbėję dalyviai nusprendė visus pralinksminti dainomis. Čiupę gitaras jie kaip mat užtraukė festivalio „Bliuzo naktys“ himną.

Ant Baltojo tilto Vilniuje skambėjusio „Bliuzo naktų“ himno vaizdo klipas:

Festivalis „Bliuzo naktys“ vyks liepos 4-5 dienomis Varniuose prie Lūksto ežero. Jame dalyvaus ne tik ryškiausios Lietuvos muzikos pasaulio žvaigždės, bet ir pasaulinio garso atlikėjai: Stevenas Seagalas, Nikio Buzzo ir kiti.