Vienuolikta TUNDRA. Kas naujo?

Socialiniame tinkle sveikinuosi su elektroninės muzikos festivalio TUNDRA organizatoriumi D. Klausiu jo, kaip sekasi organizuoti post-jubiliejinį, vienuoliktąjį festivalį ir kokia gali būti vasara, kai ne už kalnų visus metus brandinamas įvykis.

D. atsako, jog pasiruošimo apkrovas jaučia, nes iki festivalio vos mėnuo, bet nuotaika gera ir liepos 10-13 dienomis Zarasų rajone bus gera kaip iki šiol. Kartu D. paklebina ir keletą TUNDRA’14 naujienų.

TUNDRA

TUNDRA, Ingos Ul. nuotrauka, 2012 m.

„Šiais metais pasirinkome netoliese nuo mūsų mėgiamos salos esantį didžiulį pusiasalį su nuostabiu ežeru. Kas keletą metų mėgstame paįvairinti festivalio vyksmo vietą. Nes taip visiems įdomiau!  Turėsime kalną su pušynėliu, chill-out cirką ir puikių paplūdimių.

Didžioji naujovė - Power & healing area. Pagaliau radome laiko ir resursų įgyvendinti šį ilgai viduje kirbėjusį norą. Tai bus kryptinga erdvė, skirta užsiėmimams, paskaitoms, sveikai mitybai. Atėję čia turėsite galimybę išbandyti pateikiamas žinias čia ir dabar. Jokia paslaptis, kad festivalio organizacinė šerdis eilę metų aktyviai ir kryptingai praktikuoja jogą, vegetarinę mitybą, supranta, kad  „kaip pasiklosi, taip išsimiegosi“ ir taiko šį požiūrį supančiai aplinką, o jogos užsiėmimai, meditacijos ir vegetarinės virtuvės festivalyje yra nuo pat jo užuomazgų (pirmus festivalius kitokių virtuvių nei vegetarinės iš vis net nebuvo:) Labai džiaugiamės šiemet galėdami tai apjungti į vieną pulsuojančią erdvę.“

Na o toliau truputį apie muziką...

Labiausiai kerinčioje - naktinėje festivalio dalyje keturios pagrindinės scenos transliuos margaspalvę šiuolaikinio techno, future bass, post dubstep, d’n’b, psy-trance, chill-out, idm bei giminingų muzikos stilių paletę, o dienos metu veiks dvi paplūdimio scenos bei dieninė programa.

Techno ir Bass kurstys techno gigantai Exium. Labai vertinami ispanai yra vieni aktyviausių kūrėjų techno scenoje, tamsaus, groovy techno vėliavnešiai. Emocingos ir intelektualios bass muzikos kūrėjas Synkro, tikras UK bass sound atstovas ir Giles Peterson, Mary Anne Hobbs ir dBridge numylėtinis. Berlyne apsistoję raw techno sferas tiriantys Cassegrain reguliariai groja Berghain ir Tresor. Jų leidiniai pasklido po Prologue, Modal Analysis, Killekill, Mikrowave, M_Rec Ltd ir Semantica. Mokslinės fantastikos, sąmokslo teorijų ir įvairių kultūrinių patirčių įkvėptas duetas kuria tiksliai nupoliruotą muziką, kuri aiškiai rodo, kaip techno turi skambėti šiame amžiuje.

Bass heavy techno duetas Lakker yra tikri forward thinking hibridinio skambesio atstovai. Nuolat staigiai išgraibstomos jų plokštelės leidžiamos R & S Records, Stroboscopic Artefacts, Blueprint, Killekill leibluose. Ir daugelis kitų, laukite siurprizų!

O taip pat Pagalve, Gesta, Intakz, ST, Urbansoulz, Techstylism Dark Hour, X-Ray, Daimon, Anna Hanna, Moon Disco, Recin', Slovar, Hallucin, Loranas Vaitkus, Krankiss, Split Pulse, Android, Proton, Doctah Jahngle ir daugybė kitų.

Šiais metais pasipildžiusi psy-trance stiliui dedikuotos scenos kuratorių komanda užtikrins, kad fullon, progressive, dark psychedelic, hitech stilių gerbėjai festivalį paliktų su pelnyta šypsena. Scenos psichodelines bangas reguliuosiantiems pirmąsias dvi paras, pionieriams Tranceformers šiemet talkininkaus ir komandos Swamptales bei Forest Freaqs, kurie paskutinę festivalio naktį Psy-Trance sceną pavers tikru ir tamsiu mega greitų ritmų pragaru.

Pagausėjusi komanda pristato pirmuosius Psy-Trance scenos, kurioje šiemet – itin įvairių psichodelinių stilių paletė, atlikėjus. Teigiamoje energijoje visus išmaudyti žadantis čilietis garso inžinierius, įrašų studijos Antu Records Chile vadovas savo projektą pavadino Ital – neįvardytoje afrikiečių tarmėje šis žodis reiškia tyrumą. Per 10 metų muzikinių eksperimentų išleidęs 4 albumus ir grojęs beveik visuose planetos kampeliuose, dabar Ital kyla į sceną, kad įkrautų publiką nepaprasto tyrumo vibracijomis. Tuo tarpu psichodelikos kraštutinumų meistro italo Alberto Zatta 2009 m. pradėtas projektas Gotalien tapo žinomas dėl savo mozaikiško kiberdelinio stiliaus. Per 5 metus išleidęs kelis darkpsy įrašus, dabar Gotalien  bando išversti savo idėjas į multidimensinius garsus, praplėsti bpm suvokimo ribas ir kurti neištyrinėtą muzikinę patirtį.

Looney pseudonimo besislepiantis graikas Kyriakos K. savo muzikinę kelionę 1992 m. pradėjo kaip vietinių grupių bosistas, o 1997-aisiais neišvengiamai pasuko į elektroninės muzikos areną. 2001-iais pradėtas Kyriakos DJ projektas Looney per trylika metų tapo sodrių hipnotizuojančių ir nenuspėjamai supintų psichodelinių garsų šaltiniu.

Atlikėjų sąrašas nuolat auga. Bus daug malonių siurprizų. O pirmiausia paskelbtas Psy scenos line-up jau guli festivalio svetainėjė

 

Rašė Gintarė
ManoFestivalis.lt