Velnio akmuo nuriedėjo griausmingai

Velnio akmuo nuriedėjo griausmingai

Kelias į "Velnio akmenį" buvo su katalikybės apraiškomis pakelėse, tačiau gera jausti paradoksalaus kontrasto sukeltą virpuliuką, skatinantį visokias mintis, o svarbiausia – klausimus. Kas? Kodėl? Kaip? Ir kam? Laikas Anykščiuose karžkur tarp liepos 12-15 padėjo man į šiuos klausimus atsakyti.

Kas?

Festivalis "Velnio akmuo", dar kitaip identifikuojamas kaip metalistų ir kokių tai satanistų sambūris, šiemet baugino ir bobutes skatino užpirkinėti mišias jau ketvirtą kartą. Sunkioji muzika griebė už gerklės keturias dienas net trejose scenoje. Bet gal pakaks. Rimtai kalbant, įvykis tikrai pribrendęs FESTIVALIO vardui. Organizuotumas, idėjinė linija ir auditorija jame aiškiai juntama. Ir žadėtas "nesibaigiantis rokenrolas" tikrai buvo!

Velnio akmuo nuriedėjo griausmingai

Kodėl?

Kaip "ManoFestivalis.lt" teigė Akvilė, viena iš "Velnio akmens" organizatorių, Lietuvoje iki šio festivalio atsiradimo trūko didelio, įvairiems sunkiosios muzikos žanrams draugiško festivalio po atviru dangumi. Matant tokį didelį būrį atsipalaidavusių festivalininkų, net nekyla abejonių, jog jie yra "savo vietoje", su savo žmonėm ir su savo muzika.

Velnio akmuo nuriedėjo griausmingai

Kaip?

Iš tiesų gerai. Programa beveik nevėlavo. Ir nors pagrindinės festivalio žvaigždės "Anathema" muzika nebuvo TOKIA jau ypatinga (vietomis, pasak bendrakeleivio, net buvo sunku suprasti, ar tai progresyvus rokas, ar Eltonas Džonas), kiti festivalio atlikėjai kvietė ne tik ploti katučių, bet ir geram pogui. Vienas iš netikėtų atradimų suomiai "Hexvessel", prochodeliką groję roko scenoje, didelio publikos dėmesio sulaukę "Lake of tears" – doom death iš Švedijos, taip pat postmetališki prancūzai "Alcest".

Festivalio įdėją puikiai išpildė erdvėje buvę veiklos bei daiktai: galerija, sportas, maistas, suvenyrai, inprovizacijos, juodi sėdmaišiai ir kt. Visa tai, mano supratimu, nė kiek nekonfrontavo su bendra aura, o tik padėjo ją pajausti.

Velnio akmuo nuriedėjo griausmingai

Festivalyje "Velnio akmuo" grojusi grupė "Alcest" iš Prancūzijos
 
Kam?

Be abejonės visiems tiems žmonėms, kurie ten buvo: metalistams, rokeriams, baikeriams, statybininkams, muzikantams, vaikams, seneliams ir kitiems. Ou hel! Velnio akmens auditorija juoda ir plaukuota! Tuo festivalis iš tiesų gali didžiuotis, nes bendruomeniškumas neįperkamas už jokius pinigus. Jį galima pasiekti tik kūryba ir tik kalbant tinkama, žmonėms suprantama, kalba.

Velnio akmuo nuriedėjo griausmingai

Taigi, "Velnio akmuo" nuriedėjo griausmingai, savo gyvulius leisdamas paganyti porai tūkstančių vietinių, atvažiavusių ir atskridusių. Linkiu jiems, kad metai prabėgtų greitai!

 

Fotografijų ir teksto autorė Gintarė, "ManoFestivalis.lt"

 

Fotoreportažo ieškokite galerijoje

Velnio akmuo nuriedėjo griausmingaiVelnio akmuo nuriedėjo griausmingaiVelnio akmuo nuriedėjo griausmingaiVelnio akmuo nuriedėjo griausmingaiVelnio akmuo nuriedėjo griausmingai

Daugiau informacijos apie festivalį rasite festivalių skiltyje "Velnio akmuo"

Viršelio nuotraukoje grupė "Hexvessel"