Vasaros Pasaka

Tęsdami rudeninius jaukius pokalbius maloniomis temomis apie praėjusį festivalių sezoną, kreipiamės į sparčiai populiarėjančią alternatyvios muzikos grupę "Garbanotas Bosistas", kuri šiais metais buvo itin dažnai minima vasaros festivalių programose. "Garbanoto bosisto" gitaristas Mantas paseka mums ištisą pasaką apie vasaros festivalius, kuriuose šiais metais jie sudalyvavo.
Mantas apžvelgia "Galapagus", "Karklė – Live Music Beach", "Margas Pievas", "WTFest" ir "Bliuzo naktis", įspūdžius iliustruodamas mintimis iš muzikinių kūrinių.

Už muziką, gerą nuotaiką ir festivalius!..

Šiemet sudalyvavome keliuose festivaliuose, poroje iš jų lankėmės pirmą kartą. "Galapagai" iškėlė didelę raudoną cirko palapinę, tikriausiai pagerbdami The Rolling Stones Rock and Roll Circus. Ne per kiekvieną grupės pasirodymą gali pabūti klounu, akrobatu ar gyvūnų dresuotoju.

Garbanotas Bosistas

"Garbanotas Bosistas" festivalyje "Galapagai", 2013 m., foto Kęstutis Žilionis

Tikimės "Galapagai" pratęs šią nuostabią idėją kitais metais, bei palapinėn pripūs šiek tiek daugiau rokenrolo ir mažiau hip-hop'o (čia žinoma tik asmeninė nuomonė).

"For the benefit of Mr. Kite
There will be a show tonight on trampoline
The Hendersons will all be there
Late of Pablo Fanques' fair, what a scene


Over men and horses hoops and garters
Lastly through a hogshead of real fire
In this way Mr. K will challenge the world"

  The Beatles

"Karklėje" vėjas nulupo scenos sienas ir stogą, todėl, kai ant jos užlipom, neįtikėtinai kepino saulė, tikrąja tų žodžių prasme, svilo padai. Gerai, kad galėjom atsigaivint jūros bangomis, virstančiomis per vieną iš scenos šonų. Ir teko gerokai paplušėt, kad sugrotume kažką tokio, kas jas šiek tiek prilaikytų ir neleistų užtvindyt viso Karklės miestelio, įsikūrusio sovietinėje "Žilvičio" stovyklavietėje. Išsaugojom ir apleistą valgyklą, ir pastatą, kuriame būdami maži šokdavom diskotekose pagal "Freestyler" mirksint pirmiesiems Lietuvoje matytiems stroboskopams.

Garbanotas Bosistas

"Garbanotas Bosistas" festivalyje "Karklė - Live Music Beach", 2013 m., foto Monika Daužickaitė

Futbolo aikštė, kiek matėm, pavirto main stage ir tai buvo įspūdinga. Dar vienas tokio dydžio dalykas pirmąkart matytas Lietuvos festivaliuose. Jei reiktų išsirinkti, kuri scena buvo puikesnė, galbūt rinktumėmės "Galapagus", nes "Karklėj"... tikriausiai ją tokią pasiūlė vėjas... tačiau "Karklės" organizatoriams norėtume labai padėkot už nuostabų priėmimą, pagarbą muzikantams ir aukštą organizacinę kultūrą (gal tik festivalio spalvos galėtų būti kiek subtilesnės (dar kartą tik asmeninė nuomonė). 

Vasaros Pasaka

Vieną gražiausių Lietuvos vietų, Rumšiškių kaimą, šią vasarą kažkokiu būdu buvo užėmę visokio plauko troliai, orkai ir panašūs mūsų nelabai mėgstami padarai. Tiesą sakant taipogi nelabai įsivaizduoju, kokiu būdu ten patekome ir mes, bet, žinote, kartais nuotykiai užklumpa visai netikėtai. Žodžiu, likom gyvi, bet troliai nuvarė mus nuo scenos ir pasiglemžė žadėtą auksą. Niekam nerekomenduotume dar kada nors užsukti į "Margas Pievas", nes nelabai aišku nuo ko jos mirga...

Dar buvome užsukę į "WTFestą". Buvo žiauriai šalta ir lijo. Tikriausiai dėl to susirinko tik patys ištvermingiausi ir labiausiai užsigrūdinę festivalininkai. Nuostabiausias buvo grybas virš lauko diskžokėjaus aparatūros, gaila vikšras ant jo kaljano nerūkė. Fantastiška sodyba, nuostabi gamta. Smagiai praleidom laiką su daug draugų. Tikėkimės kitąmet bus šilčiau tiek ore, tiek muzikoje.

Garbanotas Bosistas

"Garbanotas Bosistas" festivalyje "WTFest", 2013 m., foto Monika Daužickaitė

"Bliuzai" tikriausiai labiau reiškia ne festivalį, o tam tikrą vietą tam tikru laiku. Nežinau, ar daug žmonių ten važiuoja pasiklausyti bliuzo, bet, kad visi važiuoja keletui dienų suvaidinti visus metus besimokytus freak‘ų vaidmenis tai tikrai. Mes patys ten važiuojam daugelį metų ir nė karto nenusivylėm, tiek kaip stovyklautojai, tiek kaip muzikantai. Šis festivalis (ar reiškinys?) per daugelį metų susikūrė savo dvasią. Čia nelabai svarbus amžius ar miestas, iš kurio esi kilęs. Visi kartu gerai leidžiam laiką.

Šiemet labai įstrigo žmogus-arklys, prie +30 žaidžiantis futbolą smėlyje, užsimaukšlinęs guminę galvą, storą džemperį, džinsus ir sportbačius. Visi laukėm kada jis nualps, o jis gi sugebėjo galva įmušti įvartį. Nuo vakaro iki pat ryto palapinių miestelyje vikingas iš Dzūkijos – Ramutis – dainavo mums gerkliniu dainavimu, pasakojo nuostabias senovės istorijas ir nešė lašinius rūkytus lyg ir ant kadagių, nuo kurių visiems darėsi baisiai linksma.

Garbanotas Bosistas

"Garbanotas Bosistas" festivalyje "Biuzo naktys", 2013 m., foto Monika Daužickaitė

I came upon a child of God
He was walking along the road
And I asked him where are you going
And this he told me
I'm going on down to Yasgur's farm
I'm going to join in a rock 'n' roll band
I'm going to camp out on the land
I'm going to try an' get my soul free

[…]

We are stardust
Billion year old carbon
We are golden
Caught in the devil's bargain
And we've got to get ourselves
back to the garden

                                      Joni Mitchell      

Kur dar būtų galima jį sutikti jei ne "Bliuzuose"? Kiekvienais metais po personažą iš skirtingos pasakos.

Kitąmet vėl naujos ir senos istorijos. Niekas nežino kur, kaip ir kiek...

 

 Sekė Mantas / "Garbanotas Bosistas"
Klausėsi Gintarė, "ManoFestivalis.lt" 

Daugiau: 
https://www.facebook.com/garbanotasbosistas
https://soundcloud.com/garbanotasbosistas