„VAROM!“ organizatoriai: „Šiemet bus dar kiečiau!“

Vasara – ne tik šašlykai ir alus! „Varom“ festivalio organizatoriai primena apie liepą laukiančius blaivius koncertus ir laisvalaikio veiklas. Kalbamės su festivalio „Varom“ siela, varomąja jėga, VšĮ „Blaivios pramogos“ vadovu Aurimu Šernu apie tai, kodėl visos merginos fotografuojasi su radiatoriumi ir apie tai, kodėl pats laikas atitrūkti nuo sienų.

„VAROM!“ organizatoriai: „Šiemet bus dar kiečiau!“

Šie metai festivaliui „Varom“ jau antrieji. Kaip vertinate pirmąjį festivalį?

Svarbiausia, kaip pirmąjį festivalį vertina dalyviai, o kiek žinome, jie vertina gerai. Sulaukiame daug laiškų, paklausimų apie šių metų festivalį, jaučiame susidomėjimą tiek iš jau dalyvavusių, tiek iš naujai apie renginį besužinančių.

Organizatoriai džiaugiasi pirmojo festivalio sėkme, bet tai įpareigoja antrąjį padaryti dar kietesnį. Čia kaip sporte – tuo pat momentu, kai įveiki užsibrėžtą tikslą, pradedi siekti didesnio. O renginių pasaulyje tobulėjimui ribų nėra, lankytojų skonis kinta nuolatos – tai, kas buvo įdomu vakar, rytoj bus nuobodu.

Kodėl nusprendėte pakeisti festivalio vietą iš Vilniaus rajono į Varėnos dainų slėnį?

Tai įspūdinga gamta, vandens malonumais, taip pat ir patogų susisiekimą turinti vieta. „Garbanota“ salos forma, pasitelkiant tiek atokius kampelius, tiek centrines aikštes, leis patogiai įkurti skirtingas festivalio erdves, kurių šiais metais turėsime net apie dvylika.

„VAROM!“ organizatoriai: „Šiemet bus dar kiečiau!“

Jūsų festivalio Facebook‘o paskyroje vyksta žaidimas su „atitrūkusiu radiatoriumi“. Panašu, kad didžioji dalis nusifotografavusių ir norinčių pakvietimų į festivalį yra merginos. Kokio amžiaus dalyviai renkasi jūsų renginį?

Šių metų festivalio simbolis yra „Atitrūkęs radiatorius”, kuris akivaizdžiai traukia merginų dėmesį. O kalbant rimčiau, projektas „1001 atitrūkusio radiatoriaus bičiulis” yra didžiulė fotosesija, įtraukianti atsitiktinius, nusiteikusius papokštauti praeivius. Mes pastebėjome, kad fotografuotis labiau mėgsta dailioji lytis, o nuotraukas žiūrėti – vaikinai.

„VAROM!“ organizatoriai: „Šiemet bus dar kiečiau!“

Skelbiate šūkį „Atitrūk nuo sienų!“. Ar tai reiškia tik žalingų įpročių atsisakymą, ar šūkis turi ir daugiau reikšmių?

Šūkio esmė yra truputį gilesnė, bet gana paprasta. Radiatorius yra toks daiktas, kuris metų metus tūno vienoje vietoje, pritvirtintas prie sienos, mato tuos pačius vaizdus, atlieka tą pačią funkciją.

Taigi, raginame atitrūkti nuo sienų – veikti tai, kas patinka, galbūt išbandyti ką nors naujo. Patikėjęs savimi, besimėgaujantis gyvenimu žmogus savaime nebegriebia cigarečių pakelio kiekvienos laisvos minutės metu. Sugalvoja naujų idėjų, kaip įdomiau praleisti laiką su draugais, neapsiribojant vien tik alkoholio vartojimu. Tuos, kurie vis dar nedrįsta atitrūkti nuo susiformavusio stereotipo, kad linksmintis galima tik su svaigalais, raginame kuo greičiau tai padaryti – nepasigailėsite!

Pernai festivalyje buvo vykdoma alkoholio kontrolė. Kodėl apsauga buvo sugriežtinta net renginio metu, nejaugi nepasitikima žmonėmis, savo noru įsigijusiais bilietą į blaivų renginį?

Įeinant į renginį alkoholio, ginklų ir kitų pavojingų aplinkiniams daiktų kontrolė yra natūralus dalykas, padedantis užtikrinti visų renginio dalyvių saugumą. Apsaugos darbuotojai rūpinosi festivalio dalyvių saugumu ne tik prie įėjimo, bet ir teritorijos viduje, todėl renginio metu jokių incidentų nepasitaikė.

Nors alkoholio vartojimas blaiviame festivalyje būtų netoleruotinas dalykas, bet šis festivalis nėra auklėjamojo pobūdžio. Čia tiesiog renkasi žmonės, kurie patys pasirenka savaitgalį praleisti be svaigalų, atsipalaiduoti, o ne apsisvaiginti.

„VAROM!“ organizatoriai: „Šiemet bus dar kiečiau!“

Pilnai pasitikime festivalio lankytojais, tad papildomų kontrolės priemonių alkoholio klausimu nebuvo ir nėra ruošiamasi numatyti. Lietuvoje yra daugybė renginių, kuriuose galima laisvai vartoti alkoholį. Mūsų koncepcija – festivalis be alkoholio. Jokios prievartos nėra – žmonės patys pasirenka, ar važiuot į „VAROM!“ festivalį.

„VAROM!“ turi didžiulę ir įspūdingai augančią auditoriją, tad nenorime prisišaukti žmonių, kuriems „švęsti reiškia gerti“, bei juos versti nemaloniai jaustis blaiviame festivalyje. Atvirkščiai, siekiame sukurti malonią aplinką ir komfortišką atmosferą festivalio metu.

Alkoholio kultas vis dar stiprus – kaip bandote (ar bandote?) pritraukti tuos žmones, kuriuos vakarėlis be alaus vilioja tiek pat, kiek stovėjimas automobilių spūstyje penktadienio vakarą?

Alkoholio kultas tikrai stiprus ir jam nuolat stiprinti metami milžiniški pinigai, tiek tiesioginėmis reklamos priemonėmis, tiek netiesioginėmis. Juk pasaulyje sėkmingiausi žmonės gyvena nesisvaigindami.

Esame tokios nuomonės, kad kiekvieno žmogaus gyvenimo stiliaus pasirinkimas yra jo asmeninis reikalas, tai tiesiog neturi kliudyti kitiems. Visi renkasi jiems labiausiai tinkantį ir patinkantį laisvalaikio praleidimo būdą, o žmonių įtikinėjimas ir pamokslavimas mums nepriimtinas. Kiekvienas žmogus turi savo teises, įpročius ir pomėgius. Jei žmogus žino „VAROM!“, bet šiuo metu tai jo netraukia, viskas gerai. Galbūt po kelerių metų jo požiūris pasikeis. Vienintelis dalykas, ką galime patarti – retkarčiais savęs tyliai paklausti, ar tikrai mėgsti tai, ką darai, ar išties esi tuo patenkintas?

Ar nebijote pasirodyti „moksliukais“, kurie negeria, nerūko ir renkasi ramų festivalį? Kaip pavyksta suderinti žodžius „ramus“ ir „festivalis“ viename renginyje?

„VAROM!” festivalio niekaip negalėtume pavadinti ramiu, nes koncertuojančios grupės, tokios kaip „GJan“, „Golden Parazyth“, „Freaks On Floor“, „Biplan“, gali sukelti ant kojų festivalio lankytojus. Be to, per naktį netylanti muzika, „Bepročių erdvės” ir galybė veiklų nesuteiks galimybės visą savaitgalį praleisti ramiai.

„VAROM!“ organizatoriai: „Šiemet bus dar kiečiau!“

Programoje yra visko, tad sau artimų užsiėmimų ras kiekvienas. O festivalis yra festivalis, ne pamiegoti juk žmonės susirenka, o įspūdžių ir nuotykių garantuojame su kaupu. Visuomenėje yra stereotipų, kad blaivūs žmonės yra būtinai ramūs ar net nuobodūs, bet tai visiška nesąmonė. Tai energingi, drąsūs ir laisvi žmonės!

„VAROM!“ organizatoriai: „Šiemet bus dar kiečiau!“

O kaip pasirodysime, ar ką pagalvos aplinkiniai, mums nėra rodiklis. Tiesiog darome tai, ką mėgstame ir džiaugiamės gyvenimu.

Dar kartą kviečiame visus pasidžiaugti gyvenimu ir švęsti kartu! „VAROM!“ Festivalis vyks liepos 11-13 dienomis Varėnoje „Dainų slėnio” saloje.

Ačiū už pokalbį!


Kalbino Gabija Vyšniauskaitė
MANOFESTIVALIS.lt

Nuotraukos iš MANOFESTIVALIS.lt archyvo ir
VAROM!“ organizatorių