"Tundrai 2014" - 10 iš 10

Prieš keletą dienų praūžė bene vienas žinomiausių elektroninės muzikos festivalių Lietuvoje „Tundra 14“. Dar nepasibaigus festivalio „Tundra“ afterparty, internete pasipylė atsiliepimai, kurie liejosi kaip iš gausybės rago. Liepos antrąjį savaitgalį vykęs festivalis sulaukė didžiulio pasisekimo – tą puikiai atskleidė internetinėje erdvėje kilusios pragariškos diskusijos.

„Tundra“ festivalio veteranai rašo vienus už kitą didesnius komentarus savo velniškomis diskusijomis perspjaudami religinius fanatikus ar politikos oponentus. Virė diskusijos, nuomonės komentaruose – labai skirtingos. Vieni teigė, kad ši „Tundra“ buvo geriausias metų festivalis. Kiti veteranai tvirtino, kad tai buvo paskutinė „Tundra“ jų gyvenime.

Tad kaip viskas buvo iš tikrųjų ir kokiais veiksmais „Tundra“ organizatoriai sugebėjo išprovokuoti tokias stiprias dalyvių diskusijas? Aš manau, kad viskas priklauso nuo poreikių, o nuotaiką kuriame mes patys. Tad apie viską nuo pradžių...

Tundra'14

„MENTAI“: MES BAISIAU NEI „MENTAI“

Vilniuje palikome lietų, o Avilio pusiasalis mus pasitiko kaitinančia saule. Kartu su saule mus pasitiko ir Zarasų policijos greitojo reagavimo būrys. Nieko nuostabaus, nes pernai jie darė stiprų ir netikėta patikrinimą išvykstant, tad šiemet buvo galima to tikėtis...

Praėję Zarasų policininkų patikrinimą, patekome į festivalio „Tundra“ teritoriją. O ten mus pasitiko dar baisesni padarai, save vadinantys apsauginiais: mūvintys pirštinėm, su kaukėm ir dar kitokiais „reiviniais“ aksesuarais. Turbūt pirmą kartą festivalį gavo pasaugoti, nes jų elgesys nebuvo labai malonus. „STOK! VAŽIUOK! LIPK! RIKIUOT! IŠJUNK KAMERĄ!” – nuolat pakeltu tonų šūkavo jie. Kamerų vengė kaip velnias kryžiaus, o ranką galėjo užlaužti po vienos kitos gražesnės nuotraukos. Na, trumpiau, ko neatėmė Zarasų pareigūnai ir šuo, tai viską atėmė... Vyrai juodais drabužiais? Net nežinau, kaip juos pavadinti...

Tundra'14

 „ORG“

Susitikus su organizatoriais arba, kitaip tariant, mano srities kuratoriais, likau nemaloniai nustebintas. Veidai atrodė be pozityvo. Toks jausmas, kad yra pervargę nuo visko ir nebesupranta, ką čia patys veikia. O juk buvo tik pati pradžia – penktadienio vakaras! Kaip taip galima?

Uždavus jiems net menkiausia klausimą, jie tik galva linktelėdavo ir toliau į viena tašką žiūrėdavo, nepateikdami jokio atsakymo. Tada dar teko kokių keturiasdešimt minučių pralaukti, kol užregistravo mašina į aikštelę, nors prie punkto buvo mažutėlė, vos  keturių žmogučių, eilė. Kuratorius, sėdintis punkte sako: „Mane gliučina“. Pagalvojau, kad arba jie visiškai išėję iš savęs po ketvirtadienio pre-party arba dėję ant mūsų kaip turi būti.

Na, kaip jie, taip ir aš. Nemačiau tikslo ilgiau kalbėtis ir klausinėti. Išgėriau alaus, apšildžiau kojas psy steidže, kur transui betaškant, savanoriai su kopėčiom dar dėjo paskutinius steidžo štrichus. Pamečiau batus, padariau pora nuotraukų, išsikrovė kamera ir grįžau į punktą pasitarimui.

Va tada ir prasidėjo reikalavimai ir mokymai kaip iš gausybės rago. Ką fotografuoti ir ko nefotografuoti, kokiu metu reikia prisistatyti į punktą. Nefotografuoti gamtos, nefotografuoti ežero, nefotografuoti vabaliukų... Norėjosi imt ir pasakyti: „Nemokyk tėvo“...

Negana to, kitiems atvažiavusiem fotografams parodė į mane ir pasakė, kad esu nusitašęs ir, kad į juos deda daug vilčių. WTF? Mano alkoholis juk pas „Men in black“. Turbūt neskyrė nuotaikingo žmogaus nuo išgėrusio... Išėjau. O su „ORGais“ atsakingais už „press“ kuravimą daugiau bendrauti nebesinorėjau. Jų daugiau ir nesutikau. 

Tundra'14

ORAI: 7 MIEGANTYS BROLIAI

„Tundros“ data praėjusiais metais buvo pakeista į Liepos 10-13 dienas. 2013-tais tai buvo šlapia tundra. Ko reikėjo tikėtis šiais metais? Anot Lietuvių liaudies, Liepos 10-oji siejama su septyniais broliais miegančiais: rytą danguje trumpam pasirodo Sietynas, sudarytas iš septynių žvaigždžių, kurios ir vadinamos septyniais broliais arba kitaip – broliais myžniais, pranašaujančiais lietų arba sausrą. Mūsų protėviai tikėjo, kad jei šią dieną be perstojo lyja, tai lietus lis ir dar septynias dienas, o gal ir septynias savaites.

Paslaptingi debesys pasirodė vakarop ir, užtemdę saulę, nedavė ramybės net patiems drūčiausiems reiveriams. Pakilo vėjas.  Ko laukti iš septynių brolių? Pasirodo – FIASKO! Orų diagnozė – sausra. Manau, mažai kam teko užsidėti koki lietpaltį ar botus, nes oras buvo tiesiog pasakiškas. Dieną kaitino saulė, o vakarais ir naktį dangus buvo tyrai giedras. Priešpilnis mėnulis kabėjo virš psy steidžo ir žibančios žvaigždės tarp spalvingų psy dekoracijų  kūrė tikra pasaką. 

Tundra'14

TUNDRA >< 14

Tundriška publika – vadinasi geriausia! Tranzeriai, drumenbeiseriai ir techniorai viename open air – jau vien tai prognozavo tikrą vasarišką pasidraskymą. O marozai? Kokia „Tundra“ be marozų?

Festivalio „Tundra“ marozai – maladėc. Su jais ir „bongą“ padaužiau, ir šiaip smagiai pasišnekučiavau. Juk didžiausi marozai šiame festivalyje buvo apsauginiai.

Asmeniškai ačiū visiems, kurie penktadienio rytą kartu trepsėjo psy. Buvo utopinis ryto psy wibe, kad net fotiko sumaniau į palapinę nueiti pasiimti. Deja, su ta mintim ir užlūžau, o tie kadrai amžinai liks tik man pačiam.

Techno taip pat neatsiliko – rytinė šeštadienio Anna Hanna, rodos, pažadino miegančius milžinus antram kvėpavimui. Kitos dienos orai vėlgi buvo pasakiški: švietė saulė. Buvo karšta! Psy paplūdimys valdė! Šokau, maudžiausi ir vėl šokau, ir vėl maudžiausi... Ir kas gali pasakyti, kad bloga „Tundra“?

Tundra'14

Festivaliui „Tundra“ rašau 10 iš 10: muzika, žmonės, oras – Šventoji Trejybė, viskas, ko reikia geram festivaliui! Širdis vis dar ten ,o galvoje dar groja tranzas, tebevaikštau trepsėdamas... Su nekantrumu laukiu kitų metų festivalio su didžiausia nostalgija Kalifornija!

 

Rašė ir fiksavo vaizdus Danila
Daugiau fotografijų GALERIJOJE, dar daugiau socialiniame tinkle FACEBOOK