"Tamsta muzika" - 3 dienos meilės, muzikos ir stebuklų

\"Tamsta muzika\" - 3 dienos meilės, muzikos ir stebuklų

Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki vieno didžiausių Lietuvos vasaros festivalių "Tamsta Muzika", pakalbinome vieną jo organizatorių Oną Rimeikienę. Paklausinėjome apie festivalio muzikos stilių, domėjomės kokias egzistencines ir globalines problemas spręndžia "Tamsta Muzika" bei kodėl Lietuvoje nėra kokybiškos muzikos.

Nors atsakymas į pastarąjį klausimą ir buvo Lietuvos atlikėjų naudai, bet atrodo, kad net tikėjimas mūsų kraštiečių muzikiniu talentu nenumaldo festivalio organizatorių entuziazmo į savo šventę pasikviesti ir atlikėjų iš užsienio. Šiemet "Tamsta Muzika" scenoje bus surengti net trys užjūrio muzikantų performansai – Liepos 20-22 dienomis Varėnos Dainų slėnyje pasirodys australas Sam Sparro, "Brazilian Girls" iš Amerikos bei "Electric Vire Hustle" iš Naujosios Zelandijos.

Teisybės dėlei reikėtų paminėti, kad jaunų ir senų grupių bei atlikėjų iš Lietuvos desantas festivalyje bus gerokai didesnis.

Dauguma festivalių Lietuvoje pabrėžia kokią nors muzikinę stilistiką (bliuzo, roko, folk, sunkiosios muzikos ir pan.) Kokia yra "Tamsta muzika"?

Tamsta muzika - tai stilių įvairovė, mūsų festivalyje groja geriausios gyvai grojančios grupės Lietuvoje, gal tik sunkiojo metalo pas mus nerasite. Nors kas ten žino, gal kuri grupė naudos ir sunkiojo metalo elementus (šypsosi).

Idėja dažniausiai gimsta, kai yra problema. Ar "Tamsta muzika"  išsprendė / sprendžia kokią nors problemą Lietuvoje? Kas buvo stimulas pradėti?

Problema gal nepavadinsi, nes tai sena Arvydo Skernevičiaus svajonė (Arvydas Skernevičius – gyvos muzikos klubo ir muzikos prekių parduotuvės "Tamsta" vadovas). Kai "Tamsta" klubas užsidaro visai vasarai, tai festivaliu pratęsiama klubo veikla lauko erdvėje, per tris dienas groja tos grupės, kurios labiausiai džiugina Tamstos klubo klausytojus ištisus metus.

Festivalių Lietuvoje vis daugėja, o "Tamsta muzika", palyginus, dar yra gana jaunas festivalis. Ar nebijote konkurencijos?

Manau visi festivaliai turi kažkokį savo išskirtinumą, turime ir mes, todėl konkurencijos nebijome, kaip tik džiaugiamės, kad festivalių daugėja. Juk svarbiausia - meilė muzikai.

Pateikite tris argumentus, kodėl šiemet į Varėną vėl  turėtų susirinkti 7 tūkstančių žmonių.

MEILĖ, MUZIKA, STEBUKLAI!

Festivalyje "Tamsta muzika" atlikėjų iš užsienio ir iš Lietuvos skaičius gerokai sveriasi į vietos muzikantų pusę. Ar tokią tendenciją padiktavo praėjusių festivalių patirtis?

Jau pasikartosime, kad festivalyje groja geriausi atlikėjai kurie yra groję "Tamstos" klube. O užsieniečių grupės tai tos kurių mes patys asmeniškai klausom, kuriais žavimės.

Kaip atsakytumėte tiems, kurie teigia, jog "Lietuvoje nėra kokybiškos muzikos"?

Jie klysta (šypsosi).

Dėkojame už atsakymus!

Interviu parengė Emilis, "ManoFestivalis.lt"

Daugiau apie festivalį skaitykite "ManoFestivalis.lt" skiltyje festivaliai "Tamsta Muzika" arba festivalio puslapyje .

Viršelio nuotraukos šaltinis www.tamstamuzika.lt