Šypsenos + gera muzika + įdomios veiklos = Saulėtosios Naktys 2013

Saulėtosios Naktys

Praėjusį savaitgalį vieni mūsų komandos nariai sukiojo pagoniškus ratus "Mėnuo Juodaragis" festivalyje, kiti bandė išgyventi "Survivor", o mes šildėmės Saultėtose Naktyse. Saulėtosios Naktys  - tai jau šeštus metus Gataučių kaimo sodyboje vykstantis veiklų ir muzikos festivalis, užburiantis savo šiluma ir žmonių šypsenomis.  Festivalis kvietė žadėdamas begalę pramogų, dirbtuvių, sporto varžybų ir be abejo puikios muzikos.

Šypsenos + gera muzika + įdomios veiklos = Saulėtosios Naktys

Festivalio vieta

Saulėtosios Naktys jau tapo neatsiejamos nuo Gataučių kaimo sodybos. Šieno kupetos, senoviniai trobesiai, obelų ir kriaušių sodas, tvenkinys ir kitos festivalio dekoracijos, darytos pačių savanorių ir organizatorių, tapo stipria Saulėtų Naktų įvaizdžio dalimi. Džiaugėmės puikiu festivalio erdvės išpildymu: smagu buvo trypti prie Didžiosios Scenos ne dumble ar žolynuose, o įrengtoje smėlio aikštelėje, sušalęs galėjai keliauti pasišildyti prie net 4 įrengtų laužaviečių, kurių viena buvo įrengta tipi palapinėje.

Šypsenos + gera muzika + įdomios veiklos = Saulėtosios Naktys

Pavargęs nuo šurmulio galėjai lysti į savo guolį po obelų šakom, o ir prie wc neteko matyti ilgų nusidriekusių eilių, kurių deja napavyko išvengti kaikuriems, jau praėjusiems festivaliams. Oras buvo puikus, kam naktys atrodė per šaltos, tas galėjo šildytis prie laužaviečių ar naujų draugų būryje, o dienomis kepino saulė, primindama vasaros nuotykius. Jauku, štai koks jausmas apima Saulėtų Naktų kieme.

Šypsenos + gera muzika + įdomios veiklos = Saulėtosios Naktys

Pramogos

Pramogų, dirbtuvių, workshop`ų, varžybų čia buvo apstu. Net sunku patikėti, kad palyginus mažoje festivalio teritorijoje tiek visko gali tilpti. Čia veikė du barai, viename galėjai nusipirkti visko ko festivališka širdis geidė,o kitame sukiojosi Andrius, siūlė gyvo maisto, dalinosi žiniomis bei patarimais iš Iraw virtuvės.

Saulėtosios Naktys

Saulėtų Naktų neaplenkė ir  Svajonių Autobusas, kurio idėja yra surinkti žmonių norus ir svajones ir juos išpildyti. Festivalio dalyviai mielai dalinosi savo svajonėmis klijuodami spalvotas širdutes ant autobuso. Svajonių Autobuso idėjos autoriai sako, kad svajonės pildosi, tik reikia jas pasakyti garsiai, kad visi dievai, elfai ir fėjos išgirstų.

Šypsenos + gera muzika + įdomios veiklos = Saulėtosios Naktys

Aktyviesiems festivalio dalyviams buvo atviras Liovos pramogų parkas jame buvo organizuojamos krepšinio, tinklinio, futbolo ir kt.varžybos. Savo jėgas išbandyti ir pamatuoti galėjai rankų lenkimo varžybose. Rankas ir kojas pramankštinti kvietė šokių workshop`as, o jei užplūsdavo kūrybinė nuotaika , tuomet veiklos galėjai rasti per akis. Čia veikė sapnų gaudyklių rišimo fabrikėlis, piešimo dirbtuvėse spalvos ir raštai liejosi ant marškinėlių, kaulo apdirbimo meistras mokė kaip pasigaminti sau mielą kaulinį papuošalą, milkių rankų merginos vedė paskaitas kaip supinti kasytes, o norintys patys atrodyti spalvingai ir pasipuošti galėjo tai padaryti piešimo ant kūno dirbtuvėse.

Saulėtosios Naktys

Festivalininkus ir pačius organizatorius džiugino meninės instaliacijos, kurios atsirasdavo netikėtai ir vis kur išlysdavo į dienos šviesą.  Taipogi vyko Dariaus Ražausko laimės paskaitos, kuriose atsakymus į gyvenimo klausimus gavo tiek didelis, tiek mažas. Festivalio šūkis  - Išreikšk save - pasiteisino su kaupu, kiekvienas rado kaip save išreikšti tokioje veiklų masėje.

Šypsenos + gera muzika + įdomios veiklos = Saulėtosios Naktys

Dalyviai

Tik šiluma ir pozytivumas sklido iš kievieno ten dalyvavusio. Festivalio organizatoriai atskleidžia, kad šiemet subūrė apie 500 festivalininkų, nei daug, nei mažai, tačiau Salėtose Naktyse koncentruojamasi ne į kiekybę, o į kokybę. Saulėtose Naktyse galėjai sutikti begalę senų pažystamų, matytų veidų, o ir naujų draugų čia susirasti buvo nesunku.

Šypsenos + gera muzika + įdomios veiklos = Saulėtosios Naktys

Savanorių darbu esame patenkinti, draugiškai patarė, pasakė, parodė ar palydėjo. O ir organizatoriai neslepia džiaugsmo, kad savanorių kolektyvas darnus tarsi šeima, čia galime sutikti tokių, kurie Saulėtose Naktyse savanoriauja jau net penketą metų iš eilės, jie labai padeda naujokus supažindinti su būsimais festivalio darbais, bei palaikyti tvarką festivalo metu.

Muzika

Muzika Saulėtose Naktyse liejosi per kraštus. Dienomis lingavom ir improvizavom jammuose, o vakarais klausėmės Lietuvos scenos grandų ir trypėm pagal nuotaikingas, linksmas ir įvairius prisiminimus keliančias melodijas. Festivalis skatina jaunų žmonių saviraišką, todėl pirmosiomis dienomis scenos šviesos buvo nukreiptos į debiutantus. Saulėtas Naktis aplankė ir svečiai iš užsienio, norvegų duetas „Renie in Georgetown”  skleidė pozytivias bangas, o pirmą kartą svečiuodamiesi Lietuvoje, muzikantai neslėpė susižavėjimo tokia draugiška atmosfera.

Saulėtosios Naktys

Mėgstantieji pasinerti į dainuojamosios poezijos tyrus galėjo mėgautis scenos grandais, kompozitoriais, poetais bei  atlikėjais, Andriaus Kulikausko, Gedimino Storpirščio, Aido Giniočio ir jaunojo atlikėjo Vytauto Kairio pasirodymais, taip pat ir Vaidoto Žitkaus ir Sigito Mickio žaviu duetu.

Šypsenos + gera muzika + įdomios veiklos = Saulėtosios Naktys

Čia gera energija dalinosi ir stebino improvizacijomis "Jama & W", gerą vaibą skleidė "Baltasis Kiras". Visus stebino multi instrumentalistų "Saulės Brolių pasirodymas, o nuo jų neatsiliko išraiškingieji "Antikvariniai Kašpirovskio Dantys" savo teatrališku pasirodymu.  Padus šokių aikštelėj kaitino "Electric Lady" ir jau dvyliktus metus gyvuojanti lietuviško roko grupė "Arbata". Saulėtose Naktyse buvo galima išgirsti ir kitų puikių atlikėjų ir grupių pasirodymų. Kiekvienas iš jų skleidė gerą energiją ir šilumą. Visi dalyviai šauniai susivienyjo ir smagiai palydėjo paskutiniąsias vasaros dienas.

Saulėtosios Naktys

Grįžus iš Saulėtų Naktų netikėtai užplūsta nostalgija, kad saulėtas gėris greitai baigėsi. Klausiat ar važiuosim ten kitąmet? O taip! Skaičiuojam dienas iki kitų Saulėtų Naktų festivalio. Žinome, kad ten lauks šilti ir geri žmonės, netrūks veiklos, sutiksime draugus ir galėsime paklausyti geros muzikos.

 

Įspūdžiai ir nuotraukos Gintarės Margytės