Svajonių autobusas neaplenks ir festivalio „Saulėtosios naktys“

Kad svajonės išsipildytų, kartais jas reikia pasakyti garsiai, o ne laikyti paslėptas giliausiame galvos kampelyje. Tai padaryti kviečia projektas „Mano svajonių dėžutė“ (MyDreamBox.lt). Visą vasarą po Lietuvą važinėjantis spalvingai išmargintas autobusas, renkantis mūsų svajones ir žadantis, kad kai kurios svajonės bus išpildytos, neaplenks ir nekomercinio muzikos ir meno festivalio „Saulėtosios naktys“ (rugpjūčio 22 – 25 d., Gataučiai, Joniškio raj.). Kaip gimė ši idėja, ko ja siekiama paklausėme Giedriaus Jurkšaičio – vieno iš šio projekto sumanytojų.

Svajonių autobusas neaplenks ir festivalio „Saulėtosios naktys“

Žmogaus svajonės paprastai yra labai asmeniškos, kaip jus kilo idėja nuo paprastos svajonių dėžutės idėjos  surengti tokį didelį projektą kaip svajones renkantis autobusas?

Viskas vyko palaipsniui, pirmiausia savo svajonėmis ir troškimais pradėjome dalintis draugų tarpe, juk kiekvienam smalsu, apie ką svajoja tavo mylimi ir artimi žmonės, nes tik žinodamas gali prisidėti prie jų išsipildymo. Vėliau pagalvojome, kad būtų smagu „į šį reikalą“ įtraukti ir daugiau žmonių. Taip ir atsirado autobusas puoštas įvairiaspalvėmis širdelėmis, kuriose užrašyti kitų troškimai. Atminkite, kad svajonės pildosi, jei yra ištariamos garsiai.

 

Tokio projekto pradžia turbūt buvo nelengva, kokios didžiausios kliūtys kišo pagalius jūsų svajonei į ratus?

Sakoma, kad pirma mintis, atėjusi į galvą, paprastai būna teisingiausia. Taigi, šiuo metu sakyčiau, kad jokių kliūčių neiškilo. Aišku, visa techninė dalis visada kelia šiek tiek problemų, bet viskas juk išsprendžiama. Svarbiausia, teigiamos emocijos, pozityvios nuotaikos ir pasiryžimas. Juk "Svajonių autobusas" – tai mūsų, projekto sumanytojų, troškimas. O juk svajonės tam ir skirtos, kad pildytųsi, tiesa?

 Svajonių autobusas neaplenks ir festivalio „Saulėtosios naktys“

Kaip išsirenkate vietas, kurias planuojate aplankyti?

Dažniausiai renkamės tas vietas, kurias norime patys aplankyti, pavyzdžiui, iki šiol nebuvau buvęs prie Stelmužės ąžuolo, džiaugiuos, kad šią svajonę pavyko įgyvendinti šią vasarą, mano kolega labai norėjo aplankyti Nidą, todėl sugebėjome ir iki jos nuvažiuoti. Žinoma, svajonių autobusas su džiaugsmu rieda ten, kur yra kviečiamas. Mes nelinkę belstis į dangaus vartus ir prašyti, kad mus pakviestų, juk žymiai smagiau būti ten, kur esi laukiamas.

 

Šiais metais skelbiate, kad norite surinkti 10 tūkstančių svajonių, jei ne paslaptis ar artėjate prie savo užsibrėžto tikslo, o gal jį gerokai viršysite?

Greičiausiai taip, bet mes jau nebeskaičiuojame tų svajonių, svarbiau pats procesas, mums smagu, o ir kitus gera nuotaika užkrečiam. Be to, įgyvendinti kitų svajones nuostabus jausmas. Aišku, negalime kažko priversti įsimylėti, bet pavyzdžiui, viename festivalyje maža mergaičiukė svajojo pasivažinėti su „Monsterio“ pikapu, tai ir pikapas atsirado, ir mergaitei buvo svajonė įgyvendinta. Šiais metais planuojam dar kelis žmones „nuleisti“ su parašiutu, įgyvendinti, kad ir mažus, bet mielus norus.

 Svajonių autobusas neaplenks ir festivalio „Saulėtosios naktys“

Daugeliui turbūt kyla klausimas, kodėl jūs užsiimate šiuo projektu, juk jis nekomercinis ir realiai apčiuopiamos naudos neneša...

Kalbant atvirai, tai jei ne draugai ar rėmėjai šis projektas greičiausiai būtu „nulinis“, mes nesireklamuojam, nesidarom sau „pjaro“, bet juk ne viskas turi atsiremti į pinigus, tiesa?  Mūsų pagrindinė valiuta – šypsenos, kuo jų daugiau, tuo mes laimingesni ir suprantam, kad mūsų veikla, projektas, užsiėmimas ar hobis, kaip tai bepavadintum, yra vertingas. Aišku ne pinigine išraiška, bet teigiamomis emocijomis. Mes net siūlome ant troškimo širdelės niekada nerašyti svajonės su žodeliu „ne“, nes dievai, fėjos, likimas ar kažkas, kuo žmogus tiki šio žodžio nesupranta. Tarkim, viena mergaitė užrašė: „Noriu, kad mano akytės nebesirgtų“, todėl mes visi draugiškai nusprendėm, kad geriau svajoti, kad „Noriu, kad  mano akytės būtų sveikos“. Po tokių akimirkų, jautiesi išties puikiai.

 

„Svajonių autobuso“ kelionė baigsis rugsėjį, kaip planuojate pabaigtuves įamžinti?

„Svajonių autobuso“ kelionė tikrai nesibaigs, mes ir toliau planuojam važinėti, rinkti, o kai kuriuos troškimus ir išpildyti. Baigsis tik vasaros sezonas, kuris bus uždarytas  rugsėjo 5 dieną, Gargždų slėnyje rengiamoje Svajonių dienoje. Planuojamas surengti renginys-koncertas, kurio metu visos svajonės surinktos vasaros metu bus sujungtos į vieną didelį delno formos paveikslą, kuris įamžins atliktą darbą. O kas vyks vėliau, tegul lieka paslaptis... Iki rugsėjo juk dar laiko yra, o šį ketvirtadienį susitiksim festivalyje „Saulėtosios naktys“, tik nepamirškite svajoti. 

Svajonių autobusas

Saulėtosios naktys Facebook