Staigus "Vilnius Music Week 2012" blykstelėjimas

Staigus \"Vilnius Music Week 2012\" blykstelėjimas

Instrumenti © Darius Grazys

Žengiant per vasaros - rudens slenkstį, rugpjūčio 30 - rugsėjo 2 dienomis, Vilniuje įvyko, tiksliau sakant, staigiai ir stipriai kaip viesulas praūžė pirmasis "Vilnius Music Week’as". Pastarasis, persidengęs su kitais tuo pat metu vykusiais Sostinės įvykiais, šiandien jau lepinasi gerais atsiliepimais, o jo organizatoriai, besidžiaugdami sklandumu ir vyravusiomis nuotaikomis, pradeda skelbti apie tryliktų metų, t.y. antrojo festivalio planus.

"Vilnius Music Week" vos prieš du gerus mėnesius pradėjo plačiai skelbti savo ambicingus užmojus - "tapti platforma, skatinančia šalies ir regiono muzikinį gyvenimą, siūlančia muzikinę bei edukacinę programą muzikos profesionalams ir mėgėjams". Galima teigti, jog per rekordiškai trumpą laiką ambicijos materializavosi ir šis įvykis bent trumpam tapo muzikinio gyvenimo Lietuvoje ašimi. Pasak organizatorių, daugiau dėmesio sulaukė mieste vykę nemokami koncertai nei siūlyta edukacinė veikla (konferencijos), tačiau joje dalyvavę delegatai ir klausytojai liko labai patenkinti. Jau šiandien "Vilnius Music Week" organizatoriai yra gavę daug laiškų, su dalyvavimo pasiūlymais kitiems metams.

Staigus \"Vilnius Music Week 2012\" blykstelėjimas

Renginio delegatai © Darius Grazys

"Festivalis buvo ypatingas atlikėjų ir grupių gausa. Per tris dienas miesto gatvėse ir baruose sugrojo daugiau nei penkiasdešimt atlikėjų, tarp kurių vieno iš delegatų, grupės "Pink Floyd" buvusio vadybininko, teigiamai įvertinti latviai  "Instrumenti", lietuviai "Golden Parazyth", "Sheep Got Waxed", Markas Palubenka, "Proper Heat", "Colours of bubbles" ir daugelis kitų. Tarpusavy labai skirtingi, tačiau saviti ir įdomūs muzikantai savo sceniniu talentu su publika dalinosi visiškai nemokamai.

"ManoFestivalis.lt" pastebi, jog "Vilnius Music Week" sugebėjo susijungti su "Sostinės dienomis 2012", Menų fabriko "Loftas" sezono atidarymu, kuriame rugpjūčio 30 d. grojo turbūt vienas laukiamiausių šių dienų šokių muzikos atlikėjų Nicolas Jaar, taip pat televizijos "TV3" 20-ojo sezono atidarymo renginiu. Pasak organizatorių, toks renginių susiliejimas nė kiek nepakenkė renginio vardo sklaidai. Jų manymu, sklandžiai įgyvendinta partnerystė tik sustiprino šventės jausmą.

Staigus \"Vilnius Music Week 2012\" blykstelėjimas

Katedros aišktėje © Darius Grazys

Nepraėjus nė savaitei festivalio rengėjai, sužavėti muzikantų geranoriškumo, savanorių atsidavimo ir "Vilnius Music Week" sulaukto dėmesio, jau dalijasi svajonėmis kitąmet surengti žymiai platesnio masto įvykį.

 

Daugiau skaitykite festivalių skiltyje "Vilnius Music Week"
Fotografijų autorius Darius Grazys www.grazys.com