Smėlis, jūra ir Neringa FM Beachball fest

(((straipsniui visada sunku išrinkti pavadinimą. Kai dalyvauji renginyje kaip žurnalistas ir žinai, jog po to reikės reflektuoti įvykius, viso festivalio metu galvoje sukasi įvairios skambios frazės, tinkančios straipsniui. Taigi, pridedu dar porą galimų pavadinimų (galite skaitymo pradžią išsirinkti patys).

:

♦ Festivalis ir j ū r a

♦ Tinklinis ir dub‘as

♦ Neringa FM Beachball fest, arba, kur festivalis?

♦ (įrašykite savo, jei buvote)

♦♦♦

Intro. Orų prognozės puslapiai rodo saulės ikonas, į kuprinę pirmu numeriu keliauja maudymosi kostiumėlis, kryptis aiški – link j ū r o s.

Pradžia 1(vienas). LietuviųKalbosŽodynasSako: Festivalis tai vieša kultūrinė šventė, meno kūrinių apžiūra. Taigi, atvykus į vietą, ieškome kažko panašaus į pirmąjį variantą. Dažniausi festivaliai turi aptvertą teritoriją su kempingu, vietos planu, įvairiomis zonomis, bet šis pasirodo kiek kitoks. Kempingas – tai neaptverta laukymė netoli mašinų parkingo aikštelės, kurio įėjimą „saugo“ pora, daugiau ar mažiau angliškai šnekančių užsieniečių savanorių, apsirengusių civiliais drabužiais (aplink tą vietą apskritai nebuvo jokios festivalio atributikos). Bilietų tikrinimas vyko maždaug taip:

-          Do you have a ticket ?

-          Yes.

Ir  gauni apyrankę, ar daugiau. Pačią pirmą dieną apie jokius dušus ir tualetus niekas nieko nežinojo taip pat. Ok, toks tas pirmas įspūdis. Bet nesinori vien burbėt, tad  kempingui dėčiau riebų pliusą vien už lokaciją (iki jūros vos 5 minutės).

Pradžia 2(du). Festivalis. O kur festivalis?

Paplūdimyje stovi scena, aplinkui keletas tinklinio žaidimo aikštelių, jeigu jas galima taip pavadinti, simbolinė tvora, kuri po vienos dienos apskritai dingo. Regis, mačiau vieną apsauginį, o gal tai tebuvo miražas dėl karščio ir saulės.

Bevertė žalia festivalio apyrankė ant rankos, ir klausimas, už ką žmonės mokėjo pinigus?

( organizacijos n u l i s )

Muzika. Priminsiu, jog tai nėra t i k muzikos festivalis, o pasak festivalio FB puslapio „the biggest volleyball, sun & music Fest in the Baltics“ (dėl to the biggest drįsčiau pasiginčyti, nes t u š t u m a kempinge ir šalia scenos sako ką kitą, o tie visi virš tūkstančio einančių ir beveik trys tūkstančiai susidomėjusių FB vartotojų turbūt mistiškai pasiklydo).

Apie tinklinį šį kartą mažiau, pažvelkime gilyn į sceną:

Programa rodo 20 geriausių Lietuvos DJ‘jų pasirodymų ir 6 gyvo garso koncertus. Kadangi nebuvo vientisos festivalio teritorijos, o veiksmas vyko pagrindiniame centriniame Nidos paplūdimyje, kuriame renginio lankytojai, iššokę iš rūbų į maudymkes ir plafkes susimaišė su vietiniais turistais bei į pliažą pasiskrudinti atėjusiais žmonėmis, pasklido įvairiais atstumais nuo scenos. Pastaroji dienos metu tiesiog maloniai užpildė foną, Dj‘jai susiliejo į vieną. Jei juos būtų galima apibūdinti radijo laida, tebūnie jie nesupyksta, bet man tai atrodė visiškas Tropical Soundclash trečiadienio vakaras per "Lrt Opus". Dienos metu buvo karšta, scena atrodė tuščia, tik vakarop susirinko daugiau žmonių. Pirmajį vakarą juos sukvietė Keymono

 

o antrąjį Minstry of Echology. Abi šias grupės gal buvo keista matyti koncertuojant tokiam mažam kiekiui žmonių. Į vieną paskutinių ministrų pasirodymų Vilniuje susirinko pilnas hostelio Downtown forest kiemas, o čia, Nidos paplūdimyje, n e t buvo daug vietos šokiams! Pagaliau pasijautė festivalio nuotaika ir bendrumas (o, regis, reggae + dub‘as+ jūra+ smėlis yra pasirodo labai geras derinys.)

Muzikiniu atradimu tapo svečiai iš Ispanijos Iseo + Dodosound & THE MOUSEHUNTERS. Ausiai malonūs skambesiai, rekomenduoju nebuvusiems pamėginti įsiklausyti:

Festivalis. Kas yra geras festivalis ?

(Važiuojant namo, jau sekmadienio naktyje, radijo laidoje, nuskambėjo frazė apibūdinant gerą knygą: „tai tokia, kurią norisi atsiversti vėl, perskaityti dar kartą “. Manyčiau, su festivaliais tas pats. Kai dar negrįžus, planuoji kitus metus.. )

Pabaiga. Grįžau gerai praleidusi savaitgalį, tik neapsisprendžiu, kiek tai buvo įtakota foninio festivalio. Jei ne saulė-jūra-Nida, įspūdžiai būtų buvę visai kitokie.

Pabaiga. Parsivežiau smėlio batuose, kuprinėje; parsivežiau įdegio; parsivežiau dar vieną vasarišką nuotykį. Rašau straipsnį, fone groja dub skambesiai.

Pabaiga.

i n d r ė

Neringa FM Beachball Fest16

Neringa FM Beachball Fest16

Nuotraukos Gintarės K., MANOFESTIVALIS.LT