Šiaulietiškas maršas, tvarkingas rokas ir pankuojantis jaunimėlis

Šeštadienio vakaras, Siemens‘as. Pro šalį važiuojant atrodo, jog turindami po Europą, koncą ir pas mus surengė pasauliniai zviozdos – žmonių +/- tiek pat eilėse būriuojasi. Bet šį kartą žvaigždės ne pasaulinės, žvaigždės iš čia, vietinės. Taip, savaitgalį Siemens‘ą kilnojo lietuviško roko etalonai Colours of Bubbles, Freaks on Floor ir ba.

Visas Siemens‘as trims roko grupėms. Lietuviškoms roko grupėms. Atvirai kalbant tikėjausi, kad salė bus gan tuštoka – ne dėl muzikos kokybės, ne, priešingai, tikiu, kad šios trys grupės vertos ir soliniuose koncuose rinkti pilnus Siemens‘us. Labiau dėl to, kad rokenrolas Lietuvoje atrodo apmiręs. Jaunimas, pripažinkim, nėra super susidomėjęs lietuvių kūrėjais, o vyresnė karta augo su kitais atlikėjais, šios rokavos grupės jiems nėra pažįstamos. Anyway, baimės nepasitvirtino. Gal ir ne full house‘as šeštadienį vakare Siemens‘e tūsino, bet salė buvo daugmaž užpildyta. Ir tai labai džiugina!

Šiaulietiškas maršas, tvarkingas rokas ir pankuojantis jaunimėlis

Vakarą pradėjo Colours’ai – pirmi akordai ir nors užpakalis patogiai į sėdimą vietą įtaisytas, kojos pradėjo paskui ritmą strikčioti. Iš pirmo žvilgsnio šiauliečiai labai neblogą palaikymo komandą iš namų atsivežė – žodžių vokalistui prisiminti prasmės kaip ir nebuvo.

Šiaulietiškas maršas, tvarkingas rokas ir pankuojantis jaunimėlis

Tvarkingai atžygiavę savo pirmus tris gabalus (formatas labai superinis, kiekviena grupė atgroja tris kūrinius ir užleidžia vietą kitiems), į sceną Colours’ai leido Freaks’us. Jei šiauliečių chebra privertė visus žygiuoti ir linksėti galva į griežtą taktą, tai Freaks’ai atrodė išskridę ant pirštų galų ir išjudino paskutinius krapščiusius nosis.

Šiaulietiškas maršas, tvarkingas rokas ir pankuojantis jaunimėlis

Trys gabalai, scena jauniausiai vakaro šutvei. Benas su jaunimėliu akivaizdžiai buvo vakaro laukiamiausi – pirmus akordus palydėjo klykiantis Siemens’as. Jei Colours’ai ir Freaks’ai atrodė ramūs ir užtikrinti, ba. Per daug nesistengė susivaldyti, akivaizdu, jog matyti prieš save šokinėjančią Siemens arena šiam atlikėjui buvo labai. Tiesiog, labai.

Šiaulietiškas maršas, tvarkingas rokas ir pankuojantis jaunimėlis

Vakaras sukosi, atlikėjai keitėsi ir keitėsi. Stage dive’ai, lipimas dainuoti į minios vidurį, ant kelių parkritę gitaristai. Visi privalomi atributai buvo ir 3 valandų koncas tiesiog prašvilpė. Paskutiniai kūriniai ant scenos lakstant visiems atlikėjams. Tokia gera masofkė. Viskas. Vienas trumpas bis’as ir scena užtemsta, o žmonės po truputį patraukia link išėjimų. Paskutiniam atlikėjui palikus sceną dar kelias geras minutes likau sėdėti. Būsiu atviras - viltį ir tikėjimą lietuvišku roku man sugrąžino ne kas kitas, o ba., tačiau šeštadienio konce privertė išsižioti ne tik jis.

Nei Colours’ų, nei Freaks’ų niekada nebuvau normaliai klausęs gyvai – youtube’o įrašai, nors Tu ką, nei iš tolo netempia iki to, ką savomis akimis mačiau savaitgalį. Tai dvi visiškai proper pasaulinio lygio grupės. Ir ne, Colours’ai nėra lietuviškieji Arctic Monkeys, o Freaks’ai ne kokie ten Kings of Leon. Tai grupės, kuriančios savitai, kuriančios kokybiškai, darančios muziką su meile, o tai visada labai gerai užsiuodžia. Ir kvepia tai itin maloniai.

Šiaulietiškas maršas, tvarkingas rokas ir pankuojantis jaunimėlis

Nors visi trys band’ai pavarė aukščiausiam lygy, atskiras liaupses noriu atiduoti jauniausiai vakaro grupei. Leisiu sau pasakyti itin drąsiai – manau, kad Benas su chebra sugebėjo Lietuvos roko sceną prikelti iš semi žiemos miego ir jų dėka Siemens’ą gali surinkti ir lietuviškos grupės. Jau vien tas faktas, kad rokelio koncerte auditorijos amžiaus vidurkis tikrai nesiekia pilnametystės. Kaip dabar mūsų tėvai nostalgiškai foje kasetą į seną magą įsidėję niūniuoja po nosimi, kažkada turėsime kartą, kuri taip mėgausis Beno kūriniais. Ir tai velniškai džiugina.

Tikėkite Lietuvos roku, nes jis prisikėlė iš numirusiųjų. Ir spardosi stipriai. Iki pasimatymo kitame gig’e, susimosim į viršų iškeltais kumščiais.

Išgyvenimu dalinasi Rytis.

Visą nuotraukų galeriją rasite mūsų FB paskyroje.