Šiandien į sales grįžta Sirenos

Jau šiandien į sales grįžta Sirenos, iš pradžių su lietuviškąja programa grąžindami aštuonis jau matytus spektaklius, bei dvi premjeras, tarp kurių trys O.Koršunovo darbai,  jaunų, bet ir pripažintų kūrėjų spektakliai bei užsienio režisierių pastatymai su lietuvių aktoriais. O Rugsėjo 28 -Spalio 4 dienomis, į Menų Spaustuvę kvies keturių spektaklių užsienio programa.

SIRENOS

Lietuvių programoje A.Areimos „Po ledu“ (pagal F. Richter; Rugsėjo 27 d.) nagrinės asmenybės dūlėjimą neoliberalioje visuomenėje; K. Žernytės „Akmuo vanduo geluonis“ (Rugsėjo 25 d.) ir G. Radvilavičiūtės „Smėlio žmogus“ (pagal E. T. A. Hoffmann; Rugsėjo 24d.) – juslinį pasaulėvaizdį ir pasamoninę asmenybės pusę bandys atskleisti netradicine forma bei spektaklio patyrimo būdais. O. Koršunovo repertuaras žada daugelį aštrių kampų žiūrėjimui į istoriško, ideologinio pasaulio sąveikas su asmeniu, bendruomene, įdomi patirtis turėtų laukti “Apvalytųjų” pagal Sarah Kane žiūrovų - nepastatoma vadinama pjesė išvystyta kūrybinės laboratorijos būdu su jauniausia OKT aktorių grupe.  Minėta prieiga svarbi turi pasirodyti ir Árpád Schilling (HU) pagal M.Ivaškevičiaus pjesę pastatyta premjera „Didis blogis“ (Rugsėjo 24 d.), apie žmogų karo galimybės šešėlyje.

Vienijanti gija šiemet žada būti žmogiškoji būtis ir susitikimai, tiek scenoje tiek anapus jos. Egzistencinės, identiteto, santykio su kitu ir visuomeninės, istorinės  realybės temos. Po praeitų metų formalių ir stilistinių ieškojimų jas transliuos labiau tekstualūs, filosofiški ir gyvenimo bei viešojo lauko refleksija pasižymintys spektakliai.

Turinį ir tekstualumą atlieps ir ketvirtadienį – šeštadienį vyksianti jaunųjų teatro kritikų konferencija “ctrl+txt”, subursianti 12-kai pranešimų ir diksusijoms tiek profesionalus tiek plačiają publiką. Nors ašis yra teatro kritikos teorija ir praktika, kiek platesnei auditorijai įdomūs turėtų pasirodyti teatro ir galios santykių narstymai, politinės dimensijos (teatro) mene problematika. Užsienio programa atsiveža keturis tikrai neįprastus ir eksperimentais garsėjančius autorius su naujais darbais, kuriuose bus galima patirti ir teatrą be žodžių, profesionalaus gyvo džiazo muzikinę patirtį, net
keliuose spektakliusoe svarbų šiuolaikinį šokį. Visi jie nagrinės skausmingas, absurdiškas ir egzistencines patirtis.

Festivalyje bus rodoma ir filmų programa atversianti kelių dalyvaujančių režisierių (Pippo Delbono,  Krystian Lupa, Eimuntas Nekrošius) kūrybines kryptis ir metodus. Po “Sirenų klubo” ženklu vyksiantys susitikimai su dalyvaujančiais kūrėjais duos progą platesnei publikai susipažinti ir įsigilinti į festivalyje pristatytą kūrybą.

Daugiau informacijos apie Sirenas galite rasti festivalio PUSLAPYJE