Šešioliktasis festivalis "Mėnuo Juodaragis" bus ypatingas

Praėjusiais metais 15-ąją sukaktį paminėjęs nepriklausomas šiuolaikinės baltų kultūros ir alternatyvios muzikos festivalis "Mėnuo Juodaragis" tikrąjį jubiliejų švęs šiemet. Keturiais ketvertais – stabilumo ir žemiškos tvarkos simbolika, šis ryškus, savitas festivalines tradicijas turintis vasaros įvykis, pakvies susitikti paskutinį rugpjūčio savaitgalį. 16-asis "Mėnuo Juodaragis" vyks 2013 m. rugpjūčio 23 - 25 dienomis Zaraso ežero saloje.

 Šešioliktasis festivalis \"Mėnuo Juodaragis\" bus ypatingas

MJR XV / 2012 m. / foto @ Kristina Vrubliauskaitė

"Paruošti naują ir originalią festivalio programą visada yra nemažas iššūkis, bet Juodaragis – mūsų neatsiejama gyvenimo būdo dalis ir jam negailėdami nei laiko, nei kūrybinių pajėgumų ruošiamės visus metus. Tad, jeigu penkioliktasis festivalis išvirė savo alų, pakvietė daugiau nei 50 atlikėjų bei išplėtė erdvę, sukurdamas šventę ir danguje, ir vandenyje, tai šešioliktasis nudžiugins neliestomis intriguojančiomis temomis ir dar platesniu kūrybinės veiklos spektru" – teigia organizatoriai.

Tuos, kas užpildys festivalio scenas, rengėjai žada paskelbti per artimiausius kelis mėnesius, kol kas prasitardami tik apie sėkmingą susitarimą su viena žymiausių neofolko scenos grupe "Rome" iš Liuksemburgo. Pasak jų, koncertinių kolektyvų ir kultūrinės programos dalyvių parinkimas šiemet labai priklausys nuo festivalio tematikos, kuri kasmet vis kitokia.

Šešioliktasis festivalis \"Mėnuo Juodaragis\" bus ypatingas

MJR XV / 2012 m. / foto @ Gintarė Kašelionytė

"Džiugu, kad festivalis vėl vyks Zaraso saloje, kurią Juodaragio publika labai myli. Šiemet ir muzikinės, ir kitos veiklos bus ne mažiau nei praėjusiais metais, - tokiems sumanymams geresnės ir gražesnės vietos tikriausiai rasti neįmanoma. Labai stengsimės pakartoti praėjusių metų užsidegimą viską atlikti kuo sklandžiau, tikimės mums padės ir skaičius 16, kuris senosiose tradicijose yra vienas baigtinių" – užsimena festivalio vadovas Ugnius Liogė, kviesdamas rugpjūčio 23-25 dienas pasižymėti kalendoriuje ir dalyvauti jubiliejinėje "Mėnesio Juodaragio" programoje.

Festivalio bilietus rengėjai numato pradėti platinti po pavasario lygiadienio - kovo 23-24 d. Jų kainos bus tokios pat, kaip į praėjusių metų renginį.

Šešioliktasis festivalis \"Mėnuo Juodaragis\" bus ypatingas

MJR XV / 2012 m. / foto @ Kristina Vrubliauskaitė

"Mėnuo Juodaragis" - unikalus, nepriklausomas šiuolaikinės baltų kultūros ir alternatyvios muzikos festivalis, pristatantis gyvą senųjų tradicijų palikimą, postfolkloro kryptis ir alternatyviąją kūrybą. Novatoriškas renginio vyksmas kasmet įgauna vis daugiau išraiškos formų - tai gausūs Baltijos ir užsienio šalių kolektyvų koncertai, garso architektų pasirodymai, senosios apeigos, konceptualus eko-menis, svarbių temų paskaitos ir filmai, parodos, tradiciniai amatai, ekologinės akcijos, interaktyvūs kūrybos projektai, vaidinimai, sporto žaidimai, šokių vakarai ir kita. Nuo 1993 m. rengiamas "Mėnuo Juodaragis" yra tapęs savitu kultūriniu reiškiniu, kuris gimė ir gyvuoja iš idėjinių paskatų bei laisvamaniškų kūrėjų iniciatyvų.