SATTA OUTSIDE 2012: beprotiška dozė emocijų, like'ų ir (ne)prisiminimų

SATTA OUTSIDE 2012: beprotiška dozė emocijų, like\'ų ir (ne)prisiminimų

Ne pirmas blynas, tad buvo labai tikėtasi, jog neprisvils. Nenuvylė.

Lietuvoje netrūksta mažų, dar Tarybų Sąjunga dvelkiančių "turistinių" centriukų. Žiemą čia būna ne tiek daug pramogų, o vat vasarą į vieną tokį kurortą gali sugužėti net pusė Lietuvos. Ne retai pasitaiko ir vienas kitas brolis poilsiautojas iš kaimyninių šalių. Šiemet, rugpjūčio 10-12 dienomis, SATTA OUTSIDE eksperimentas ir vėl vyko Šventojoje.

Tiems, kas pirmą kartą vyko į šį pajūryje vykstantį renginį, lyginti festivalio nebuvo su kuo. SATTA gali prilygti tik SATTAI. Būtent tiems, kas laukia SATTA festivalio ištisus metus, šiųmetis renginys atsigulė į lentyną "praeitais metais buvo geriau".

Žinoma, žodis "geras" yra abstraktus ir labai lengvai gali būti paveiktas skirtingų veksnių, tokių kaip: oro temperatūra; nuotaika; pagalbinės, homeopatinės atsipalaidavimo priemonės; žemės po palapine kietumas ir tt.

Be abejo, kad ir kaip banalu būtų, viena pagrindinių gero festivalio sąlygų yra draugai. Arba kompanija, prie kurios pavyks prisitrinti. Tad jeigu į festivalį keliauji vienas - būtinai ieškok draugų jau nuvykęs į vietą.

Šiemet nusprendę nežaisti su likimu, dievais ir visais kitais reikalais, nusprendėme atsisakyti nakvynės po žvaigždėmis. Labai lengvai, nebrangiai ir patogiai išsinuomavome kambariuką pas vieną vietinį. Pavadinkime jį Valiera.

SATTA OUTSIDE 2012: beprotiška dozė emocijų, like\'ų ir (ne)prisiminimų

Taigi, vos 10min iki festivalio, o jau ir civilizacija: šiltas vanduo, dušas, švarus tualetas, elektra, lova ir 4 draugai, sulipę joje kaip silkės :) Tikimės, jog tiems ekstremalams, kurie pasirinko patirti tikrąją festivalio dvasią ir nakvoti kempinge, tai irgi buvo pagrindinis nepatogumas.

Tęsiant pasakojimą apie šių metų SATTA OUTSIDE, būtina paminėti, jog festivalio erdvė - puiki. Apgriuvę pastatai, chill zona, pramogos, maistas, koncertai, jūra, miškas, keli muzikos stage'ai, žmonės: viskas tiesiog šaukte šaukia: ONE OF THE BEST OPEN AIRS IN LITHUANIA.

Taigi pirmąją naktį viską žiūrinėjome, uostinėjome, klausėmės nuostabaus grupės EMPTI gyvo garso koncerto, taškėmės pagrindinėje palapinėje, šalome, šlapome, pykome, juokėmės, lakstėme. Žodžiu, išsidūkome kaip reikiant, juk visos sąlygos tam buvo tobulos.

SATTA OUTSIDE 2012: beprotiška dozė emocijų, like\'ų ir (ne)prisiminimų

Bene labiausiai lankoma Šventosios vieta yra paplūdimys. Baltu smėliu nusėta pakrantė traukte traukia paplūdimio mėgėjus, kaituotojus bei visus jūros išsiilgusiuosius. Šeštadienį dieną, užkandę šaltibarščių ir išgėrę visą vietinėse parduotuvėse rastų agurkų marinatą, žmonės patraukė šėlti ant jūros kranto.

Paplūdimyje jau laukė "Red Bull" džipas, muzika ir minia besilinksminančių, nuo malonumo apsvaigusių, truputėlį išprotėjusių (gerąja to žodžio prasme) žmonių.

Turbūt visi sutiktų, kad dienos linksmybes puikiai vainikuoja žodis SPALVOS. Spalvos, vanduo ir smėlis buvo visur.

Nuo žmonių, nešančių duris į "kitą dimensiją" iki pusnuogių meksikiečių. Nuo spalvotais milteliais apsibarsčiusios minios iki čeburėkus pardavinėjančių vietinių jaunuolių.

SATTA OUTSIDE 2012: beprotiška dozė emocijų, like\'ų ir (ne)prisiminimų

Kartą metuose galima spalvas įsileisti į save. Kartą metuose viskas galima.

Muzika grojo tikrai nebloga, buvo iš ko pasirinkti. Per savaitgalį pasirodė apie 100 atlikėjų penkiose scenose. Niekas, žinoma, nelakstė ir neskaičiavo, kiek jų kur buvo, yra ar bus. Nors, kaip ir pirmąją naktį, apgriuvusioje mistiškoje arenoje kelis kartus teko šalti ir laukti iki pusantros valandos, kol prasidės laukiamas koncertas.

Apie muziką daug nekalbėsiu, galite pasinaudoti mygtuku ir paspausti čia: Satta Outside 2012 scenos ir laikai. Panagrinėkit, parsisiųskit ir patys įvertinkit. O tie, kas liko nepatenkinti, siūlau pakartoti tuos pačius veiksmus ir gal pavyks užrefresh'inti atmintį. :)

SATTA OUTSIDE 2012: beprotiška dozė emocijų, like\'ų ir (ne)prisiminimų

Minusai?

Deja, kartais oras pakiša labai didelę, kreivą koją: pirmąją naktį kone visi buvo paliesti nemalonaus šaltuko. Žinoma, išradingiausi ieškojo sau priimtinų būdų šildytis.

Kas nešėsi pledus, kas dėjosi žiemines striukes bei vilnones kojines, sukosi į penkias vietoje parduodamas, margais raštais išpieštas skaras. Buvo nemažai tokių, kurie į viską žiūrėjo paprasčiau ir į pagalbą pasitelkė judesį, šokį, bendravimą, jausmus ir plačią šypseną.

Kaip ir penktadienį, taip ir šeštadienį, aplinkui lingavo ir be išraiškos rymojo, siūbavo ir kitaip zombiškai judėjo ne vienas festivalio dalyvis. Laimei, jie buvo arba taikūs, arba itin užsiėmę savo veikla, tad niekam netrukdė. Manau, ne vien tik tie išrinktieji, nestoja į nusivylusiųjų SATTA gretas.

Visos kitos šildymosi būdų pasekmės buvo plačiai aptartos įvairiuose naujienų portaluose bei spaudoje, tad facebook'e arba kokiam blog'e nesunkiai rasit ne vieną nuorodą pasiskaityti apie per daug išdykaujančiuosius.

O mes šeštadienį jau apsiginklavome - trys poros marškinėlių, golfukas, megztinis, striukė, du šalikai ir kapišonas, dvi poros pėdkelnių, džinsai, ilgi batai ir du pledai kuprinėje. Minutės pertraukėlė – o gal aš pasakoju istoriją apie skausmingą kopimą į Everestą?

Ne, visgi ragavome, kas yra SATTA OUTSIDE 2012. Skanus delikatesas. Kartą metuose galima. Kartą metuose, viskas galima.

SATTA OUTSIDE 2012: beprotiška dozė emocijų, like\'ų ir (ne)prisiminimų

REZIUMUOJAME:

  • Daugiau nei 8000 festivalio dalyvių..
  • Šešios (dažniausiai pasitaikantis atsakymas buvo dvi arba nulis) valandos (ne)poilsio.
  • Beprotiška dozė emocijų, like'ų ir (ne)prisiminimų.
  • Oras - minus penki balai.
  • Draugai - plius trisdešimt laipsnių.
  • Muzika : CHECKED

P.S. Nepamirškite - festivalio gerumas/blogumas priklauso ne nuo to, kas buvo ir ko nebuvo. Tai Tavo, Jo, Jos ir Mano asmeninių potyrių, emocijų bei nuotaikų kratinys.

Iki susitikimo kitais metais ;)

Nata iš Satta

P.P.S. Labai didelis ačiū Bebro blyninei už nuostabius blynus su varške ir špinatais, kurių nebuvo. :)