„Satta Festival 2014“: esam reiklesni turiniui

„Pagaliau esam tikrai tarptautinis festivalis“ – džiaugiasi „Satta Festival 2014“ organizatoriai. Su jais ir kalbamės, kiek festivalis paaugo per aštuonerius metus. Be to, šiais metais pajūrio festivalis keliasi į Latvijos kurortinį miestelį Papę. Įdomu, kodėl tokios permainos? Atsakymą ir dar daugiau įdomių detalių apie šių metų festivalį rasite interviu su „Satta Festival“ organizatoriais.

„Satta Festival 2014“: esam reiklesni turiniui

Festivalis „Satta Festival 2014“ šiemet vyks jau 8-ąjį kartą. Kaip per tuos metus keitėsi festivalio koncepcija?

Esmė nesikeičia. „Satta“ yra kurorto utopija, neegzistuojanti realybėje ir neperžengianti ilgojo savaitgalio pajūryje ribų. Esame viskas, kas telpa į frazę „alternatyvus kurortas“.

Kuo šių metų festivalis skirsis nuo pirmojo?

Matyt, visu tuo, kuo apskritai 2014-aisiais skiriamės nuo 2007-ųjų. Visi paaugom nemažai – ir Lietuva, ir mes, jos gyventojai. Pasikeitė mūsų poreikiai ir galimybės. Esame atviresni pasauliui, o jis savo ruožtu labiau domisi mumis. Labiau saugom aplinką, tuo pačiu esam reiklesni turiniui. „Mes“ – tai ir festivalis, ir jo dalyviai.

Pasirinkote naują vietą – Latvijos kurortinį miestelį Papę. Kodėl nutarėte pakeisti vietą?

Priežasčių daug ir jos visos susijusios tarpusavyje. Jei trumpai ir su šypsena, latviai turi triskart daugiau pajūrio nei lietuviai, be to, pagaliau esam tikrai tarptautinis festivalis. Gamta Papėje puiki, garantuojam.
 
„Satta Festival 2014“: esam reiklesni turiniui

Festivalis bus patogesnis vartojimui. Kaip ir kokie patogumai laukia festivalininkų?

Gero oro tikrai neįmanoma užsakyti jokiais kanalais. Bet visa kita tobulinama jau kurį laiką. Pirmiausia pakeitėme vietą į geresnę, jaukesnę. Todėl atsirado ir naujų iššūkių. Į Papės gamtos parką mums padeda integruotis absoliutūs savo srities profesionalai- renginių organizavimo kompanija „Seven Live“. Jie, beje, atsakingi ir už naują apsaugos kampaniją – tai sukėlė daug diskusijų, tačiau galime pasidžiaugti, kad viskas protingai išspręsta.

Kitas svarbus dalykas – atsiskaitymas festivalio erdvėje. Norėdami rasti patogiausia sprendimą, konsultuojamės su profesionalais, valdžia ir kitais žmonėmis, nuo kurių tiesiogiai priklausys galutinis sprendimas. Kaip žinia, Latvijos valiuta – euras, tad stengiamės, kad keitinėjimųsi ir vargų būtų kuo įmanoma mažiau.

Patogiu festivalį gali daryti ir jo lankytojai, bet kokia pozityvia iniciatyva tikrai apsidžiaugsim. Patys skatinam carpoolingą – keliavimą į festivalį su draugais ar net nepažįstamais žmonėm, rastais vienoj iš daugelio interneto grupių. Taip ne tik taupomi pinigai ir mažiau teršiama gamta, bet ir sumažinami kamščiai festivalio parkinge. Visi tik išlošia.

Visgi, svarbiausias dalykas – muzika. Kokios grupės šiemet pasirodys?

Jau esame paskelbę šiuos atlikėjus – pernai puikų albumą „Engravings“ išleidusį britą Forest Swords, kinematografiškai melancholišką pasaulio pilietį Dirty Beaches, dubstep įtakotą septynių narių ansamblį „Submotion Orchestra“, vieną šio žanro tėvų Kode9, tarptautinį prodiuserio The Bug projektą „King Midas Sound“, jauną ir perspektyvų daną Sekuoia, škotą didžėjų Sei A, britų duetą Mumdance & Logos...

Bus daugiau užsieniečių, ir jau visai netrukus apie juos paskelbsime. Taip pat, žinoma, didelį dėmesį skirsim aktualiausiems bei vertiems atradimo lietuviams. Ir latviams! „Vietinius“ atlikėjus tradiciškai skelbsime kiek vėliau.

„Satta Festival 2014“: esam reiklesni turiniui

Spalvingas ne tik festivalio turinys, bet ir reklamos. Kas kuria dizainą reklamoms? Kaip jis buvo pasirinktas?

Grįžom pas senus savo draugus, agentūrą „Not Perfect“. Už festivaliui kurtą reklamą prieš keletą metų jie netgi laimėjo ne vieną reklamos festivalio „ADrenalinas“ prizą, o mes tuomet tapom metų klientu. Tiesa, šiemet vaizdą sukūrė „Not Perfect“ Rygos padalinys. Na, kad jau Latvijoj...

Festivalis vyks netoli Papės gamtos parko. Kokių priemonių bus imamasi, siekiant apsaugoti gamtą nuo galimo neigiamo festivalininkų poveikio?

Jau tada, kai kilo idėja kraustytis į Latviją, pradėjom bendrauti su gamtos apsaugos institucijomis. Jų reikalavimai yra griežti, tad turėjom prisitaikyti ir pagal juos pasirinkti festivalio teritoriją ir priemones, kaip ją apsaugosime. Savo darbą atitinkamai dirbs ir naujoji apsaugos komanda, saugosianti visas suinteresuotas puses. Be to, daug dėmesio skiriame festivalininkų informavimui ir prašymams visų būti maksimaliai atsakingais, nepamiršti, kad nėra namuose, kuriuose viską po vakarėlio sutvarko mama. Gamta savo ruožtu padėkos.

Kodėl festivaliams reikalingi savanoriai? Kaip jie atrenkami?

Pasaulio (pavyzdžiui, Roskildės festivalyje darbuojasi per 30 tūkst. savanorių), o ir Lietuvos festivaliuose savanoriaujančio jaunimo tradicijos jau gana gilios. Jaunimas mainais už keletą pamainų darbo (pvz., prie įėjimo, parkinge, tvarkantis ir t.t.), gauna galimybę nemokamai pasitūsint, pamatyt festivalio virtuvę, galbūt net gauti pastovų darbą. Toks bendradarbiavimas tinka abiems pusėms, kitaip ši tradicija negyvuotų.

Festivalio komandos narių skaičius nuolat kinta. Yra periodų, kai papildomų galvų, rankų ir kojų reikia labiausiai, tuomet ir praverčia savanoriai. O savanorius atrenka mūsų nuostabi draugė ir komandos narė Justina, turinti labai didelę patirtį ir žvitrų protą. Niekada neteko abejot jos kompetencija šioj srity.Ačiū „Satta Festival 2014“ komandai už atsakymus.

Bendravo Miglė Narkevičiūtė
ManoFestivalis.lt