"Revolution" organizatoriai apie Lietuvos muzikos festivalių „revoliuciją“ (interviu)

Apie liepos 8-10 dienomis Utenos apylinkėse trečią kartą vyksiantį elektroninės muzikos festivalį „Revolution“ kalbame su pagrindiniu organizatoriumi Liudviku Targonsku.

Revolution festival

Liudvikai, kaip sekėsi surengti festivalį praėjusiais metais ir ar ketinate nuversti kalnus šiemet?

Su kiekvienu festivaliu vis labiau tobulėjame. Lyginant patį pirmąjį ir praėjusių metų renginius – jie skiriasi kaip diena nuo nakties. Tas pirmasis vaikiškas pasižaidimas buvo tik pradžia. Kasmet vis labiau augame, vis geriau įgyvendiname savo idėjas, sulaukiame vis daugiau dėmesio iš tarptautinių muzikos žvaigždžių.

Mūsų komandą sudaro jauni, aktyvūs, įvairių sričių specialistai, nuo pat pirmo festivalio organizatorių branduolys yra iš esmės toks pats, žmonių vis daugėja, darbų pasiskirstymas ir jų atlikimas tobulėja, susidūrę su iššūkiais ir išmokę savo pamokas galime kelti festivalio kartelę vis aukščiau. Tad praėjusių metų festivalis pavyko išties puikiai, muzikinės erdvės buvo paruoštos itin kokybiškai, pritaikytos įvairiems skoniams.

Šiemet žadame vėl pranokti save, mūsų gerbėjams pasiūlyti tikrų elektroninės muzikos žvaigždžių pasirodymų ir dienos veiklų įvairovę. Muzikiniame meniu bus  reggae, jungle, drum and bass, hardcore ir psy trance muzikos stilių.

Kasmet mūsų nuverčiami kalnai vis didėja, pradėję nuo mažos kalvelės ieškome savojo Everesto ir džiaugiamės matydami, kiek daug Lietuvoje dar galime padaryti. Žinoma, viskas palaipsniui.

Revolution festival

Šiemet mūsų siekiai didesni nei anksčiau. Sustiprinę organizatorių komandos sudėtį, tikimės renginio dalyviams sukurti nepamirštamą vasaros nuotykį su daugybe pozityvių vibracijų, kūnus ir sielas virpinančių ritmų. Jau dabar atlikėjų sąrašą puošia tokie žymūs vardai kaip Demolition Man, Aries, Jacky Murda, D. Carbone. Ir tai dar toli gražu ne pabaiga, tad tiek jaunųjų reiverių, tiek ištikimų melomanų laukia tikrai puikios ir kokybiškos muzikos garsais prisodrintas savaitgalis.

Visų laukiamiausias pasirodymas: Demolition Man

Festivalis vyks trečią kartą, ar tai reiškia, jog jo idėja vis aiškesnė? Apie ką yra "Revolution"?

Festivalio idėja jau pirmais metais buvo aiški – skleisti reggae ir jungle muzikos kultūrą. Tačiau kai renginį pavyko užauginti, kai pavyko pritraukti vis didesnę jo auditoriją, pradėjome plėsti ir siūlomos elektroninės muzikos spektrą.

Šiais metais pirmą kartą prie festivalio prijungėme tokius muzikos stilius kaip techno ir psy trance. Šiems muzikos stiliams bus dedikuota atskira scena, kuri iš techno erdvės bus transformuota į psy trance tiek atlikėjų, tiek apšvietimo ir dekoracijų prasme. Tai bus nemažas iššūkis viską įgyvendinant techniškai, tačiau esame užsibrėžę savo tikslus ir norime „Revolution Festival 2016“ padaryti išskirtinį. Jungiame daug muzikos stilių ir tai yra savotiška Lietuvos muzikos festivalių „revoliucija“. Pavadinimo festivaliui neieškojome, jis rado mus pats.

Revolution festival

Ar savo svečiams siūlote kažką kito, nei kiti festivaliai?

Dar nenorime atskleisti visų paslapčių, bet pažadame, kad festivaliu tikrai neteks nusivilti, ką pasako vien tai, jog festivalyje skambės daugiau nei 10 skirtingų elektroninės muzikos stilių!

 Ar daug mūsų krašte elektroninės jungle muzikos gerbėjų?

Iš tiesų jų nėra daug, tad vienas iš mūsų tikslų ir yra parodyti, kokia užburianti yra reggae, jungle ir visa kita elektroninė muzika. Žmonės mėgsta skirtingas spalvas, skirtingus patiekalus, skirtingą drabužių stilių. Tas pats su muzika – vieni pradeda judėti išgirdę jungle akordus, kitiems patinka tik techno.

Mes nepakeisime žmonių prigimintinių polinkių į vieną ar kitą muzikos stilių, tačiau norime juos edukuoti muzikine prasme – parodyti, kad aplink juos yra ir daug kitų, gal jiems dar neatrastų elektroninių garsų. Dar vienas mūsų noras – į vieną vietą atvesti skirtingų žmonių. Kaip ir mūsų komandos nariai – visi be proto skirtingi žmonės – tačiau gebame dirbti kartu, vieni kitiems padėti ir štai jau trečią kartą suorganizuoti puikų renginį.

Tad patikėkite, net labai skirtingos asmenybės gali vienos iš kitų daug išmokti ir atrasti naujų draugų ir viena kalba šnekančių sielų.

Organizuoti festivalį - darbas ar malonumas?

Festivalio organizavimas yra kruvinas darbas, iššūkiais apipintas ir daug energijos reikalaujantis malonumas. Mūsų komandos nariai aukoja didžiąją dalį savo laisvalaikio, siekdami paversti „Revolution Festival 2016“ geriausiu elektroninės muzikos festivaliu Lietuvos padangėje. Mes degame idėja, dieviname elektroninę muziką ir tikime, kad mums pavyks!

 

Dėkojme Liudvikui ir linkime sėkmės organizuojant.