Prie Molėtų observatorijos atidaryti vasaros rinksis post muzikos žanrų gurmanai

Birželio 3 dieną festivalių vasarą Lietuvoje atidarysianti Postcosmos naktis suburs nestandartinių garsų gurmanus. Šalia Molėtų observatorijos įsikursiančioje scenoje jiems bus patiekta į vieno žanro rėmus netelpanti trijulė: įvairių roko atmainų mišinį sprogdinantys vilniečiai „Sraigės efektas“, ironiški pankai iš Talino „St Cheatersburg“ bei tamsos estetiką propaguojantys post metalistai „Extravaganza“.

„Tai labai skirtingi, įdomūs kolektyvai, jau spėję palikti pėdsakus tiek vietinėse, tiek tarptautinėse scenose. Jie drąsiai eksperimentuoja su skirtingais muzikiniais stiliais, geba pamaloninti išrankaus klausytojo ausis ir nunešti juos į nežemiškas orbitas. Būtent tai yra pagrindiniai kriterijai, kuriais remiamės kviesdami grupes į Postcosmos naktį“, – sakė renginio sumanytoja Gintarė Kašelionytė.

Prie Molėtų observatorijos atidaryti vasaros rinksis post muzikos žanrų gurmanai

„Sraigės efektas“ / org. nuotr.

Jos teigimu, sau artimų garsų renginyje ras visi, kam artima neribota post muzikos sfera: nuo tektoninėmis bangomis vilnijančių gitarų iki mąsliai pulsuojančios elektronikos. „O ši trijulė neabejotinai suintriguos kiek sunkesnių vibracijų gerbėjus“, – mano G. Kašelionytė.

Po stoner/surf/blues/rock ir kitų stilių teritorijas braidantis „Sraigės efektas“ vadinamas viena originaliausių Lietuvos alternatyvios scenos grupių. Savo pasirodymais ji išleidžia klausytojus į vientisą muzikinę kelionę, ir tomis kelionėmis jau yra sužavėjusi gausią klausytojų armiją. Vilniečius buvo galima išvysti tiek didžiosiose festivalių scenose, tiek pogrindžio rūsiuose.

„Mūsų kūryba paremta pasikartojimais. Tame galima įžvelgti ritualo elementų. Mes neturime vokalo, tad norėdami prikaustyti dėmesį, naudojamės kitais ginklais: skambesiu ir minimaliai, bet nuolat kintančios gitaros garsais. Kartais norint viską išgirsti, reikia prisėsti ir atsipalaidavus paklausyti“, – yra sakęs grupės „Sraigės efektas“ lyderis Nikas.

Rūstokiems roko romantikams kompaniją palaikys spalvingi ir pašėlę pankai iš Talino „St Cheatersburg“. Vieni iš ryškesnių Estijos rokenrolo scenos atstovų, balansuojantys tarp post punk ir rockabilly žanrų, išsiskiria ekstravagantiška išvaizda, ironiškais tekstais ir užkrečiama energija. Postcosmos svečiai šias savybes jau yra demonstravę Vilniaus gyvos muzikos klubuose, kur sulaukė griausmingų ovacijų, „St Cheatersburg“ nuolat koncertuoja ir kituose Europos miestuose.

Kardinaliai kitokią atmosferą nei estai kuria grupė „Extravaganza“, kviečianti paklaidžioti po depresyvius post-black metal ir post-rock labirintus. Grupė teigia, jog jie nė iš tolo nepanašūs į stereotipinius metalistus, o savo muzikos nevelka į kitų panešiotus rūbus. Retai koncertuojančių „Extravaganza“ originalumą jau spėjo įvertinti ne tik vietos melomanai – paskelbta, jog kauniečių debiutinį albumą „Priepuoliai“ perleis JAV leidybinė kompanija „Razed Soul Productions“.

Pirmojoje sezono koncertų, menų ir mokslo naktyje po atviru dangumi taip pat pasirodys tokios grupės kaip „Sheep Got Waxed“, „No Real Pionieers“, „Local Blood“ ir kt. Postcosmos muzikinę dalį papildys ir lankytojų smalsumą žadins mokslo užeigos su teleskopais ir galaktikų šviesuliais, veiks meno užkaboriai su poezija ir performansais, vyks paskaitos.

Kol kas bilietas į Postcosmoso renginį Dangaus šviesulių stebykloje, šalia Molėtų observatorijos ir Etnokosmologijos muziejaus kainuoja 15 eurų. Įsikūrimas palapinių miestelyje bei automobilių statymas papildomai nekainuos.