POSTCOSMOS’14 vakaro žvaigždės poziciją atiduos svečiams iš Lenkijos

Lapkričio 15 dieną Vilniaus muzikiniame klube „Tamsta“ antrąjį rudenį postroko muzika bus saikingai derinama su metų laiku, kuomet įvyks pirmoji kamerinės aplinkos festivalio POSTCOSMOS’14 dalis su grupe iš Gdansko - „Sounds Like The End Of The World“ ir vilniečiais „Music InWallved“.

Praėjusiais metais pirmą kartą įvykęs, dėmesį instrumentiniam skambesiui sutelkęs festivalis POSTCOSMOS, šiais metais šiek tiek plečia savo koncepciją erdvės bei disciplinos prasme. Tiesa, kai kurie šio įvykio elementai nesikeičia, pavyzdžiui, jau antrus metus iš eilės renginyje pagrindinės vakaro žvaigždės pozicija atitenka svečiams iš kaimyninės Lenkijos.

Organizatorių teigimu, Lenkija turi gerokai stipresnę postroko sceną nei lietuviai. Praėjusiais metais Vilnius galėjo įvertinti „Servants of Silence“ iš Pulavų miestelio, Anykščiuose, vasaros festivalyje „Velnio akmuo“ skambėjo užburiantys „Tides from Nebula“, o šiemet su temą atitinkančia ekipuote atvyksta  „Sounds Like The End Of The World“ iš Gdansko. Tokia gausybe geros postroko muzikos, pasak jų, Lietuva, deja, negali pasigirti.

Sounds Like The End Of The World

„Esame jautrūs skambesiui ir tai yra mūsų pirmasis kriterijus renkant atlikėją programos idėjos išpildymui, na o geografinis sutapimas tarsi ir neturi didelio politinio prieskonio. Turime daug draugų ir bendraminčių Lenkijoje. Esame linkę manyti, jog kūryba ir gyvenimo būdas gali būti daugiau už valstybių sienas ar tautų nesutarimus“ – komentuoja bendradarbiavimą su grupėmis iš Lenkijos kuruojanti viena iš renginio organizatorių Gintarė Kašelionytė, pridurdama, jog vis dėlto slapta tikisi kūrybiniais sumanymais keisti sustabarėjusį požiūrį į dviejų tautų santykius, prie kurių nepilnavertiškumo, pasak jos, žmonės yra tarsi patogiai pripratę.

Ne pirmą kartą į Vilnių atvykstančių, tačiau pirmą kartą grosiančių „Sounds Like The End Of The World“ (liet. „Skamba kaip pasaulio pabaiga“) kūrybos įvertinimo Lenkijoje kreivė nuo grupės susikūrimo kilo į viršų su pagreičiu. Praėjus vos metams po muzikinio starto, pastaroji išleido debiutinį albumą „It All Starts Here“. Šiandien SLTEOTW gali didžiuotis groję kartu su postroko scenoje gerai žinomais vardais – „God is An Astronaut“, „This Will Destroy You“, „Long Distance Calling“, „Sleepmakeswaves“ ir kitais. Atkreiptinas dėmesys, jog apokaliptinio pavadinimo vienijami muzikantai kuria ganėtinai skaidrią muziką su pozityviu maištingumo prieskoniu.

Švelnesnių natų autoriai „Music InWallved“ šildys kosminę festivalio atmosferą jau antrąjį kartą. Pavasarį pirmąjį albumą „Orange“ išleidę vilniečiai grįžta į „Tamstą“ su gerai girdėtos „oranžinės kelionės“ rifais  (apie tai muzika kalba jų minėtame albume) bei keliais naujais kūriniais.

Po savaitės – lapkričio 21 dieną POSTCOSMOS’14 persikels į Vilniaus televizijos bokšte esantį „Paukščių taką“, kuriame skambės kiek kitokios – šiek tiek tamsesnės poetizuotos kosminės muzikos eilutės.