Po dešimtmečio sugrįžta TECHNO VALENTINO

Vasario 5 dieną Kultūros bare "Kablys" buvo surengta spaudos konferencija, kurios metu buvo pristatytas "Techno Valentino" renginys. Spaudos konferencijoje buvo kalbėta apie renginio programą, dalyvius.

TECHNO VALENTINO

Aštuntasis "Techno Valentino"

2004-ais metais buvo organizuotas paskutinis, septintasis projektas, tad po dešimties metų žinomas didžėjus Dj Saga su komanda nusprendė atgaivinti festivalį. Aštuntasis "Techno Valentino" vyks vasario 14-ąją, kultūros bare "Kablys". Reivo naktį "Kablyje", kiekvienas norintis galės rasti sau priimtiniausią stage, kurių iš viso bus net penki - techno, broken beats, psytrance, old school rave ir chilout. Nakties skaičius - keturiasdešimt penki! Būtent tiek atlikėjų dalinsis savo kūryba, be savų lietuvaičių, išvysime kūrėjų iš Didžiosios Britanijos, Suomijos, Italijos, Rusijos, Latvijos.

Konferencijos metu nebuvo pagailėta gerų žodžių "Kablio" erdvę atgaivinusiems žmonėms, kaip ir neapsieita be kritikos klubinei industrijai. "Ji iškreipė muzikinių subkultūrų reikšmę nepriklausomoje Lietuvoje", - Teigė Dj Saga.

Marius Cechanavičius ir Kšyštofas Šuškevičius su entuziazmu pasakojo apie renginio techninę pusę: kvadrofoninio garso sistemos instaliavimą pagrindinėje salėje, muzikos sinchronizaciją su vizualizacijų ir šviesų efektais. Renginys taip pat bus transliuojamas internetu.

Svečiais iš užsienio

Pagrindiniais techno scenos svečiais numatomi suomiai Leo Laker ir Bjornsoon, iš Didžiosios Britanijos atvykstantys Persohna ir DS bei gerai pažįstamas latvis Gesta. Broken beats salėje naują muzikinę programą pristatys Britanijoje gyvenantis Nutral. Broken beats salė įsikurs stacionariai veikiančiame "Kablio" bare, tad pro ją praeis kiekvienas atvykęs į renginį, kurioje taip pat gros ir žymūs Lietuvos drum and bass muzikos didžėjai. Pirmajame aukšte be "Techno" ir "Laužytų ritmų" bus įkurtos dar dvi salės: Old school rave ir Psychedelic trance gerbėjų oazės. Reiveriams muzikines selekcijas ruošia ilgamečiai Lietuvos pulto meistrai: Rimas Šapauskas, Mamania, "Diskomafijos" atstovas Zhill, Nidas Kiuberis, Viktoras Diawara, Sania Spitzin, Tomas Požemis ir prieš daug metų grojęs keliuose Techno Valentino renginiuose, svečias iš Maskvos - Irokez. Apie psichodelinio transo muziką, kaip jauniausią reivo šeimos substillių, Saga kalbėjo pagarbiai, pažymėdamas, kad svečias iš Italijos - Hypereggs atvyks kaip dovana Psy mylėtojams. Jiems gros ir būrys žinomų lietuvių "psichodelikų". 

"Mūsų renginiai visada siekė atspindėti pažangias technologines ir ideologines elektroninės šokių muzikos idėjas, supažindinti su perspektyviais alternatyvios scenos didžėjais ir kūrėjais, bei sukurti vieningą atmosferą ir visomis prasmėmis pozityvų vaibą".

Pozityvus vaibas ir masė reiverių jau šį penktadienį, Kultūros bare "Kablys"! 

 

Rašė Dovi Valiuškytė