Penktajame "Velnio akmenyje" skandalisto vaidmuo – švedams "Shining"

Ekstremalios muzikos ir rokenrolo festivalis – taip prisistatančio "Velnio akmens" apibūdinimą šią vasarą pagrįs radikaliųjų SHINING koncertas. Modernaus black metalo kolektyvas, savo performansu gebantis sukrėsti visko mačiusį klausytoją, kaip co-headliner‘is pasirodys penktadienį Vakarų scenoje. 

Shining

SHINING

SHINING susikūrė 1996-aisiais Švedijoje, Halmstad mieste, kai grupės lyderiui Niklas Kvarforth tebuvo vos dvylika metų. Šiandien grupė yra išleidusi aštuonis albumus, iš kurių ne vienas užima aukščiausias pozicijas ekstremaliosios muzikos reitinguose. SHINING muzika – tai dinamiškomis kompozicijomis perteikta psichodelika, slogi įtampa ir negailestingas nihilizmas.

Neaišku, kas labiau išgarsino SHINING ir Niklas Kvarforth: originali kūryba ir multiinstrumentalisto talentas ar jo asmenį gaubianti skandalisto reputacija. Niklas geba pritraukti dėmesį bet kokiomis aplinkybėmis: pasirodymų metu žalodamas tatuiruotėmis išmargintą kūną, atvirai deklaruodamas prielankumą svaigalams bei savidestrukcijai ar duodamas šokiruojančius interviu.

Pernai išleisto naujausio grupės albumo pavadinimas "Redefining Darkness" glaustai nusako visą grupės koncepciją. SHINING sugeba naujai, realistiškai ir originaliai perteikti tamsią atmosferą bei reprezentuoja modernų požiūrį į sunkiąją muziką. Negana to, visa tai SHINING sugeba pademonstruoti šokiruojančiuose pasirodymuose. Niekada nežinia, ką scenoje iškrės Niklas Kvarforth, tačiau galima įtarti, jog "Velnio akmens" Vakarų scena šią vasarą taps paties keisčiausio muzikinio ritualo erdve.

Daugiau apie festivalį "Velnio akmuo"