Penkiolika eksperto patarimų, praversiančių ruošiantis festivaliams

Palapinė

Jeigu naktį būna šalta, rytais iš palapinės lauk išguja oro trūkumas ir karštis, o vėliau prireikia pusę dienos "vadalotis" po festivalį patinusiais skruostais, ieškant vandens nemaloniems pojūčiams ir lipnumui nuplauti – turime dvi versijas. Pirmoji – jūsų pačių reikalas. Antroji – įsigijote festivaliams, t.y. buvimui gamtoje, netinkamą įrangą.

Kokiais daiktas reikia arba nereikia pasirūpinti vykstant į festivalį nusako penkiolika žygių ir festivalių eksperto Tauro taisyklių:

1. Daiktų – kuo mažiau

2. Miegmaišis būtinai turi būti susegamas su kitu. Ne per daug brangus (nes gali būti aptaškytas alum, šnapsu ir viskuo kitu, bet ir ne is "Jysk", kad nesugertų vandens ir nebūtų "popierius". Vietinėms reikmėms niekada nepirkčiau pūkinio miegmaišio, tiesa jie ir labai brangūs.

3. Geriausia palapinė. Viengungiui rekomenduoju vienvietę, vienos su puse arba dviejų vietų palapinę, kurioje būtų galima gyventi vienam, na, dėl suprantamų priežasčių. Didesnei kompanijai rekomenduoju didesnes  palapines dėl linksmumo ir patogumo. Turi buti lengvai pastatoma ir su patogiu išėjimu, dar geriau – išėjimais. Festivaliams tinka ir ryškių spalvų + aukštesnės palapines. Palapinių šniūrai  festivaliuose nereikalingi dėl girtuoklių migracijos. Kuoliukų – kuo mažiau. Bus mažiau ką pamesti. Važiuojant su chebra, gerai turėti teleskopinį kotą ir ryškią vėliavą – tai tampa privalumu, kai naktį stovint lietuje savęs klausi "kur aš?".

4. Kilimėlis yra būtinas. Festivaliams tinka įvairiausi. Tiems, kas nori turėti daugiau komforto ir sutaupyti vietos, siūlau – pripučiamus, kam rūpi svoris, ilgaamžiškumas ir kaina – įprasti.

5. Atskirus daiktus reikėtų dėti į atskirus maišelius. Tai labai padeda išvengti jovalo kuprinėj.

6. Reikia išsiimti nereikalingus niekučius iš piniginės. Paliekame tik būtiniausius: ID, studento pažymėjimą, banko kortelę, negalios pažymėjimą ir prezervatyvus. 

7. Tie, kas rūko, turi pasiimti dvigubai cigarečių nei galvoja surūkyti ir tą skaičių dar padauginti iš dviejų.

8. Dažniausiai gamtoje praverčia pakuotė mineralinio vandens, izoteriniai gėrimai, vitaminas C, gliukozė ar šokoladai, vaisiai, sultys, kramtoma guma.

9. Tie, kas geria, dažnai pamiršta, kad valgyt irgi reikia. Deja, reikia. Riebiau, sūriau, aštriau, rūgščiau – pagal skonį. Suprantu, kad alkoholio skyriuje normalu išleisti 100 Lt gėrimams trims dienoms ir po to stovėti prie lentynos ieškant konservų su 50 ct nuolaida, kad, perkant dvi, sutaupytum litą. Bet nepagailėkit maistui. 

10. Akiniai nuo saulės paslėpti užtinusioms akims yra vienas svarbiausių atributų.

11. Higiena ir kosmetika pagal poreikius. Kremas nuo saulės, dezodorantas ir dantų šepetukas dažniausiai praverčia. 

12. Maudymosi įranga. Apgaulingai prablaivo pusvalandžiui ir gerai atgaivina. Festivaliai su maudynėmis turi visai kitą prieskonį. Kas nebandėt – būtinai pamėginkit. Tik nereikia šokinėti ant galvos ar be galvos.

13. 5 Iphone, Samsung S4, pilno kadro fotoaparatas (jei jūs ne fotografas) yra nerekomenduotini daiktai, bet kiekvienas spręndžia pagal savo "išėjimo" ir atsakomybės lygį.

14. Veidrodžių  imti nepatariu. Neverta gadinti sau nuotaikos. Svarbu kitiems gražus. Panoms šitas netinka, turbūt...

15. Drabužiai patogūs, atspindintys jus, tokie, su kuriais gal net neitumėte i viešuma. Ryškūs. 

 

Ir atsargiai, kad nenutiktų taip! (šypt)