Pasiklysti ir vėl kelią atrasti privertusi "Yaga Gathering 2013"


Dzukijos giriose, prie Spenglos ežero ir trykštančio gaivaus šaltinio "Yaga Gathering 2013" - 4 dienų muzikos ir veiklų festivalis, skleidė savo kerus.

 

Yaga
 

„Čia niekas nevyksta be reikalo“ – sako Yaga organizatoriai ir iš tikrųjų apsidairęs pamatai, kad tiek gamta tiek žmonės tiesiog traukia į save, ir vykstantys dvasiniai ir kultūriniai mainai kiekvieną dalyvį įkvepia tolimesniems darbams.

 

Spengla


Kiekvienas buvęs Yaga festivalyje galėtų pasakyti, kad gamta tiesiog stulbina savo gražumu ir paslaptingumu. Festivalis įsikūręs Dzukijos giriose, ant Spenglos ežero kranto. Maudynėms vietos buvo per akis, o veikianti pirtis kvietė išsigarinti ir apsivalyti. Ištroškusius girdė  ne vien festivalio teritorijoje įsikūręs baras, bet šalia esantis šaltinis – gamtos dovana, ne vienam festivalininkui dovanojęs lengvesnį rytą po nakties šėlionių. Vandeniu džiaugėsi visi, nes nepaslaptis,kad atrodo sugrįžo vasara, o oras lepino festivalininkus.

Yaga


Veikusios dvi scenos nuolat kvietė pasidžiaugt muzikos garsais.Tiesa, kartais chill out scena priminė pagrindinę sceną, kurioje naktimis kapojo transas.  Didžiojoje scenoje be naktinio transo dienos metu galima buvo džiaugtis gyvomis grupėmis. Šokti kvietė Banda Dzeta, Dubenelis, Ministry of Echology, bei UEBANDA PEOPLE, kurie šeštadienio popietę susivienyję su kitais dalyviais pristatė improvizuotą bugnų projektą.

O priglusti prie žemės ir mintimis nutolti kažkur gilyn leido Reaching The Roots.

kojukai


 Nuolat iš niekur išlendantys transeriai, pasipuošę įvairiausiais kostiumais vienus festivalininkus linksmino, kitus šiek tiek trikdė savo ilgomis kojomis (kojūkais), plazdančiomis vėliavomis bei vandens šautuvais.

Nuotaikų lėlių gamyba

Yaga

 

Gryname ore ir veiklos norisi daugiau, kam neužteko muzikos, vandens pramogų, tas galėjo dalyvauti dirbtuvėse. O dirbtuvių būta įvairiausių: čia galėjai ir aitvarą pasigaminti, ir nuotaikos lėlę nulipdyti, mandalą pasigaminti, bei draugystės apyrankę ar sapnų gaudyklę nusipinti. Veiklos buvo visiems - tiek mažiems, tiek dideliems.Labirintas į save

Atokiau nuo visos festivalio teritorijos, už upelio kilpos buvo įkurtas labirintas, kuriuo einant atrandamas kelias į save. Ypatingą aurą kūrė labirinto paslaptingos vietos parinkimas, ir daugybė mažų žvakelių. Labirintas daugiausia smalsuolių išbandyti save pasikviesdavo naktį, taip sukeldamas didesnį virpulį klaidžiojant šviesos labirintais.

 

dekoracijos


Dekoracijos


Dekoracijos buvo įspudingos! Ryškios, spalvotos ir visiškai įsiliejančios į aplinką, bei sukūriančios magiškumo. Dekoracijos nuostabiai atrodė tiek šviesiu, tiek tamsiu paros metu. Festivalio teoritoriją taip pat puošė instaliacijos pagamintos iš čia pat miške aptinkamų medžiagų - samanų, medžio šakelių ir t.t. Taip pat norisi pasidžiaugti,kad kerinčią atmosferą kūrė kiekvienas dalyvis, palapinių miestelyje buvo galima išvysti daugybę gražiai įrengtų - skaromis, varpeliais, bei kitomis dekoracijomis papuoštų stovyklaviečių. Kolektyvinis estetikos jausmas buvo jaučiamas pažvelgus į bet kurią pusę. O apie lazeriais apšviestą pievą bei mišką net nėra ką kalbėt - tai tiesiog būtina pamatyt!


Sauga


Čia susirenka gamtą ir gyvybę mylintys žmonės, kurie atvyksta pabūti darnoje su kitais, tad konfliktinių situacijų neteko pastebėti. Vagystėmis ir kitomis blogybėmis šis festivalis taip pat nepasižymi. Tačiau festivalį vis tiek buvo apsupusi juodai uniformuota apsauga, kuri daugiausiai tikrindavo žmonių apyrankes, bei sergėjo mišką nuo gaisro pavojaus.

Yaga

"Yaga" - tai tarsi didelės šeimos susibūrimas, kuris kiekvienais metais būna vis gausesnis ir didesnis. Jis įvyksta tam,kad visi susitiktų, atrastų save ir vienas kitą, pamokytų ir išmoktų, džiaugtųsi muzika, gamta ir svarbiausia - atrastų tikrą gyvenimo grožį!

Daugiau fotografijų galerijoje arba facebook'e.

 

Rašė Gintarė Margytė
Fotografijos Gintarės ir Kristinos