Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas arba kaip suderinti protinę veiklą su pramogomis

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas arba kaip suderinti protinę veiklą su pramogomis

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas – didelis renginys - festivalis, apie kurį buvo skelbta bene visomis žiniasklaidos priemonėmis. Užsukome pasižvalgyti. Taigi, apie idėją, programą, vietą, žmones ir pinigus iš eilės.

Idėja

Kaip teigia renginio organizatoriai,  Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas (PLJS), vykdamas pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje, yra jaunimui skirtas festivalis, aprėpiantis mokslą, verslą, politiką ir kultūrą. Keturias dienas Visuomenės harmonizavimo parke veikia kelios dešimtys erdvių, kuriose vyksta per šimtą įvairių pranešimų susitikimų ir diskusijų. Užmojis platus ir daug žadantis. Sričių apimtis plati, skirta žingeidžiam jaunuoliui.  Bet apie žmones vėliau.

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas arba kaip suderinti protinę veiklą su pramogomis

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo metu plazdėjusi trispalvė bei renginio simbolis

Programa

Čia jau yra kur plėstis. Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime – filmai, paskaitos, pranešimai, koncertai,  oro balionai, kūrybinės dirbtuvės, idėjų mugė (greičiausiai dar kažko nepaminėjome) ir, aišku, visų festivalių neatsiejama programos dalis – palapinių miestelis su visomis jam priderančiomis pramogos (grilis, čilas, bendravimas ir pan.). Ši dalis PLJS greičiausiai išskyrė iš daugelio valstybės finansuojamų renginių jaunimui, kurių dalyviai – ne vien lietuviai.  Turima omeny, konferencijos, idėjų mugės, tarptautiniai jaunimo forumai ir kiti, kurie vyksta Lietuvoje gana dažnai,  tačiau openair‘o pavidalas, šio pobūdžio sambūriuose Lietuvoje greičiausiai šiokia tokia naujovė.

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas arba kaip suderinti protinę veiklą su pramogomis

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo metu vyko Karjeros mugė

Programos ambicija greičiausiai buvo suderinti intelektualią veiklą su pramogomis. Dieną – įkrauname galvą, vakare ją atjungiame, vėl dieną įkrauname... Viskas čia labai kilnu ir gerai, tačiau praktika rodo, kad sunkumas atsiranda tuomet, kai pramogos kitas veiklas nustelbia. Šiuo atveju, susitikimai, karjeros mugė ir paskaitos buvo pagrindinė vinis, tačiau "Golden Parazyth" sulaukė turbūt dešimtkart daugiau dėmesio nei kitą dieną Margaritos Starkevičiūtės pranešimas apie kultūros reikšmę ekonomikoje. Bet, kaip jau sakėme, trauka pramogoms mūsų kraujyje.

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas arba kaip suderinti protinę veiklą su pramogomis

Grupės "Freaks on Floor" pasirodymas

Vieta

Visuomenės Harmonizavimos parkas – išpuoselėta, didinga, prabangi urbanizuota vietovė Prienų rajone. Ačiū šiam renginiui už progą ten apsilankyti ir pasigerėti. Greičiausiai, jeigu ne PLJS, dar ilgai būtume nežinoję, kaip ten viskas iš tiesų atrodo. Tačiau, nuo harmonijos platybių, kertu lažybų, šiandien kojas dar dalyviams skauda. Atstumas nuo pagrindinės scenos hipodrome iki palapinių miestelio, o dar daugiau – pramogų zonos – tikrai ne keli šimtai metrų: nuo vieno taško iki kito reikia eiti apie 15 minučių nesidairant ir nestoviniuojant. Vilktis su miegmaišiais ir palapinėmis – viena, su neapsisprendimu, ką veikti  arba noru nuolat būti visur – dar blogiau. Festivalio erdvė, atvirai sakant, gerokai per didelė. Į ją "galėtum atvežti visą Vilnių tuomet gal ir nebūtų taip tuščia" – teigė kaimynas palapinių miestelyje. Galbūt dėl tų gausybės hektarų ramybės atsirado kažkoks slogumas, šaltis, "einančių pro šalį žmonių" jausmas. Tad šioje vietoje buvo galima labiau pasikuklinti ir kelių tūkstančių (regis, objektyviausias skaičius yra du) žmonių auditorijai išrinkti mažesnę, bet jaukesnę vietą.

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas arba kaip suderinti protinę veiklą su pramogomis

A.Guogos paskaitos klausytojai

Žmonės

Festivalyje buvo tikrai daug gražių žmonių. Žingeidžių, besidominčių daugeliu sričių, turinčių pasiekimų ir noro pažinti. Pabendravome su keletu burelių. Trys pakalbinti jaunuoliai (nuotraukoje), esantys renginyje nuo pradžių, lankęsi "gal trejose paskaitose", teigė, kad didžiausią džiaugsmą jiems kelia pozityvumas ir bendrumo jausmas.

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas arba kaip suderinti protinę veiklą su pramogomis

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo dalyviai

Mums iš akiračio nepraslydo ir PLJS savanoriai, kurie maloniu veidu leidosi į šnekas, bėrė sakinius nuoširdžiai ir su šypsena, nukreipdami kur reikia. Ypatingai įsiminė viena mergina, sauganti 9 tonas arbūzų, ir automobilių stovėjimo aikštelės vaikinas, su kuriuo šnektelėję vieni kitų klausėme "O tu jį pažįsti?"... Tą patį galima pasakyti ir apie apsauginius, ir apie kitus festivalio dalyvius. Jie tikrai kūrė draugišką aplinką ir teikė viltį, jog Lietuvoje yra labai daug gražių žmonių (turimas omenį  vidinis ir išorinis grožis).

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas arba kaip suderinti protinę veiklą su pramogomis

9 t arbūzų sauganti draugiška savanorė

Pinigai

Pabaigai apie tai, apie ką nerekomenduojama prabilti. Pinigai – jų čia vykstantiems, kaip nebūtų keista, nes renginys tarsi ir nekomercinis (su visuomeniu atspalviu), čia pasiimti reikėjo. Ir nemažai. Alus – 6 Lt, sidras – 7 Lt, kava – 8Lt, mašinos pastatymas – 20 Lt, du maži žemaičių blynai – 8 Lt, galiausiai bilietas į festivalį trims dienoms – 140 Lt. Suprantama, surengti tokį įvyki kainavo daug pinigų, tačiau peržvelgus į savaitgalį vykusių renginių sąrašą bei atsižvelgus į tai, jog vasarą žmonės turi didelį pramogų pasirinkimą, taip pat nepraleidus fakto, jog renginys yra skiriamas jaunimui, o Harmonizavimo parke yra TIEK vietos, buvo galima priimti kiek kitokį sprendimą. Nesupykite jį priėmusieji, tačiau Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas galėjo būti Tautos šventė, o ar tokia tapo – klausimas Jums ir tiems, kurie joje dalyvavo.

 

Daugiau nuotraukų galerijoje 

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas arba kaip suderinti protinę veiklą su pramogomisPasaulio lietuvių jaunimo susitikimas arba kaip suderinti protinę veiklą su pramogomisPasaulio lietuvių jaunimo susitikimas arba kaip suderinti protinę veiklą su pramogomisPasaulio lietuvių jaunimo susitikimas arba kaip suderinti protinę veiklą su pramogomisPasaulio lietuvių jaunimo susitikimas arba kaip suderinti protinę veiklą su pramogomis

Informacijos apie Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimą taip pat rasite festivalių skiltyje.
Viršelyje nuotrauka iš Ray Bartkaus dirbtuvių.