Nori pamatyti visus kino pavasario filmus? Tereikia 287 h ir 37 min!

Elegantiškoje erdvėje – Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje buvo pristatytas 19-as Vilniaus tarptautinis kino festivalis "Kino Pavasaris" (KP), iki kurio starto telikusios 22 dienos! Spaudos konferencijoje dalyvavusi festivalio vadovė Vida Ramaškienė bei keletas jos didelės komandos narių –  Algirdas Ramaška, Santa Lingevičiūtė, Justė Zavišaitė ir Edvinas Pukša, apžvelgė būsimas "Kino Pavasario" naujienas bei pasidalino intriguojančiais skaičiais.

Kino Pavasaris

Vilniaus tarptautinio kino festivalio "Kino Pavasaris"pristatymas, foto R.Daškevičiaus

Supratau, kad laikas nuo pavasario iki pavasario yra tikras darbo įkarštis, kuomet "Kino Pavasario" komanda važinėja po festivalius ir renka geriausius filmus. Nuo praėjusio KP jie aplankė virš 30 festivalių, kasdien žiūrėjo po 6-7 filmus. Kaip teigė festivalio direktorė V.Ramaškienė, metai pasauliniame kine buvo išties derlingi.

247 "Kino Pavasario" filmai

Tačiau grįžkime prie konkretesnių "Kino Pavasario" pažadų. Dominuosiančius festivalio skaičius puikiai pristatė E.Pukša, pradžioje visus pasveikinęs su saulėtu pavasariu, bet kartu ir paraginęs per daug neįšilti, kadangi, KP ketina trumpam grąžinti ir į žiemą. Suprask, kad kai kurie filmai tikrai šaldys...

Festivalyje šiemet išvysime net 147 pilno metro filmus, taip pat bus parodytas visas šimtas trumpametražių. Iš viso 247 filmai, atkeliavę iš 67 pasaulio šalių, o 99 iš Europos. Kalbant apie lietuviškus filmų svertus, tai palyginimui verta paminėti, jog jiems skirta - 31 valanda, bendroje programoje - 11 filmų.

Visi filmai bus sugrupuoti į 14 festivalio programų, tokių kaip "Meistrai", Dokumentiniai filmai, Konkursinė programa "Nauja Europa – Nauji vardai", "Metų atradimai", trumpametražiai filmai ir kt. "Jeigu kas nors iš jūsų ryžtųsi pamatyti viską, ką mes atrinkome šiemet, jam arba jai prireiktų 287 valandų ir 39 minučių, kas yra dvylika parų nepertraukiamo žiūrėjimo", – pastebėjo E. Pukšta.

Ilgiausi festivalio filmai

"Neišsigąskite ilgų filmų – jie jus apdovanos", – ragino E. Pukšta. Mat, šiais metais ilgiausias festivalio pristatomas filmas "Norte. Istorijos pabaiga", atvežtas iš Filipinų, truks 4 valandas ir 10 minučių, tačiau savo turinyje atvers ypatingus radinius. 4 valandos ir 1 minutė "eterio" atiteks Larso filmui "Nimfomaniakė" (sudėjus abi dalis kartu). "Bus ir daugiau laiko reikalaujančių, tačiau labai gerų kūrinių" – kalbėjo organizatoriai.

Pasitikėkite nežinomais vardais!

19-ojo "Kino Pavasario" programoje net 70 debiutinių filmų. Pasak organizatorių, jie buvo atrinkti ne šiaip sau, o todėl, kad jaunųjų kūrėjų darbai iš tiesų sugebėjo juos nustebinti. Rengėjai būsimus žiūrovus taip pat ragina būti drąsiais ir pasitikėti nežinomais vardais.

Iš viso suplanuoti net 778 seansai, kurie vyks kino centruose "Forum Cinemas" Vilniuje ir Kaune, taip pat kino teatruose "Pasaka" bei "Skalvija".

Kino šventė prasidės Kovo 30 ir tęsis iki pat Balandžio 3 dienos!

Skanaus!

 

Rašė Dovi
Fotografija R.Daškevičiaus

Kino Pavasaris