„Nibiru“ priartės prie Vilniaus per pilnatį

Jau vasario 10 d. Vilnių per pilnatį drebins „Nibiru” festivalio organizatorių parodomasis renginys „Nibiru in City”. Vienai nakčiai visos festivalio pajėgos keliasi į miestą. Dvi scenos, 10 kilovatų garso, lazeriai, video projekcijos, dekoracijos ir šūsnis garbingų svečių iš užsienio.

„Nibiru“ priartės prie Vilniaus per pilnatį

Festivalis „Nibiru“ nusprendė organizuoti indoor renginį ir vasaros open-air‘o dvasią pernešti į uždaras patalpas. Tą padaryti nėra paprasta – daug kas priklausys nuo publikos, kuri susirinks. Organizatoriai kviečia visus, prieš kelerius metus keliavusius su „Nibiru“ planeta ar norinčius su pastarąja susipažinti – nuobodu tikrai nebus.

„Nibiru in City“ – neretai linksniuojami vardai ir garsų darna

Pirmiausia, rengėjų teigimu, tai nebus tradicinis psichodelinis vakarėlis su beprotiškai daug sunkios muzikos, kuri šiuo metu yra itin populiari Vilniaus scenoje. Šis mini festivalis atiduos duoklę ir akustiniams garsams, kurie puikiai derės su elektroniniais sąskambiais.  Bus laviruojama tarp dub, experimental, electronic ir, žinoma, psychedelic trance muzikos stilių.

„Nibiru“ priartės prie Vilniaus per pilnatį

Hypnocoustics / org. nuotr.

Šiame renginyje išvysite ne vieną atlikėją iš užsienio. Tarp jų ir keli labai gerai žinomi vardai. Vienas laukiamiausių burtininkų, kuriančių pasakiškas vibracijas šokių aikštelėje – Hypnocoustics – neabejotina žvaigždė šiame festivalyje. Po pseudonimu slepiasi Jungtinės Karalystės kūrėjo Joe Studt solo projektas, o Hypnocoustics kuriama muzika – pripažinta visame pasaulyje ir skambėjo tokiuose festivaliuose kaip „Glastonbury“, „Boom“, „O.Z.O.R.A“, „Noisily“ ir begalėje kitų. Lietuvoje atlikėjas lankysis pirmą kartą.

Taip pat, užgrūdintais ritmais klausytojus lepins ne mažiau garsus ir laukiamas Daksinamurti. Šis pasaulinio lygio atlikėjas yra dirbęs su tokiais garsiais vardais kaip „Shiva Space Technology“, „Nexus Media“ ir „Peak Records“.

„Nibiru“ priartės prie Vilniaus per pilnatį

Daksinamurti / org. nuotr. 

Vienas laukiamiausių „Nibiru in City“ reiškinių – jaunatviškos energijos grupės Uprising Tree iš Lietuvos koncertas. Tai 7 narių vokalinė, instrumentinė grupė, kurianti reggae, dub, experimental vibracijų muziką.

„Nibiru“ priartės prie Vilniaus per pilnatį

Uprising Tree / org. nuotr.

Prie lietuvių didžėjų gretų jungsis jau gerai visiems pažįstami vardai. Tai – Girių Dvasios, Dohm, Grad_U. Taip pat, Ministry Of Echology vokalistė Elena su solo projektu Kotori.

„Nibiru“ priartės prie Vilniaus per pilnatį

Girių Dvasios / org. nuotr.

Aplinką kurs Transcendental Spirit ir Temple of Magic dekoratorių pajėgos, kurios paruošė gausybę šviežių, dar niekam nematytų dekoracijų būtent šiam renginiui. Netrūks ir lazerių, video projekcijų, šviesų. Entuziastai kūnus margins fluorescenciniais dažais, tad dalyviai turės galimybę pasipuošti įvairiais raštais. Šalia baro įsikurs „Chai Shop“, kurioje bus galima ragauti kombucha gėrimų, prieskoninių arbatų bei paskanauti saldumynų.

„Nibiru“ priartės prie Vilniaus per pilnatį

Pilnaties svarba vakarėlyje ir už jo ribų

Pilnatis, organizatorių teigimu, reiškia kūrybinę brandą. Būtent šiuo metu žmogus sužydi fiziškai ir emociškai. Nuo seno jaunatį ir pilnatį žmonės laikė svarbiausiomis mėnulio fazėmis. Juk mėnulis yra vienas stipriausiai žmones veikiančių dangaus kūnų. „Nibiru“ kelionė bus pradėta su pilnatimi vasario 10 d., penktadienį, o užbaigta jaunatimi festivalyje „Nibiru” liepos 23-26 d. Artėjanti pilnatis – dar ir ypatinga. Jos metu stebėsime mėnulio užtemimą, todėl vakarėlis bus dar kosmiškesnis!

Pabaigai trumpas interviu su vienu iš „Nibiru in City“ organizatorių.

Kodėl „Nibiru“ atsikėlė į Vilnių?

„Nibiru“ organizuojamas renginys atsikėlė į miestą tam, kad primintų apie save prieš prasidedant festivalių sezonui ir žiemos naktį sukurtų vasarą primenančių neįtikėtinų įspūdžių.

Ką išskirtum iš renginyje grosiančių atlikėjų?

Tikrai norėčiau paminėti Hypnocoustics. Tai psichodelinis Joe Studt solo projektas iš Londono. Jo sąskaitoje – du albumai su įrašu kompanija Liquid Records bei gyvi pasirodymai festivaliuose „Glastonbury“, „Boom“, „Universo Paralello“, „O.Z.O.R.A“ ir daugelyje kitų. Taip pat, kitoje salėje pasirodys Dataline. Po šiuo vardu slepiasi švedas Cenk Sayinli, kuris į renginį vežasi 20 kilogramų hardware instrumentų ir išsidėliojęs juos ant stalo stebina ypatingu skambesiu. Pats labiausiai laukiu Uprising Tree koncerto. Tai išties unikali grupė.

Kas tau yra pilnatis?

Pilnatis man yra kūrybos ir įkvėpimo metas. Dažnai per pilnatį būnu energingas ir pilnas idėjų, todėl visada išnaudoju šį laiką kūrybai ir renginių organizavimui.

Ar renginys turės dress code?

Rekomenduojame ateiti pasipuošus neįprastai. Įsivaizduokite, kad esate kitos planetos gyventojas. Jei neturite nestandartinių apdarų, rekomenduojame išsipaišyti veidą bei kūną su fluorescenciniais dažais, jei tokių turite. Ir, kaip visada, svarbiausia gera nuotaika. Iki pasimatymo!

 

Renginys „Nibiru in City“ vyks vasario 10 d. klube „Pelėda“. Renginys Facebook – čia.