NEWMAN – unikali proga per vieną savaitgalį sužinoti, kas vyksta dabar (interviu)

Visai neseniai socialiuose tinkluose pasirodė pirmoji informacija apie liepos 3-6 dienomis Druskininkuose pirmą kartą vyksiantį kiek kitokį festivalį „NEWMAN“. Apie jo idėją ir ambicijas kalbamės su organizatoriais.

 NEWMAN

Kol kas apie NEWMAN informacijos mažai, tačiau ji intriguoja. Ar idėja yra šiuolaikinis žmogus? Galėtum daugiau papasakoti apie ją?

Jau užaugo karta, kuri neįsivaizduoja gyvenimo be interneto. Su šiuolaikinėmis technologijomis esame pakankamai ilgai, kad galėtume įvertinti jų įtaką ir (šalutinį) poveikį. Festivalyje naujos technologijos maišysis su nepakartojama Druskininkų gamta ir kvies abu dalykus permąstyti iš naujo. Paprastai galima būtų pasakyti, kad Naujojo Žmogaus tėvas yra kompiuteris, o motina – gamta.

Pasinaudodami proga gegužės 30-ąją kviečiame į Vilniaus Šiuolaikinio meno centro kino salę. Ji tris šeštadienio vakaro valandas virs pusiau virtualia „NEWMAN: Composium“ erdve, kuri savo ruožtu atsakys į kai kurias klausimo „Kas tas NEWMAN?“ dalis.

Gerai, aš noriu atvažiuoti į NEWMAN. Kokios programos galėčiau tikėtis?

Visų pirma, tai nauja festivalio forma – ilgasis savaitgalis Druskininkuose. Taigi renginys naudosis jau ten esančia infrastruktūra. Palapinę NEWMAN siūlo išmainyti į patogią nakvynę pasirinktuose poilsio namuose ar viešbutyje su SPA (nors nakvynės Druskininkų kempinge, kuriame yra ne tik dušai, bet ir bevielis internetas, irgi siūlomos). Nauja ir tai, kad viešbučio ar poilsio namų kambarį užsisakyti bus galima jau perkant festivalio bilietą.

Kas žino festivalyje skelbiamus atlikėjus, tikrai įvertins, kad tokį aktualių menininkų bei muzikantų koncentratą gali pasiūlyti retas festivalis Europoje. Kas jų dar nėra girdėję, gali būti tikri, kad tai šviežiausi, įdomiausi šiuolaikinės muzikos ir meno atstovai. Beje, meninę programos dalį kuruoja Berlyno festivalio „Transmediale“ bendradarbis Robert Sakrowski. Mums labai pasisekė. Tai unikali proga per vieną savaitgalį atsigriebti ir sužinoti, kas vyksta dabar.

NEWMAN yra naujas, tačiau patys festivalių organizavimo srityje galbūt nesate naujokai?

Festivalio komandą sudaro įvairiais laipsniais patyrę renginių organizatoriai, taip pat – meno, muzikos, komunikacijos kūrėjai. Visi yra veiklūs tiek organizacinėse, tiek kūrybinėse srityse, bet dar niekada nedirbo prie bendro tikslo, todėl iš esmės komanda irgi yra Naujasis Žmogus.

Festivalių ganėtinai daug. Ar nebijote, jog tai gali būti ir pirmas ir paskutinis mėginimas?

Daug – normalus kiekis 2015-aisiais kalbant tiek apie festivalius, tiek apie muziką, konservų, automobilių, sportbačių, vandens prekės ženklus. Perviršis mums įdomus kaip iššūkis ir tyrimo laukas. Jei į klausimą bandytume atsakyti tiesiogiai, tuomet festivalių kiekis nuolat kinta, ir dabar kaip tik yra lengvai sumenkęs. NEWMAN, atrodo, vienintelis toks renginys Lietuvoje, kuriame galėsi apšilinėti purvo vonioje, bet ne baloje. Nekalbant jau apie aukščiau pristatytą muzikos ir meno kūrėjų koncentratą. 

Turbūt pasirinkote ypatingą vietą?

Tai nepaprasto grožio idilė ties Nemuno vingiu. Iš to gimė ir festivalio pavadinimas - NEWMAN - tai žodžio Nemunas variacija. Vieta pakankamai arti miesto, kad dienos metu galima būtų ištrūkti pasivaikščioti ar vakare grįžti ir panirti į spa.

Komunikuojate užsienio (anglų) kalba. Taip daro keletas inovatyvių LT festivalių, bet niekada jų nepaklausiau kodėl. Klausių Jūsų – kodėl?

Atlikėjų sąrašas yra aktualus ir užsieniečiams – jau dabar yra besidominčių bilietais. Apskritai didžiąją programos dalį sudarys užsienio menininkai ir muzikantai. Tad ir žiūrovų neribojame geografiškai, be to, svarbi komandos dalis gyvena ir dirba Berlyne. O ir lietuvius, kuriems, tikime, NEWMAN įdomus, laikome pakankamai raštingais. Dviem kalbom komunikuoti būtų įmanoma, bet dvigubai padidintume informacijos kiekį.

Naująsias civilizacijos technologijas perkelti į gamtą visuomet nemažas iššūkis, ar ne?

Todėl ir ruošiamės tam iš anksto. Pavyzdžiui, scena jau stovi savo vietoje ir laukia pirmo akordo.

Kokio žmogaus laukiate savo festivalyje?

NEWMAN yra atviras visiems. Tai gera proga išgirsti atlikėjus, kurių į Lietuvą iki šiol nėra niekas atsivežę ir sužinoti, kas jaudina pasaulio melomanus ir meno gerbėjus šiandien.

Druskininkai savo ruožtu festivalį daro patrauklų visoms amžiaus grupėms, šeimoms, taip pat palapinių vengiantiems, nugaros problemų turintiems festivalių pensininkams .

Ar festivalis NEWMAN bus šių metų naujiena festivalių rinkoje?

NEWMAN žada išlikti tų metų naujiena ir organizuojamas trečią ar ketvirtą kartą.

Ačiū NEWMAN.

 Kalbino Gintarė © MANOFESTIVALIS.LT