Nė savaitgalio namie: birželio festivaliai (I dalis)

manofestivalis

Vasara startavo oficialiai. Panašu, kad užsipildė ir festivalių kalendorius, o pagyvėjusią komunikaciją jaučia net ir tie, kuriems didžiausias vasaros festivalis bus išvyka prie Tapelių ežero.

Kas labiausiai užkabino šiemet? Jau išsirinkot, kuriuos savaitgalius skirsit gyvenimui su muzika, mėsos troškiniais ir palapinėmis? Jeigu dar neišsirinkot, tai turit paskutinę progą tai padaryti, o mes bandome padėti.

2Echoes Festival

 • Data: birželio 5-7 d. – tai paskutinės minutės pasiūlymas šiam savaitgaliui!
 • Vieta: tobulai subalansuota vilniečiams, vos 40 km nuo sostinės, poilsiavietėje prie Pailgio ežero
 • Muzika: psy, techno, chill, dub, experimental, reggae
 • Atlikėjai: Maxï (Mauricijus), Manga (Rusija), Sylvie Maziarz (Vokietija) ir debesis lietuvių
 • Veiklos: žadama daug šviesų, dekoracijų, projekcijų, harmonijos ir menų, bet nieko labai konkretaus
 • Kaina: 20 eurų visam savaitgaliui

2Echoes Festival“ į vasaros traukinį įšoko paskutiniu momentu ir tai jaučiasi: paskubomis skelbiama informacija, tarsi paskutinę naktį maketuoti plakatai ant sostinės sienų... Keista, nes festivalio puslapis „Facebook“ buvo sukurtas dar pernai lapkritį, o aktyvesnė komunikacija prasidėjo tik gegužės viduryje.

Akivaizdu, kad „2Echoes Festival“ yra nišinis nedidelis festivalis, skirtas gana uždarai bendruomenei, tačiau plakatai, „like&share“ žaidimai ir pastebimai išaugęs aktyvumas rodo, kad festivalis nori augti.

Ar verta važiuoti? Reikia pripažinti, kad „2Echoes Festival“ didžiausią konkurenciją sudaro kiek agresyvesnis „Revolution Festival“ bei senolė „Tundra“, tačiau jiems pasisekė su data. Šį savaitgalį elektroninės muzikos gerbėjams daugiau nelabai yra ką veikti, o gerą orą švaistyti mieste būtų nuodėmė. Geriau jau atidaryti vasaros sezoną gamtoje ir paklausyti, kaip organiškai elektroniniai garsai įsilieja į lietuvišką gamtą.

Ž6ežmar6a6 -  STOUN 'n' STYL 2015

 • Data: birželio 5-7 d. – trumpas, koncentruotas ir stiprus sezono atidarymas
 • Vieta: kaip ir užkoduota pavadinime – Žiežmariai
 • Muzika: nuo visų atspalvių metalo iki dub techno ir ambient
 • Atlikėjai: Orb (nepainioti su The Orb), NRCSSST, Au-Dessus, Girių dvasios, Vėjopatis ir daug kitų keistų pavadinimų
 • Veiklos: organizatoriai žada visko, nuo auskavėrės iki infarkto, bet geriausiai skamba rugb‘eer turnyras Verusėlės taurei pavogti
 • Kaina: 18 eurų už tris nakteles

Ž6ežmar6a6 -  STOUN 'n' STYL 2015“ organizuoja žmonės su geru humoro jausmu. Ko vertas vien festivalio aprašymas: „Styl'ingi ansambliai pasiruošę trukdyti mylėtis su abejingų nepaliksiančiais šou. Stouno elektrikai atpalaiduos sroves Jūsų galvose be jokių šnekų“ ir t.t. Akivaizdi ironija ir noras įkąsti kai kuriems didesniems broliams, apie save kalbantiems tik aukščiausiu laipsniu, pasitelkiant būdvardžių ir sinonimų žodynus.

Ypač įdomus Žiežmarių bandymas suderinti absoliučiai skirtingus muzikos stilius, kitaip tariant, kryžminti žirafą su ančiasnapiu. Nuo atmosferinio black metalo ir stonerio iki harsh noise ir ambiento – peržvelgus grupių sąrašą net nesitiki, kad visą šitą zoologijos sodą įmanoma apgyvendinti viename šiltnamyje.

Ar verta važiuoti? Taip, jeigu norite patirti, kaip atrodo nišinis lietuviškas festas be išsidirbinėjimų. Atsiliepimai iš praėjusių metų gana atsargūs, būta ir kritikos, tačiau organizatoriai mušasi į krūtines, jog klaidas suvalgė. Jeigu pavyks užtikrinti bent minimalų komfortą, įgyvendinti tai, kas suplanuota, ir išvengti skirtingų stilių kakofonijos, tai gali būti gana įdomi savaitgalio alternatyva.

Festivalių pasiutpolkė 2015: kur šurmuliuosime šiemet (I dalis)

 

 

 


Valdas ©MANOFESTIVALIS.LT