Naktinė sostinė trims paroms virs „Alfavilniumi“

„Ar galima palikti Alfavilnių – miestą, kuris vienu metu yra Paryžiaus priemiestis, Londono klubų filialas, Didžiojo cirko tėvynė?..“, – savo romane-atrakcione prieš dešimtmetį klausė Valentinas Klimašauskas, ir buvo pranašiškai teisus.

Literatūrinių patirčių, persimaišiusių su vėlyvaja noir kino klasika ir šiuolaikinių nakties pasažų įkvėpti klubo „Opium“ atstovai paskutinį, ilgiausiu besikėsinantį tapti balandžio savaitgalį Lietuvos sostinę pasiryžo pervadinti į „Alfavilnius“ ir taip užtikrinti, kad jos palikti nesinorėtų.

Naktinė sostinė trims paroms virs „Alfavilniumi“

„Sėkmingai išbandę savo jėgas tokiuose didesnės apimties renginiuose, kaip „Ant bangos“ Nidoje bei „Opium Motel“ sostinės senamiestyje nutarėme, kad reikia naujų iššūkių, tai yra, kitokio, stambesnio, nei įprasta, formato renginio itin gerai pažįstamoje „namų aikštelėje“, – sako klubo „Opium“ programos vadovas ir vienos jo serijų „Silence Night“ organizatorius Vidmantas Čepkauskas.

Naktinė sostinė trims paroms virs „Alfavilniumi“

Klubas „Opium“ / Tautvydo Stuko nuotr.

„Alfavilnius“ – klubinio formato elektroninės muzikos festivalis, užimsiantis tris naktis nuo ketvirtadienio iki šeštadienio. Tiek laiko turėtų pakakti išnarplioti geru detektyvu kvepiančią siužetinę festivalio liniją.

Jau patvirtinta, kad balandžio 27-29 d. festivalyje pasirodys būsimą savo albumą gyvai pristatysiantys izraeliečiai Red Axes, daugelį metų ne vieno vakarėlių organizatoriaus į Lietuvą viliotas vokiečių didžėjus Robag Wruhme ir daugelį stereotipų apie šokių muzikos kilmę, ištakas bei galimybes sudaužę prancūzai Acid Arab. Tikslesnė festivalio programa bei pagrindinis, Lietuvoje iki šiol neregėtas „Alfavilniaus“ akcentas bus paskelbti netrukus.

 Naktinė sostinė trims paroms virs „Alfavilniumi“

„Red Axes“ / org. nuotr.

Aštuntąjį sezoną veikiantis klubas „Opium“ yra viena nuosekliausių šokių muzikos kultūrą propaguojančių Vilniaus vietų, dėl savo kokybės kartelės, organizuojamų renginių ir pasirodančių atlikėjų gerai žinoma ne tik Lietuvoje. Apie klubą ne kartą rašė tarptautinė žiniasklaida, jame savo prisistatymo vakarėlius inicijuoja tokie užsienio renginių organizatoriai, kaip skandinavų festivalis „Into the Valley“, Berlyno klubas „Salon zur Wilden Renate“, naujasis Ukrainos vakarėlių fenomenas „cxema“ ir kt.

Tarp svabiausių pastaruoju metu klube grojusių atlikėjų – Dixon, Henrik Schwarz, Vladimir Ivkovic, Recondite, netrukus čia užsuks Magda, John Talabot, Axel Boman. Žinoma, klubas neegzistuotų be čia periodiškai pasirodančių, galima sakyti, gyvenančių, savo rezidentų – vietos didžėjų, kurių idėjos augina tokius vakarėlių ciklus, kaip „Smala“, „Juoduomenė“, „Digital Tsunami“, „Dewforanimals“ ir kt.