Muzikos festivalyje "Velnio akmuo" – progresyvieji ENSLAVED

Festivalis "Velnio akmuo", šiais metais liepos 11-14 įvyksiantis penktąjį kartą, skelbia pagrindinės festivalio grupės (headliner‘io) pozicijas užimsiantį kolektyvą – tai norvegai ENSLAVED. Daugiau nei dvidešimtmetį gyvuojanti progresyvaus metalo legenda VA veidu tapo neatsitiktinai. ENSLAVED – gilias šaknis ir ilgą istoriją turintis kolektyvas, prisidėjęs  prie alternatyviosios muzikos raidos kaip viena progresyviausių ir kokybiškiausių ekstremalaus metalo grupių.

Muzikos festivalyje \"Velnio akmuo\" – progresyvieji ENSLAVED

Grupė "ENSLAVED"

ENSLAVED susikūrė 1991-aisiais, kai grupės vokalistas ir bosistas Grutle Kjellson buvo septyniolikos, o kompozitorius ir gitaristas Ivar Bjørnson – vos trylikos metų. Dvyliktąjį albumą neseniai išleidęs kolektyvas yra perėjęs daugybę kūrybos stadijų. Tradicinis black/viking metalas, pasižymintis atmosferiškumu, grupei buvo geras atspirties taškas, nuo kurio sulig kiekvienu įrašu jie vis labiau tolo.

Jau po "Frost", antrojo grupės albumo, pasirodymo buvo galima nujausti, jog ENSLAVED anksčiau ar vėliau pasuks modernėjimo keliu. Ilgai laukti nereikėjo: po trejų metų išleistame "Eld" gana melodingas, sudėtingas ir dinamiškas kompozicijas papildo dainuojantis vokalas, o kūrinių struktūroje atsiranda netikėtų vingių. Kaip dar vieną posūkį link dabartinio ENSLAVED skambesio būtų galima paminėti 2000-aisiais išleistąjį "Mardraum: Beyond the Within". Šiame albume dar labiau atsiplėšiama nuo folk atspalvių ir visiškai pereinama į progressive rock stilistinį lauką. Užnugaryje palikus romantiškai pakilią pagan atmosferą grupės tematika pakrypsta į paslaptingumą ir okultizmą.

Pernai išleistas "RIITIIR" – ne tik bene progresyviausias ENSLAVED albumas apskritai. Tai savotiškas įrašas, kuriame galima išgirsti net aštuoniasdešimtųjų dream pop primenančių klavišų partijų. Dabartinis grupės devizas yra "more is more" ("daugiau reiškia daugiau"). Kitaip tariant, ENSLAVED kaip niekad daug eksperimentuoja su įvairiausiais stiliais, pradedant septyniasdešimtųjų roku, baigiant doom ar VOIVOD stiliaus thrash metalu, o kaip įkvėpėjus įvardija senuosius KISS ir GENESIS įrašus, PINK FLOYD ar netgi BEACH BOYS harmonijas.

"Mes esame viduje ir žiūrime į išorę užuot iš šalies stebėję tai, kas vyksta viduje" – šį grupės narių itin mėgstamą posakį būtų galima suprasti taip, kad penkeriukė pasaulį stebi per savitą prizmę, suvokdami save kaip norvegiškojo paveldo dalį. Kalbant apie ENSLAVED filosofiją, įdomu dar ir tai, kad grupės nariai nesureikšmina visuomenės pripažinimo. Tai puikiai demonstruoja faktas, jog už pastaruosius keturis albumus gautus norvegiškuosius "Grammy" apdovanojimus muzikantai atidavė vietiniam barui...

 Muzikos festivalyje \"Velnio akmuo\" – progresyvieji ENSLAVED

Grupė "ENSLAVED"Festivalio bilietai

Bilietus į festivalį galima įsigyti festivalio svetainėje www.devilstone.net. Bilieto kaina: 70 Lt. Vėliau bilietai brangs. Nuo kovo 18 d. bilietus platins ir "Tiketa".