Muzikiniai 2013-ųjų vasaros favoritai

Artinasi karštas vasaros, pramogų ir meilės metas. Rašydami ir skaitydami apie festivalius, mes, "ManoFestivalis.lt",  tarsi kažkur galvoje sukame skaitiklį, fiksuojantį ryškesnes muzikines tendencijas ir festivalinius pasikartojimus.

Praėjusiais metais lenkėme pirštus vardindami Andriaus Mamontovo, Freeks'ų, Bix'ų pasirodymus, šiais metais į vasaros festivalių mylimukų sąrašą įtraukiame "Golden Parazyth", "G&G Sindikatą", "Garbanotą Bosistą", Gjan, Marką Polubenką, Manfredą ir kitus.

Freaks on floor

Grupė "Freaks on floor" 


Favoritai iš didžiosios G

"ManoFestivalis.lt" turimais duomenimis, daugiausia vasaros festivalių į savo muzikines programas įsirašė pavadinimą "G&G Sindikatas".  Šie gerai žinomi, savi, profesionalūs tūso užkūrinėtojai visai netrukus gros "LOFTAS FEST'13", vėliau "Karklė Live Music Beach", galiausiai – tomis pačiomis dienomis vyksiančiuose "Granatos Live" ir "Galapagai".

Nedaug nuo G brolių atsilieka ir elektroninės muzikos projektas "Golden Parazyth". Jų pasirodymų tikisi "LOFTAS FEST'13", "Karklė Live Music Beach" ir "Galapagų" dalyviai.

"Golden Parazyth"

"Garbanotas Bosistas"  bliuzo, roko ir rokenrolo mišinį bandys pakartoti festivaliuose "Bliuzo naktys",  taip pat atlikti "Margose pievose" ir "Galapaguose".

Populiariosios muzikos sensacija – stilingoji GJan, garsinama antraštėmis apie išpopuliarėjimą per vieną naktį ir šimtus tūkstančių peržiūrų "youtube" vaizdo portale, ruošiasi pasirodymams šiais metais debiutuosiančiame "Granatos Live" ir "Karklė Live Music Beach".

 GJan

GJan

Tai kas patinka Lietuvai?

Muzika kogero yra esminis dalykas, dėl kurio važiuojame į  vasaros festivalius. Būtent ji vaidina lemiamą vaidmenį renkantis, kur praleisti savaitgalį ir kur išleisti pinigus. Tačiau, net be didelių apklausų ir diagramų, galime teigti, kad yra didelis atlikėjų pasikartojimas, "nusivalkiojimas" ir po truputį atsirandantis nuobodulys. Muzikinių naujovių trūksta, bet net ir naujai atsiradę festivaliai eina pramintais takais, naudoja tas pačias "patikrintas priemones".

Kita vertus, lietuviška publika irgi sunkiai įkandamas riešutėlis. Galima tik įsivaizduoti, koks didelis iššūkis yra surengti įvykį 4-5 tūkstančių žmonių miniai, kai šalyje festivalių mada sprogo truputį per staigiai, visą reikalą išbarstydama į daug smulkių šukelių (turime omeny kelias dešimtis šią vasarą vyksiančių atviro oro įvykių, o tai yra keliskart daugiau nei vasaros savaitgalių).

Didelė konkurencija, poreikio atvežtai muzikai, kurios žodžių ir skambesio publika neatpažįsta, nebuvimas, pritaupymas užsakant žinomas užsienio grupes, paskatino susiklostyti tokią situaciją: turime festivalių mišrainę - vieni jų maži, skirti tam tikro muzikinio stiliaus mėgėjams ir patys tuo save apribojantys, kiti didesni, orientuoti į nepretenzingas mases. Pastarieji tarpusavyje tampa vis mažiau skirtingi. 

Kadais kažką inovatyvaus ir tarptautiško mėgino daryti festivalis "Be2Gether", bet perdegė kartu su perspektyva tapti patraukliu ir žinomu festivaliu užsieniečiams. Kas žino, gal tarptautinei arenai pristigo išskirtinumo ar profesionalumo. Bet faktas, kad šiandieniniai festivaliai dar turės pasistumdyti alkūnemis, kol  įvyks natūrali atranka ir keletas stipriausių, pelniusių publikos palankumą, galės veržtis į tarpautines rinkas.

Na, o kol laukiam naujovių, ruoškim miegmaišius, šortus ir gražias šukuosenas, nes festivalių sezonas jau kaitina savo artumu ir kviečia rinktis iš daugybės pasiūlymų. Ir nepamirškit pasikviesti pačių geriausių draugų, nes nors tai ir nėra festivalių organizatorių rūpestis, tai vis dėlto tiesiogiai įtakoja festivalio kokybę :)

 

Gintarė, "ManoFestivalis.lt"