Metalistų globėjo Obio istorija: alkobusas, pagimdęs "Pragaro aušrą"

"Ir ten yra vėmimo maišeliai!" – taip sužinojau apie alkobusą prieš keletą metų festivalyje "Roko naktys". Draugė atvyko  autobusu, kuris turėjo skambų pavadinimą, minėtuosius maišelius ir dėmesį patraukiantį viso to kaltininką, alkobuso tėtį – Giedrių Viskantą, daugeliui žinomą kaip Obį.  Jaunas vyras užsiima ne tik žmonių gabenimu į festivalius, bet yra prikišęs pirštus ir prie vieno iš jų – "Pragaro aušros"- organizavimo.

Metalistų globėjo Obio istorija: alkobusas, pagimdęs \"Pragaro aušrą\"

Kristaus amžiaus sulaukęs Obis lieka ištikimas ne tik muzikiniam skoniu – sunkiajai muzikai – bet ir savo stiliui. Giedrių puošią juosmenį siekiantys šviesūs plaukai, odinės kelnės, sunkios grandinės, spygliais kaustytas diržas.

GERA PRADŽIA, PUSĖ… ARKLIO?!

Alkobusas – Giedriaus papildoma veikla, kuria užsiima laisvalaikiu. Vyras užsakinėja autobusus ir renka žmones, kurie kartu norėtų vykti į festivalius Lietuvoje ir užsienyje bei sunkiosios muzikos koncertus.

"Alkobuso idėja gimė dar prieš gerą dešimtmetį, kai nebuvo draudimo viešai vartoto alkoholio. Tada ne tik nebuvo draudžiama, bet ir alus būdavo kitoks – stipresnis, pigesnis. Su kitais bendraminčiais, metalistais ir gotais, susirinkdavom prie Gedimino paminklo Katedros aikštėje. Tada mes jį vadinom tiesiog "Arkliu". Tokie susitikimai iš pradžių vykdavo kas porą mėnesių, vėliau – kas porą savaičių. Mūsų susirinkdavo kartais ir virš šimto..." – prisiminimais dalinasi Giedrius.

Kaip ir iš kur jūsų tiek susiburdavo? "Bendraudavom internetinėje erdvėje "mIRC". Ten buvo tokios grupės kaip "Rock", "Metal". Susipažindavom, siuntinėdavom vieni kitiems nuotraukas, kad galėtume sužinoti, su kuo bendraujam. Po to rengdavom minėtus susirinkimus. Buvo keista susitikt, nes mes visi būdavom dideli namisėdos."

Metalistų globėjo Obio istorija: alkobusas, pagimdęs \"Pragaro aušrą\"

Metalistų globėjo Obio istorija: alkobusas, pagimdęs \"Pragaro aušrą\"

Alkobuso keleiviai

TRANZUOTOJŲ PROBLEMA – PROMILĖS

"Tais laikais festivalis "Roko naktys" vykdavo gana toli nuo Vilniaus – Plateliuose. Nusigauti iki ten būdavo labai sudėtinga. Kai kam iš mūsų kompanijos tekdavo tranzuoti net tris dienas. Būdavo atvejų, kai žmonės pasiekdavo festivalį tik tada, kai jis jau pasibaigdavo." Kaip jiems tai pavykdavo? Visų pirma, metalistai išsiskiria savo įvaizdžiu. Gal žmonės ir prisibijo sustoti. Be to, turbūt nedaug kas važiuodavo link Varnių, o tie, kas vykdavo į festivalius, dažniausiai pilnu ekipažu. Ilgai nesulaukdami, kas sustoja, tranzuotojai iš nevilties nusigerdavo.

Kadangi daugelis iš mūsų neturėjo automobilių, tranzuoti buvo sudėtinga, tad autobuso nuoma buvo geras sprendimas. Be to, juk žmonės į festivalius gabenasi daug mantos: palapines, miegmaišius, maistą, alkoholį. Tad mano organizuojamas autobusas tapo labai geru išsigelbėjimu. Pigus ir patogus važiavimas, nes yra kur susidėti mantą, be to, nereikia žmonėms kažkiek kilometrų eiti nuo autobusų ar traukinių stoties. Ir man pačiam patogu, nes tada dar neturėjau automobilio. Dabar jau pats  galėčiau važiuoti automobiliu į renginį, bet įpratau prie didelės masės žmonių. Taip smagiau. Atsiranda daug naujų pažinčių. Malonu, kai festivalio ar renginio metu daug kas sveikinasi."

Metalistų globėjo Obio istorija: alkobusas, pagimdęs \"Pragaro aušrą\"

Alkobuso keleiviai

Alkobusas – toks pavadinimas, nes visi geria? Ir  kaip dėl tų garsiųjų vėmimo maišelių?

"Jie šiukšlėms skirti, nežinau, kodėl juos taip vadina (juokiasi). Su vėmimu problemų paprastai nebūna. Tik kartą buvo užsieniečiai privėmę. Pavadinimas "Alkobusas" ir gimė todėl, nes važiuodami į festivalius žmonės jau pradeda švęsti. O pats nepadaugini? "Kai tiek bendrauji, nėra laiko prisigert. Bet kartais ir blogai, kai turi daug pažįstamų, nes jie paprastai nori statyti, tad reikia susilaikyt ir atsisakyti."

VIENA SĖDYNĖ – 1,5 ŽMOGAUS

Jau beveik dešimt metų organizuoji žmonėms keliones į festivalius, koncertus. Manau, kad tikrai turėjo nutikti ne vienas įsimintinas įvykis. "Tikrai taip! Vis dar prisimenu vieną pirmųjų važiavimų į festivalį "Kilkim žaibu". Išnuomavau gana egzotišką senutėlį autobusą, kuriame buvo vos keturiasdešimt septynios vietos, o keliautojų – septyniasdešimt. Vieni sėdėjo ant žemės, merginos vaikinams ant kelių. Nebuvo jokios ventiliacijos, o diena - labai karšta. Kai kas  iškišo galvas  pro langus. Negana to, nebuvo ir jokios muzikos. Vežiausi magą, tačiau po keturių valandų išsikrovė baterija.

Dabar  tokiais autobusais jau niekas nebevažinėja. Ir tada, kai keleiviai pamatė, su kuo reikės važiuoti, negalėjo patikėti, daug juokėsi. Bet buvo ir vienas pliusas – odinės sėdinės." Vairuotojas sutiko vežti tokį žmonių skaičių? Kaip dėl policijos? "Mokėjau jam pinigus, kodėl turėjo nesutikti? Kiti laikai buvo. Be to, per visus metus, dar niekada nėra sustabdžiusi policija."

Metalistų globėjo Obio istorija: alkobusas, pagimdęs \"Pragaro aušrą\"

Viena sėdynė - 1,5 žmogaus

TRENKSMINGA "PRAGARO AUŠRA"

"Ne tik autobusus užsakinėdavau. Esu suorganizavęs ir keletą koncertų gamtoje. Taip pat prisidėjęs prie festivalio "Pragaro aušra" organizavimo." Kaip gimė šio festivalio idėja? "Trūko renginių. Norėjosi geros kokybės aparatūros. Pirmasis festivalis "Pragaro Aušra" buvo surengtas 2006 m. vasarą. Jis vyko tik vieną naktį, tačiau sulaukė gana didelio dėmesio, tad nutarėme tęsti. Džiaugiuosi aparatūra – vien kolonėlių dydis prilygo 2-3 aukštų namui. Garsas sklido 20 km spinduliu, bet, aišku, gamtą garsą prislopina. Nors galingiausia aparatūra buvo paskutiniame "Pragaro aušros" festivalyje 2008 metais."

Kokio stiliaus muzika skambėjo festivalių metu? "Metalas, gotika. Grojo švedai, norvegai. Viename festivalyje buvo pasamdytos striptizo šokėjos.

Metalistų globėjo Obio istorija: alkobusas, pagimdęs \"Pragaro aušrą\"

"Pragaro aušra", 2008 m.

Įspūdingai atrodė. Festivalis buvo skirtas gana specinei ir alternatyviai auditorijai. Ar daug žmonių susirinkdavo? "Antrą kartą organizuojama "Pragaro aušra" nustebino lankytojų gausumu. Tikėjomės, kad susirinks apie tris šimtus žmonių, tačiau sulaukėme jų virš tūkstančio. Nustebino gausumas. Kodėl nebeegzistuoja šis festivalis? "Paskutinį kartą "Pragaro aušra" vyko Kernavės rajone. Buvo iš tiesų stipri aparatūra, kaimynai, gyvenantys už 10 km, skambino policijai. Gera aparatūra reikalauja didelių išlaidų, tad patyriau didelių nuostolių. Nebesinori aukotis ir taškyti pinigų.

Apie "Pragaro Aušrą" trumpai:

Laikotarpis: 2006-2008 (3 kasmetiniai festivaliai)

Vietos:  Kūlių tvenkinys (nuo Vilniaus 20km), Arvydo sodyba

Muzika: SANGFROID (Ukraina) , SEXY DEATH (Švedija), ABORT OF SUCCUBUS (Latvija), CREPERUM AMINAE(Lietuva), MOONFOG (Slovakija), CREEPTOR (Lietuva), PROPHETIC DREAM (Baltarusija), SEBORRHEA (Latvija), DAY ELEVEN (Suomija), SKULL DAZE (Italija), COMEDIA D`EL ARTE (Lietuva), COLLIDE (Latvija), SAPROPHYTES (Lietuva), PROPHETIC DREAM (Baltarusija).

Auditorijos dydis: nuo 250 iki 1000 žmonių

 

 

 

Dėkojame Giedriui
Kalbino Miglė Narkevičiūtė