"Mėnuo Juodaragis 2012" programą spalvins paukščiai

\"Mėnuo Juodaragis 2012\" programą spalvins paukščiai

Jau penkiolika metų vykstantis nepriklausomas post-folkloro, alternatyvios muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis "Mėnuo Juodaragis" (trumpiau – MJR) kasmet  savo dalyviams pateikia skirtingas temas, kurios 3 dienas sklando virš festivalio erdvės ir nusileidžia muzikos, paskaitų, kino ir įvairiausių užsiėmimų pavidalu.
 Per ganėtinai ilgą festivalio egzistavimo laikotarpį buvo paliestos aitvarų, velnio, sutartinių ir kitos temos. Šiemet MJR iš įvairių pusių pristatys paukščius – kaip teigiama festivalio aprašyme – "margaspalvius sakmių pranašus ir folkloro simbolius". Greta bus aptariama ir Lietuvos aviacijos istorija.

Festivalio "Mėnuo Juodaragis 2012"  muzikinė programa taip pat marga kaip paukštis. Joje galima rasti atlikėjų ir grupių, atliekančių įvairiausių žanrų muziką - nuo autentiško folkloro, iki šiuolaikinės post-folk, world, neo-folk, roko, eksperimentinės, elektroninės, akustinės, viduramžių ir kt. Stilistinė įvairovė, paskirstyta į tris festivalio scenas, tarpusavyje derėdamos sukuria ypatingą aurą, suburia intelektualią, tolerantišką ir žingeidžią auditoriją.


Šiemet Zaraso saloje rugpjūčio 24-26 dienomis vykstantis "Mėnuo Juodaragis" siūlys pasiklausyti Andriaus Mamontovo, Alinos Orlovos, Veronikos Povilionienės su Kariuomenės orkestru, kolektyvų "Kūlgrinda", "Ugniavijas",  "Vydraga", "Žalvarinis", o taip pat ir užsienio atilikėjų – "Ataraxia" (Italija), "Cruachan" (Airija), "Dakha brakha" (Ukraina), "Troum" (Vokietija), "Svjata vatra" (Estija), "Theodor bastard" (Rusija) ir daugelio kitų.

MJR organizatoriai praneša, jog iki birželio 1 d. bilietai į festivalį parduodami pigiau, taip pat ragina pasinaudoti nuolaidomis, kurios taikomos šeimoms bei turintiems praėjusių metų festivalio apyrankę.

Šiek tiek iš MJR 2011: