"Mandala 2014" - vidinės ramybės paieškos Merkio vingyje

Nors „Mandala“ turi skambų festivalio statusą, tačiau į standartinio festivalio rėmus šio renginio įsprausti tikrai nepavyktų. Vos atvykus susidarė įspūdis, kad tai tiesiog gerų draugų susibūrimas savaitgaliniam poilsiui prie vandens. Puiki erdvė atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių ir pašėlusio miesto ritmo. Taip, trys dienos ramybės, gryno oro, masažų, meditacijų ir šypsenų.

Mandala 2014

Organizatoriai Mandalą apibūdino kaip psichologinių ir dvasinių praktikų, netradicinės medicinos bei kūrybos sintezę. Festivalio teritorija atitinkamai buvo padalinta į keturias veiklų erdves: dvasinę, psichologinę, kūrybinę bei kūno.

ORAS  – dvasinės ramybės šventykla

Orui buvo paskirta bene didžiausia erdvė. Tai pagrindinė meditacijų, jogos bei muzikinių patyrimų vieta. Čia atvykusieji galėjo sužinoti apie transcendentinį atgimimą, integralinę numerologiją. Norintys intymesnių užsiėmimų užsuko į tantrinės meilės ir sekso paskaitą. Kiti gi nepraleido ir juoko jogos bei kvėpavimo terapijos. Vakarai, nors ir nukritus ankstyvai rasai, nedžiugino šiluma, tačiau džiugino muzikinėmis kelionėmis. Ar kada susimąstėte, kad visai greta tavęs gaudžiantis gongas gali taip maloniai palydėti į sapnų pasaulį?

Mandala 2014

VANDUO – psichologinė erdvė

Čia atiduota duoklė emocinio intelekto lavinimui bei gebėjimui „atpalaiduoti smegenis“. Minčių harmonija, pozityvus mąstymas, artimas ryšys su žmogumi – tai pagrindiniai dalykai, kurie skatina mus jaustis laimingais. Tad mokėmės juos pastebėti ir įprasminti.

ŽEMĖ – kūniškieji malonumai

Turim tokį posakį: „nusileisk ant žemės“. Jis velniškai gerai pritiko man praėjusį savaitgalį. Bene didžiausią laiko dalį būtent „žemėje“ ir praleidau. Nepagalvokite apie kūniškus malonumus netinkamai. Šioje erdvėje ypatingas dėmesys paskirtas gerai fizinei savijautai. Pokalbiai apie pirtį, netradicinius gydymo metodus bei mitybą. O kur dar vaikščiojimas per žarijas ar praktiniai masažo užsiėmimai!

Mandala 2014

UGNIS – kūrybinių minčių išlaisvinimui

Ugnies simbolis buvo atiduotas dinamiškiausiai festivalio erdvei – kūrybinėms dirbtuvėms. Čia, tiesa, kiek pasigedau suaugusiųjų. Tačiau vaikų netrūko. O išbandyti tikrai buvo ką – kas pora valandų pristatoma vis nauja vizualinių menų technika tiesiog traukė jaunuosius festivalio dalyvius. Kiekviena veikla buvo neatsiejama nuo bendros renginio idėjos - vidinės ramybės ir meditacijų praktikos. O tapymas ant šilko, piešimas ant akmenų ar organzos gėlių darymas, manau, puikus būdas pabūti „kitoje“ erdvėje ir pamediduoti, atsikratyti per dieną ar savaitę susikaupusio nuovargio.

Mandala 2014

Festivalyje nestigo ir kitokių pramogų. Kiekvienas norintis galėjo pasimėgauti tradiciniu, Ma-Uri ar garso dubenų masažu, vegetariška ar žaliavalgių virtuve, įsigyti natūralių smilkalų, arbatos ar papildyti savo spintą natūralaus pluošto drabužiu. Dėmesį taip pat traukė pačiame centre įsikūręs laisvalaikio namelis. Čia lankytojai buvo kviečiami išbandyti žongliravimą lėkštėmis, diabolas bei POI (berods taip vadinasi tie žongliravimo įrankiai...) „Synergy LT“ komanda siūlė išbandyti savo jėgas įvairiuose tobulėjimo bei pasitikėjimo žaidimuose tiek pavieniams asmenims, tiek ir komandoms.

Mandala 2014

Taigi, „Mandala“ buvo puikus būdas savaitgalį praleisti jaukioje, draugiškoje aplinkoje – pabūti gamtoje, pasisemti žinių, pailsėti nuo miesto šurmulio. Beje, šiek tiek keista, tačiau labai malonu buvo nematyti besišlaistančio, nuo alkoholio apspangusio jaunimėlio, šiukšlių pievoje ar tvorų, skiriančių aktyviąją ir miego zonas. Netikėjau, kad taip būna, kol nepamačiau to savo akimis. Ir kas galėtų pagalvoti, kad savaitgalis, praleistas festivalyje, iš tikro gali tapti pačiu puikiausiu poilsiu?

Tad linkiu „Mandalai“ sėkmės skleidžiant sveikuoliško gyvenimo idėjas ir... susitiksime kitąmet!

 

Mintys ir fotografijos Vilijos Graužinytės

Daugiau fotografijų GALERIJOJE, dar daugiau socialiniame tinkle FACEBOOK