"Mandala 2013": nuo mandalų pynimo iki šamanizmo

\"Mandala 2013\": nuo mandalų pynimo iki šamanizmo

Indėniški motyvai ir sveika gyvensena rugpjūčio pirmąjį savaitgalį susipynė festivalyje "Mandala". Renginio pagrindinė idėja – sveikos gyvensenos propagavimas, kuris pasireiškia ne tik kūno, bet ir žmogaus vidinio pasaulio, jo emocijų bei sielos sveikata.

RYTAI BE PAGYRIŲ IR IŠSIVALYMAS NUO MĖSOS

Šio festivalio koncepcija kažkiek panaši į "Varom": į "Mandalą" taip pat rinkosi žmonės, kurie geba linksmintis ir atsipalaiduoti be alkoholio ar kitų kvaišalų, rytus pasitikti žvaliomis galvomis.

Festivalio "Mandala" maisto racioną sudarė vegetariški ir žaliavalgiški patiekalai. Netgi mėsėdžiai negalėjo skųstis, kad nepasisotina – žalioji mityba yra soti ir turtinga maistingosiomis medžiagomis. Tuo buvo galima įsitikinti šiame festivalyje.

 \"Mandala 2013\": nuo mandalų pynimo iki šamanizmo

Kaip žinia, nei vienas gyvūnas žemėje nekepa ir neverda maisto, tai daro tik žmogus. Gyvūnų pavyzdžiu seka ir žaliavalgiai. Jų ruošiamas maistas neturi būti kaitinamas aukštesnėje nei 42 laipsnių temperatūroje, kadangi aukštesnėje temperatūroje suyra produkto vertingosios medžiagos, vitaminai, enzimai, susidaro nauji medžiagų junginiai.

IŠLAISVINK ŽVĖRĮ SAVYJE

"Mandala" festivalis išskirtinai nuo kitų dvelkia ramybe, dvasingumu, ezoterika, šamanizmu. Vyrauja atpalaiduojanti, meditacinė bei aborigenų muzika, didžeridū instrumento skambesiai. Grupės "Tilaka", "Reaching the Roots", gongų misterinis koncertas puikiai tiko susiliejimui su gamta.

\"Mandala 2013\": nuo mandalų pynimo iki šamanizmo

"Išlaisvink žvėrį savyje ir klykauk, šokinėk, čia galima viskas, čia laisvė, gamta" – čia žmogus susilieja su gamta. "Mandala" stovyklavietė buvo įkurta nuostabioje vietoje – ant Siesarčio ežero pakrantės, Labanoro miškų apsuptyje. Ežero vanduo labai švarus ir skaidrus.

Nuostabu tai, kad festivalio svečius gamta ne tik apdovanojo grožiu, bet ir maistinėmis gėrybėmis. Tiem, kuriems pritrūko maisto, motina gamta pateikė visokių gėrybių: mėlynių, gervuogių, aviečių, įvairių žolelių.

Antrąją festivalio dieną festivalininkus kaitino saulė, o naktis buvo tokia šilta, jog kai kas rinkosi miegą po atviru dangumi, kurį puošė rugpjūčio žvaigždės.

\"Mandala 2013\": nuo mandalų pynimo iki šamanizmo

DIEVO AKYS SAUGO

Festivalio "Mandala" pavadinimas – mistiškas, daugeliui sunkiai suprantamas ar iššifruojamas. "Mandala" išvertus iš sanskrito kalbos reiškia ratą, diską, sferą. Plačiąja prasme šis žodis reiškia dėsningumą arba simetrišką struktūrą, išsidėsčiusią apie visa apjungiantį centrą.

\"Mandala 2013\": nuo mandalų pynimo iki šamanizmo

Indėniškos mandalos, pinamos iš siūlų ant lazdelių, turi specialų pavadinimą "Ojos de Dios" – Dievo akys. Manoma, kad indėniškų mandalų pynimas kilęs iš Centrinės ir Pietų Amerikos. Yra žinoma, kad mandalas iš siūlų pynė Uičiolių genčių indėnai, gyvenę šiandieninės Meksikos teritorijoje.

Tokių mandalų pynimas pradedamas nuo centro – kvadratinės "akies". Uičioliai ypač gerbia gamtą, todėl keturi akies kampai simbolizuoja 4 gamtos stichijas: žemę, ugnį,orą ir vandenį. Meksikoje "Dievo akys" būdavo lyg apsauginis amuletas, įteikiamas tik gimusiam vaikui. Taigi indėnų mandala simbolizuoja ne tik vienybę ir dieviškumą, bet ir gyvenimą, gamtą.

Tam, kad festivalio pavadinimas būtų įprasmintas, vyko mandalų pynimo pamokėlės.

"NE" VANDENIUI IŠ PREKYBOS CENTRŲ

"Ar žinojote, kad vanduo, kurį pardavinėja prekybcentriuose yra prastesnis už tą, kuris bėga iš krano?" – pagrįstai išdėsto su visais logiškais įrodymais sveikatingumo treneris Tomas Lenart. Jis skaitė paskaitą apie maistą ir vandenį, kurioje klausytojams dar paaiškino, kad vandens su rūdimis nereikia bijoti, tai juk ta pati geležis, kurios trūksta, pavyzdžiui, susirgus anemija.

Trečią kartą vykęs festivalis "Mandala" išsiskiria iš kitų vasaros festivalių paskaitų ir užsiėmimų gausa. Festivalyje buvo keturios praktinių ir teorinių užsiėmimų erdvės: psichologinė, dvasinė, kūrybinė ir kūno. Todėl susirinkusieji turėjo puikią galimybę patobulinti savo asmenybes, išreikšdami emocijas bei dirbdami su vidiniais sunkumais visiškai saugioje, supratingai nusiteikusioje aplinkoje, prižiūrimi psichologinių ar dvasinių praktikų instruktorių.
Kol tėveliai tobulinosi, dalyvaudami užsiėmimuose, jų vaikučius prižiūrėjo ir su jais žaidė "Smaragdo miesto" auklėtojos.

\"Mandala 2013\": nuo mandalų pynimo iki šamanizmo

Vakare susirinkusiuos džiugino aktyvesnė programa. Ypač įspūdingas buvo dervišų sukimosi pasirodymas. Ilgais sijonais pasidabinę ir vyrai, ir moterys sukosi ratu... Vėliau buvo pakviesti šokti ir festivalio svečiai. Publika linksmai šėlo.

Daugiau nuotraukų galerijoje arba facebook'e.

Įspūdžiai ir nuotraukos Ievos Pavydytės