LOGOUT 2015: galime pažadėti, kad kaišioti šakučių į rozetes tikrai neskatinsime (interviu)

Liepą galima apibūdinti trimis žodžiais – 1) karšta, 2) atostogos ir 3) festivalis. Iš tiesų būtent šis mėnuo yra pats turiningiausias festivalių lankytojams, nes rinktis kiekvieną savaitgalį tikrai atsiranda iš ko – per trejetą dienų įvyksta 3-4 atviro tradiciniai oro renginiai.

Šįsyk mūsų akiratyje – iš įsimintino, užtikrinto draugų pasibuvimo išsilukštenęs, festivaliu jau praėjusiais metais pakrikštytas LOGOUT, kuris liepos paskutinį savaitgalį, 24-26 dienomis, įsikurs Širvintų rajone, 50 km nuo Vilniaus.

Kalbinu organizatorių duetą Evelina G. ir Dominyką N.

LOGOUT

Tai kas yra LOGOUT ir kaip jis tapo jūsų veikla?

D: Pirmas LOGOUT, kuris dar net nesivadino LOGOUT, įvyko dar 2013 metais. Būdami ne tik kolegos, bet ir geri draugai, nusprendėme, kad reikėtų tiesiog pasidaryti šventę gamtoje sau ir kitiems, kuriems patinka tokia pati muzika. Tąkart dar net nebuvo minčių apie festivalį, bet jau po pirmos nakties žinojom, kad tikrai dar kartosim.

E: LOGOUT mūsų veikla tapo tada, kai supratom, jog norim ir galim sukurti puikią atmosferą ir renginį ne tik sau ir savo draugams, bet ir platesniam žmonių ratui. Labai smagu, jog kasmet prisijungia vis daugiau žmonių, todėl į šį reikalą žiūrim labai rimtai ir su meile.

Kaip atrodo Jūsų diena, iki jūsų rengiamo festivalio likus mažiau nei mėnesiui? Ar patys dar spėjate kur nors sudalyvauti?

E: Paskutiniu metu veiklą pakeitė jaudulys ir nekantrumas, noras atsakyti į likusius klausimus. Kartais pagaunam save karštoje diskusijoje, kaip geriau padaryti tą ar kitą - taip gimsta paprastos ir veikiančios idėjos. O laiko kažkaip užtenka. Patys visuomet linkstam link naujo, nematyto, nepatirto, todėl stengiamės sudalyvauti ten, kur pasisemtume patirties ir idėjų.

D: Iš tiesų likus mažiau nei mėnesiui krūvis kuriam laikui net truputį sumažėja. Daug kas yra padaryta ir belieka laukti paskutinės savaitės, kuomet reikia sureguliuoti logistiką. Kita vertus, tenka skirti kur kas daugiau resursų komunikacijai, kadangi paskutinės dienos – gyvybiškai svarbios.

Kas yra svarbiausia geram renginiui? Kas įmagnetina žmones telktis vienam savaitgaliui vienoje vietoje?

D: Pasižiūrėjus į visų ilgą laiką vykstančių renginių istoriją, visada galima pamatyti vieną bendrą vardiklį – tai natūralus augimas. Iš tokių ir mokomės. Įsimintiniausi renginiai visada prasideda nuo mažos saujelės bendraminčių ir laikui bėgant išauga į masinius susibūrimus. Manome, kad bendra istorija, mokymasis iš klaidų ir siekis nuolat padaryti geriau, nei buvo, yra tai, kas garantuoja gerus įspūdžius dalyviui.

E: Aš manau, jog kokybiškam renginiui svarbiausia jaukus vaibas ir atpalaiduojanti aplinka. Labai džiaugiamės, jog turim nepaprastai malonią ir žalią erdvę, į kurią patekus, išjungiami visi darbo ir rūpesčių kanalai. Manau, kad tai labai padeda suburti visus į vieną tinklą, vieną to savaitgalio istoriją.

LOGOUT

Pernai LOGOUT apšilo kojas. Kokie įspūdžiai buvo jam pasibaigus? Kokios pirmosios mintys užplūdo po jo? Į ką jos virto per metus?       

D: Kadangi viskas pavyko netgi šiek tiek geriau, nei tikėjomės, be abejo, turėjome nemažai džiaugsmo ir užsivedimo kitąmet padaryti dar geriau, daugiau, kokybiškiau. Tas užsidegimas niekur nedingo ir su nuostabių žmonių pagalba šiemet tikimės įsitvirtinti kaip kokybiškai augantis elektroninės muzikos festivalis.

E: Pernai po renginio liko tik vienas žodis – vau. Smagiausia buvo tai, jog pavyko suburti labai sąmoningas, įdomias ir mokančias atsipalaiduoti personas. Paskui viskas dėliojosi savaime – žinia apie festivalį natūraliai apskrido visus, kam tai įdomu. Kaip Domas ir sakė, sulaukėm daug pagalbos iš aktyvių ir patyrusių žmonių, dėka kurių viskas kol kas dėliojasi ypač sklandžiai ir maloniai (ačiū jiems!)

Kokios publikos sulaukėte pernai? Ar jie atvažiuos ir šiemet?

E: Elektroninės muzikos mėgėjai, žmonės, savaitgalį uždarantys kompiuterius ir bėgantys į gamtą, klubų lankytojai, rankų kilnojimo meistrai ir visi, kurie neieško žodžio kišenėje. Nuostabu, kad pavyksta visus užkrėsti pozityvia energija.  

D: Tiek pernai, tiek ir užpernai nuogąstavome, kad neturint apsaugos, gali kilti konfliktų, galbūt net problemų su vietiniu jaunimu. Tačiau, kaip ir norėjome bei tikėjomės, pavyko sutraukti labai draugiškus ir tvarkingus žmones, kurie dažnai ateina ir į tų pačių atlikėjų vakarėlius Vilniuje ir kituose miestuose. Buvo be galo malonu girdėti teigiamų atsiliepimų ir padėkų iš dalyvių, todėl mes labai laukiame atvykstant mūsų „veteranų“ ir šiemet.

Ar svajojate, kad LOGOUT kada nors išaugs iki didelio festivalio, surenkančio kelis tūkstančius žiūrovų?

E: LOGOUT nėra ir nebus pinigų šaltinis. Augti, be abejo, norisi, tačiau tai darysim tol, kol atrodys, kad tikrai reikia. Norime užauginti ne tik festivalį, bet ir užsiauginti savo auditoriją. Mūsų prioritetas yra ne pinigai, o kokybiškas ir išbaigtas renginys bei atmosfera, į kurią visiems norėsis sugrįžti vėl ir vėl.

D: Pasvajoti visada galima, bet jei atvirai, tai pirma norime išmokti neskubėti ir susidoroti su problemomis, kurios kyla darant mažesnį renginį. Turime ne vieną pavyzdį, kaip užsiplėšę daugiau, nei gali suvaldyti, organizatoriai paskęsta, todėl nenorime kartoti tų pačių klaidų. Po truputį puoselėsime šį savo kūdikį ir leisime jam augti natūraliai. O kiek LOGOUT reikia augti – pasakys publika ir laikas.

Šiek tiek apie festivalio vietą. Kur ji yra ir kas joje ypatingo?

D: Festivalis vyks nuostabiame ežerų parke Širvintų rajone, 50 km nuo Vilniaus. Scenos stovės praktiškai ant ežero kranto, o iš nugaros festivalis apsuptas tankiu žaliu mišku. Mums priklausys netgi sala, kurioje dienos metu planuojame ir papildomos veiklos. Trumpai tariant, fantastiška vietelė, stebimės, kaip iki šiol jos dar niekas neatrado. Vienintelis minusas – arti esančios sodybos, bet su jų savininkais jau kaip nors susitarsim J

E: Vietą, kurioje laukiame visų išsiloginusių žmonių, sukūrė du žmonės. Mums tai šventa, rami vieta, kurios nepaprastai graži gamta savaime atpalaiduoja. Todėl labai smagu, jog LOGOUT publika yra labai sąmoninga ir gamtoje elgiasi tarsi būtų jos dalis. Sodyboje yra dvi salos, milžinų supynės, keturios vietos išsimaudyti, valtys, pavėsinės. Vietos šeimininkai išsidavė, jog įrenginėdami poilsiavietę nemažai domėjosi vietų energetika. Tikriausiai todėl jiems pavyko savo rankomis sukurti erdvę, kurioje yra taip gera.

LOGOUT muzikinės programos turinys „priderintas“ išsiloginimui gamtoje, o vizualas kviečia atsijungti peržengiant kiek pavojingą ribą... ar teisingai interpretuoju?

E: Kviečiu į tai pažvelgti filosofiškai. Atsijungti kartais būna labai sunku: grįžti namo ir supranti, jog vis dar nepaleidžia darbiniai rūpesčiai, pabundi naktį ir atsakinėji į neatsakytus klausimus. Todėl tikrai norėtųsi, kad LOGOUT būtų ta stebuklinga, neužmušanti rozetė, kuri perjungtų tavo režimą iš darbinio į poilsinį.

D: Iš tiesų parinkome nemažai stipresnę elektroniką grojančių vardų, bet stengiamės išlaikyti balansą tarp „šoklios“ ir kartu muzikaliai vertingos bei įdomios programos. Sukviesti garsiausius vardus gali kiekvienas, o mūsų tikslas – padaryti nuoseklų, aktualų ir stilistiškai įvairų, išbaigtą muzikinį meniu. Esame dar gan jauni, todėl ir festivalį vairuojame netipinių, bet puikiai šokiams tinkamų garsų link. Bet verta pridurti, kad, kaip mėgsta sakyti kai kurių festivalių organizatoriai, „kiekvienas ras kažką sau“. (žinoma, jeigu tai ne SEL). Tiesiog norime leisti kitiems įvertinti muziką, kuri mums patinka labiausiai.

Dėl vizualo... galime pažadėti, kad kaišioti šakučių į rozetes tikrai neskatinsime, o kaip kas „atsijungia“, tai jau kiekvieno asmeninis reikalas. J Na, o mūsų reikalas – pasirūpinti, kad nei vienas atsijungimas negadintų šventės kitiems.

Šiemet LOGOUT sutampa su vienu dideliu ir dar dviem mažais festivaliais. Ar taip susispaudę į vieną, paskutinį, liepos savaitgalį nesuvaržysite vieni kitų galimybių?

D: LOGOUT jau nuo pat 2013 metų vyksta paskutinį liepos savaitgalį, tai jau tapo tradicija. Mes labai džiaugiamės jau turėdami artimą gerbėjų ratą, kurie net neabejoja, į kurį festivalį jiems važiuoti tą savaitgalį. Manome, kad tik tęsiant tradiciją ir kuriant vertę, o ne kilnojant festivalio datą ir taikantis nesusidurti su didesniais festivaliais galima užsiauginti auditoriją, kuriai jau nekils klausimas, ką rinktis tą savaitgalį.

E: Dideli festivaliai turi truputį kitą kryptį. Mes norim, kad publika pasijaustų kaip gerų, seniai pažįstamų draugų rate, todėl tikrai žinau, jog tie, kurie ieškos mūsų – mus tikrai ir ras.

Ar planuojate ką nors surengti dar prieš prasidedant LOGOUT 2015?

D: Liepos 10 d. visus kviečiame ateiti į Vasaros terasą ir sudalyvauti mūsų organizuojamame „paleidime“. Planuojam pabaigti aukšta nata. Oras nusimato nekoks, todėl nereiks važiuoti degintis, o Vasaros Terasa praktiškai visa po skėčiu. Be to, bus ir šiek tiek bilietų už draugišką kainą.

E: ... ir aišku būsim mes!

Ačiū Evelinai ir Dominykui
Kalbino Gintarė Kašelionytė © MANOFESTIVALIS.LT