"Kilkim Žaibu" programoje – britai "VENOM"

Senųjų tradicijų ir alternatyvios muzikos festivalis „Kilkim Žaibu“, vyksiantis 2016-ųjų Lietuvos kultūros sostine tituluojamuose Tešiuose, pirmą kartą į Baltijos regionui pristatys pasaulinę sunkiojo roko legendą VENOM!

VENOM

VENOM yra beveik 40 metų gyvuojanti grupė iš Didžiosios Britanijos. Ji yra viena iš kertinių sunkiosios muzikos atlikėjų, kurios veikla padarė stiprią įtaką tokiems metalo muzikos žanrams kaip „black“, „thrash“, „speed“ bei įkvėpė tūkstančius vėliau sekusių šių žanrų atlikėjų.

Venom savo muzikinį kelią pradėjo 1979 m. Jų ekstremali kūryba, ugninga energija ir aršus įvaizdis įtakojo tokias pasaulines žvaigždes kaip Metallica, Slayer, Exodus, Megadeth. Šios komandos lydėdavo Venom turuose kaip apšildančios grupės. Žinoma, bėgant laikui viskas evoliucionavo ir keitėsi, bet Venom išliko ištikimi savo pasirinktam keliui – groti ekstremalų, be kompromisinį metalą išvengiant vartotojiškai visuomenei lengvai virškinamų klišių.

Visą savo gyvavimo laikotarpį grupė išliko aktyvi, nenustojo kurti, išleido keliolika albumų, iš kurių ir paskutinieji muzikos kritikų yra vertinami palankiai. Tai, kad grupė ir šiandien dar turi daug kūrybinio potencialo bei pripažinimo įrodo ir tai, kad Venom iki šių dienų yra kviečiami į didžiausius pasaulio sunkiosios muzikos koncertus ir festivalius, kur užima aukščiausios pakopos pozicijas.

Venom festivalyje „Kilkim Žaibu“ koncertuos birželio 25 d. – trečiąją festivalio dieną. Šios grupės pasirodymui renginio organizatoriai kaupėsi ilgus metus. Grupė groja retai, yra išranki renginiams, jos nepamatysite antradienio turo koncertuose. Nors patys grupės muzikantai nėra labai išlepę ir reiklūs, vis dėlto tokio kalibro grupės dalyvavimas natūraliai reikalauja daug susikaupimo ir dėmesio. Grupė negroja be pirotechnikos efektų, turi daug išskirtinių pageidavimų tiek pačiai scenai, tiek jos garso bei apšvietimo aptarnavimui. Visa tai byloja, jog šis koncertas festivalio istorijoje bus tikrai ne eilinis.