Karklėje sprogs populiarumo bomba

Karklėje sprogs populiarumo bomba

"Karklė - Live Music beach" programa

Pažvelgus į šiųmečio festivalio "Karklė – Live Music Beach" atlikėjų sąrašą akys išsipučia. Regis, programos biudžetu Karklė šluostys nuosis  visiems lietuviškiems vasaros festivaliams. Sako, svetimų pinigų skaičiuoti negalima, tačiau net ir aklam aišku, jog organizatoriai šiais metais su nežinomais arba mažai žinomais vardais nesiterliojo. Programoje tik tie, kurių pristatinėti nereikia.

Kadaise tik į didžiąsias Lietuvos sales vykę Rusijos "Mumiy Troll", šiemet nepasididžiavo sugroti "ant smėlio". Paskutinį kartą 2009-aisiais viešėję Mumiai Troliai, pasirodo, vis dar produktyvūs atlikėjai tiek namuose, tiek svetur. Karklės publikai jie žada ir visiškai naujas dainas. Rusijos scenos revoliucionieriai pasirodys pirmąją "Karklės dieną", rugpjūčio 17-ąją 21.00 val.

Karklėje sprogs populiarumo bomba

Ryškiausia Karklės žvaigždė - "Mumiy Troll" iš Rusijos

Egidijus Dragūnas. Vieni jį dievina, kiti nekenčia, treti nesupranta, ar dievina, ar nekenčia, tačiau grupės "Sel" populiarumo Lietuvoje galėtų pavydėti ne vienas muzikantas. Savo įžūlumu, ciniška povyza ir, žinoma, talentu jis įdėjo didelį indėlį į 10 albumų, 6 singlus, 2 geriausių dainų rinkinius ir vieną dokumentinį DVD filmą išleidusios grupės istoriją, kuri tęsiasi jau 20 metų. Selas Karklei dovanoja vienintelį savo pasirodymą pajūryje šiais metais.

Karklėje sprogs populiarumo bomba

Egidijus Dragūnas

Andrius Mamontovas – atlikėjais, provokuojantis atskiram straipsniui apie savo pasirodymus festivaliuose šiais metais. Jų skaičius sunkiai suskaičiuojamas. Tačiau diskografijos apimtys atlikėjui tai leidžia. Su tokiu ilgamečiu, kiekybiškai ir kokybiškai įstabiu produktyvumu A.Mamontovas galėtų groti skirtinguose renginiuose keletą sezonų neprikurdamas ir neprigalvodamas nieko naujo. Gyvos muzikos paplūdimyje, kaip teigia organizatoriai, jis bus vienas iš ryškiausių akcentų.

Štai dar du atlikėjai – Marijonas ir Mantas – merginų akių džiaugsmas ir vadybininkų auksas. Nenuvalkioti, žavūs, populiarūs. Jų dainas liaudis moka atmintinai.

Mantas Jankavičius atlieka Ievos Narkutės dainą "Raudoni vakarai"

Žvaigždyną puošia ir latviai „The Hobos“, ir Jazzu su Lion Somov, ir A.Smilgevičiūtė su "Skyle", ir Alina Orlova, ir "Skamp", ir Keistuolių teatras, ir Ieva Narkutė, ir "Lemon Joy", ir  daugelis kitų. Tarpusavyje šie kolektyvai stilistiškai sunkiai sulyginami, tačiau juos sieja vienas bendras bruožas – populiarumas.

Galima pastebėti, jog paskutiniu metu didieji festivaliai, iki šiol atstovavę vieną aiškią muzikinę kryptį, ėmėsi plėsti auditoriją, pasiūlydami žymiai lankstesnę programą. Taip "Velnio akmenyje" rokas susidraugavo su metalu, o ryškią roko, hiphopo, elektronikos ir kitos muzikos simbiozę buvo galima matyti "Galapaguose / Roko naktyse". Karklė šiuo atveju nuo pat pradžių stengiasi nenurodyti krypties, vieninteliu savo išskirtinumu laikydama hipišką "laisvė, meilė ir muzika" požiūrį. Ar jiems pavyks tokią universalumo užmačią įgyvendinti, ko gero priklausys ne vien nuo ilgo ir žėrinčio atlikėjų sąrašo, bet ir nuo festivalininkų nusiteikimo tą "laisvę, meilę ir muziką" puoselėti. Kaip jie nusieikę pamatysime rugpjūčio 17-19 dienomis.

Gintarė, "ManoFestivalis.lt"

Daugiau skaitykite festivalių skiltyje "Karklė - Live Music Beach"
Programą padidinti ir atsispausdinti galima čia