"Karklė-2015" pristato stipriausią Lietuvos festivalių istorijoje atlikėjų sąrašą

Po pernykščio ažiotažo dėl didžiausio ir vienintelio Lietuvoje vasaros muzikos festivalio, vykstančio ant Baltijos jūros kranto, „Karklė Live Music Beach, atsiskleidė trys pagrindinės tiesos apie šį unikalų renginį.

Rudimental

Pirma – publika jį besąlygiškai myli, ir tai įrodo faktas, kad jau dabar išpirkta daugiau nei pusė bilietų į šių metų festivalį, kuris tradiciškai vyks Žolinių savaitgalį, rugpjūčio 14-16 dienomis. Antra – renginio organizatoriai kasmet stengiasi pateisinti tiek gerbėjų, tiek atlikėjų lūkesčius, todėl, atsižvelgdami į ankstesnių metų patirtį, deda daug pastangų, kad būtų patobulinta jo infrastruktūra, atnaujintos renginių lokacijos ir pasiruošta atlaikyti bet kokius iššūkius. Trečia - festivalis su kiekvienais metais kokybiškai auga, ir šiemet pristato stipriausią Lietuvos festivalių istorijoje atlikėjų sąrašą, taigi bilietus dar iki jo paskelbimo graibstę festivalio gerbėjai tikrai nebus nuvilti. 

Organizatoriai priduria, kad vienas dalykas lietuviškuoju Vudstoku pakrikštytoje trijų dienų muzikos ir pramogų fiestoje nesikeičia niekada: „Mes laukiame visų su ta pačia hipiška dvasia ir pozityviu nusiteikimu, nes čia ir vėl karaliaus muzika, meilė ir taika“, - sako festivalio iniciatorius ir jį organizuojančios komandos vadovas Marius Tumšys.

Į Karklę – iš Glastonburio ir Vemblio

Kaip ir kasmet, festivalis „Karklė Live Music Beach“ suteiks progą išvysti per keliasdešimt įvairaus žanro muzikos grupių ir atlikėjų iš skirtingų pasaulio šalių. Organizatoriai jau baigia formuoti lineup‘ą ir pagaliau pristato jį publikai. 

Šių metų hedlaineriai – britų dramenbeiso grupė „Rudimental“. Jos  singlai  dažni svečiai pirmosiose Europos topų vietose, o pati grupė ir jos debiutinis albumas „Home“ (2013 m.) spėjo susirinkti  pagrindinius Britų muzikos bei „MTV Europe“ apdovanojimus.

Pastaruoju metu ši grupė ypač laukiama didžiausių Europos ir pasaulio festivalių scenose. Birželį „Rudimental“ koncertuos garsiajame Glastonburio festivalyje Anglijoje, Liepą – Londono Vemblio stadione, kur pasirodys kartu su britų muzikos žvaigžde Ed Sheeran. Beje, vieną iš savo puikių dainų „Bloodstreem“ iš albumo „X“ Ed Sheeran parašė bendrai su „Rudimental“ ir kitos garsios grupės „Snow Patrol“ muzikantais.

Grupę „Rudimental“ sudaro keturi nariai, tačiau kartu su jais privačiu lėktuvu atvyksta beveik 30 žmonių komanda. Savo pasirodymui grupė į Karklę net šešiais sunkvežimiais atsigabena papildomos vaizdo ir garso technikos.  

„Priimti šią grupę ir ją lydinčią komandą bei įgyvendinti visus technininius ir organizacinius reikalavimus -  rimtas iššūkis festivalio organizatoriams. Mes ruošiamės labai atsakingai, nes siekiame geriausio rezultato“, - išskirtinio pasirodymo sėkme neabejoja M. Tumšys.

Antras kartas nemeluos

Dar vienas garsus šių dienų muzikos pasaulio vardas Karklės festivalyje – britų elektroninės muzikos prodiuseris, dainininkas ir reperis „Example“. Jo singlai ir albumai jau penkerius metus užkariauja šokių muzikos topų viršūnes ir yra laukiami bei puikiai sutinkami tiek klubuose, tiek didžiosiose scenose. Karklėje „Example“ (tikrasis vardas Elliot John Gleave) pristatys programą kartu su žinomu didžėjumi DJ Wire.

Beje, šis atlikėjas jau buvo sukėlęs ažiotažą Lietuvoje, kai balandį buvo paskelbtas jo pasirodymas Vilniuje, tačiau dėl reperio asmeninių priežasčių jis neįvyko. Tąkart nusivylę „Example“ gerbėjai dabar turės puikia progą atsigriebti Karklės festivalyje.

Galingi pasirodymai – ir po stogu

Šalia jau paminėtų pastaruoju metu itin spindinčių muzikos pasaulio žvaigždžių festivalio „Karklė Live Music Beach-2015“ atlikėjų sąraše rikiuojasi ne ką mažesnio kalibro vardai: lietuvių ypač mylimi islandai technomuzikos veteranai „Gus Gus“, rengiantys unikalius pasirodymus, britų dainininkas Marlon Roudette, ypač išgarsėjęs singlais „New Age“ ir „When The Beat Drops Out“, o taip pat anglų elektroninės muzikos kūrėjas Leeroy Thornhill, 1990-2000 m. grojęs ir šokęs garsioje britų grupėje „The Prodigy“.

Gus Gus

Bet ir tai dar ne viskas, ką organizatoriai parengė elektroninės muzikos gerbėjams. Ir taip galingą sąrašą vainikuoja vokietis didžėjus, prodiuseris „Tensnake“ bei šio žanro muzikos kūrėjas ir atlikėjas Tiga iš Kanados, kurio muzikiniame portfolio – tiek originalūs kūriniai, tiek tokių grupių, kaip „Depeche Mode“, „Scissor Sisters“, „Pet Shop Boys“, „The Killers“ ir kt. dainų remiksai.

Pastarųjų atlikėjų pasirodymai vyks dengtoje erdvėje: Karklės festivalyje šiemet bus net dvi scenos po stogu - elektroninės muzikos palapinė, sutalpinsianti 4.500 žmonių, ir muzikinis klubas, kuriame vienu metu galės šėlti iki 3.000 festivalio dalyvių.

Festivalyje – įvairių žanrų muzika

Nors šiemetinis festivalis – itin gardus kąsnis elektroninės muzikos gerbėjams, renginio organizatoriai lieka ištikimi koncepcijai, kad  jame savo vietą turi rasti įvairiausi muzikiniai žanrai.

Didžiąja scena šiemet dalinsis ne pirmus metus festivalyje pasirodysiantys Lietuvos muzikos grandai Marijonas Mikutavičius, Jazzu ir Leon Somov, Mantas Jankavičius, grupė „Antis“. Kopų scenojesavo muziką bei užburiančią atmosferą dovanos Jurga Šeduikytė, Alina Orlova.

Daugeliui puikia muzikine patirtimi taps perspektyviausių Lietuvos grupių „Makchu Pikchu“, „Proper Heat“,Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, „Z On A“, pasirodymai. Norintieji atrasti ką nors nauja perpildytame muzikos pasaulyje turės progos susipažinti su kompanijomis „Felix de Luca“ iš Danijos, „Bonafide3000“ iš Izraelio, buvusio skandalingosios baltarusių grupės „Lyapis Trubetskoy“ solisto projektu „Brutto“ ir kt.

Bilietai tirpsta

„Po lietaus ir žaibų čaižyto praėjusių metų festivalio sulaukėme daug įvairiausių nuomonių, pasiūlymų, pageidavimų. Viską įvertinome, gerai apgalvojome, subūrėme stipriausią profesionalų komandą, kad šiais metais pristatytume tokį festivalį, kuris maksimaliai atspindėtų mūsų atsakingą požiūrį į šio renginio dvasią, kokybę, tvarką, muziką ir pramogas prie jūros“, - organizacinio darbo užkulisius praskleidžia M. Tumšys.

Jis primena, kad šiemet bilietų į festivalį kiekis yra apribotas iki 10 tūkst. ir jų jau parduota apie 60 procentų. Bilietų šiuo metu galiojančiomis kainomis – 40 Eur visoms trims dienoms be nakvynės, arba 47 Eur –  su nakvyne – beliko apie 500. Šiems pasibaigus, bilietai brangs.

Žinia, po 1 Eur nuo kiekvieno parduoto bilieto organizatoriai tradiciškai skiria Karklės kaimo infrastruktūrai gerinti.