Ką apie praėjusį vasaros festivalių sezoną sako Golden Parazyth?

Praėjęs vasaros sezonas ypatingai išryškino keletą muzikinių publikos numylėtinių. Mes, "ManoFestivalis.lt", sekdami festivalių programas ir galvoje sukdami automatinį pasirodymų dažnumo skaitiklį, galime paliudyti, jog vienas iš jų buvo elektroninės muzikos kūrėjas Golden Parazyth. Apie praėjusį karštąjį darbymetį ir patirtus įspūdžius užduodame keletą klausimų projekto sielai Giedriui.

 Golden Parazyth

Golden Parazyth festivalyje "Galapagai", Edvino Bla nuotrauka

Kuriuose festivaliuose grojote šiais metais? Kurie labiausiai įsiminė? Gal galite pasidalinti įdomiais atsitikimais?

Šiais metais vasara buvo gausi festivaliais - koncertus surengėme Sūpynėse, Tamstoje, Galapaguose, Varom, Karklėje, Europa Vox Festival (Prancuzija),  JazzOn Festival (Estija). Nesinori kažkurio iš jų išskirti iš kitų. Visi jie buvo kažkuom kitokie, įdomūs ir mums paliko skirtingų įspūdžių. Įdomūs atsitikimai, kaip žinia, festivaliuose atsitinka nuolat ir iš ten visada grįžti pasikrovęs energijos ir gerai praleidęs laiką (šypsosi).

Ar pasirodymas festivalyje skiriasi nuo solinio koncertinio pasirodymo? Kuo? Kuris iš jų labiau patinka?

Groti festivalyje visada didžiulė šventė: žmonės, gamta ir atvira erdvė visada padaro koncertą išskirtiniu ir nepamirštamu. Yra daug skirtumų tarp solinio koncerto ir festivalinio pasirodymo, tačiau nederėtų išskirti to ar kito, nes tai būtų kaip lyginti gražų kačiuką ir gražų šuniuką –  ir tas, ir tas kažkuom kitoks ir mielas...

Šiemet grojote užsienio festivaliuose. Gal galite juos palyginti su lietuviškais?

Kolkas esame groję Prancūzijos, Lenkijos, Estijos, Luksemburgo ir Anglijos festivaliuose, tačiau tiek užsienio, tiek Lietuvos organizatoriai festivaliuose padaro viską, kad atlikėjas jaustųsi gerai ir žmonės būtų laimingi. Gal tiesiog svetur galima išgirsti daugiau naujų, negirdėtų grupių, kurių Lietuvoje nepavyktų išgirsti dėl jų menko žinomumo mūsų krašte.

Ar kitąmet ketinate taip pat aktyviai turuoti po lietuviškus festivalius?

Viskas priklausys nuo organizatorių noro vėl mus matyti savo scenose. Šiai dienai jau turime kelis užsakymus kitų metų vasarai.

Gal yra toks lietuviškas festivalis, į kurio sceną nenorėtumėte grįžti?

Tiesą sakant, nei vienas iš šiais metais aplankytų festivalių nepaliko blogo įspūdžio. Atrodo, kad kartelė nuolat keliama ir viskas eina tik i priekį. Nors festivalių gausa vis auga, bet, manau, geri festivaliai neišnyks nuo Žemės paviršiaus ir gyvuos dar daugybę metų. Slaptas mūsų noras yra grįžti į Karklės festivalį ("Karklė – Live Music Beach" – red.pastaba), nes šiais metais buvome ten pirmą kartą, sutraukėm didžiulį burį klausytojų (jie net netilpo mūsų erdveje!). Taigi, slapta tikimės ir kitais metais ten grįžti tik jau į didesnę sceną (šypsosi).

Į klausimus atsake Giedrius Parazythas
Dėkojame!

Kalbino Gintarė © ManoFestivalis.lt