(Jūra x gera muzika)³ = Satta Outside 2013

Satta Outside 2012

Liko mažiau nei savaitė iki vieno laukiamiausių Lietuvos vasaros festivalių, "Satta Outside". Kalbiname "Sattos" organizatorius ir klausiame jų, ko šių metų festivalyje patys organizatoriai laukia labiausiai, ar "Satta" kadanors sugrįš į Vilnių, ir kiek dviračių jau grįžo pas savo šeimininkus.

Kuo tokia ypatinga, artėjanti vasaros festivalių kulminacija - "Satta Outside"?

Malonu, jei kažkam tai yra vasaros kulminacija. Mums tai – metų darbo kulminacija ir tuo pačiu žingsnis į sekančius festivalius. Tuo pačiu sunku kalbėti, kuo esame ypatingi. Tiesiog esame "Satta Outside", o to nesumaišysi su jokiu kitu įvykiu Lietuvoje ar net už jos ribų.

"Satta Outside" - vienas didžiausių ir populiariausių Lietuvos open air'ų, ar tai reiškia, kad festivalis išaugo iš alternatyvos rėmų?

Pagal didžiosios žiniasklaidos dėmesio kiekį (tiek pačių inicijuotą, tiek žurnalistų skiriamą) ar vadinamųjų "A klasės" vardų festivalio plakatuose kiekį mes buvome, esame ir turbūt būsime alternatyva dar ilgai. Nesinori savo ar atlikėjų pasiekimų matuoti pranešimų spaudai skaičiumi, nes tai yra paprasčiausiai netikra.

Pirmasis festivalis buvo skirtas atšvęsti pirmąjį "Satta" baro sezoną, ar kuris nors iš ateityje vyksiančių festivalių gali tapti "Satta" baro sugrįžimo pre-party?

Įvairių yra galimybių ir planų, bet artmiausiu metu į barų verslą "Satta" grįžti neketina.

"Satta Outside" organizatorių laukiamiausi ir į "must see" sąrašą patenkantys atlikėjai?

Absoliučiai visi, kurie dalyvaus festivalyje: ir grįžtantys ne pirmąkart, kas yra didelis komplimentas, ir debiutuojantys. Nė vieno nekvietėme norėdami užkimšti skylę, nė vienas čia nėra atsitiktinai. Nuo XXII a. šokių muzikos su voodoo elementais iki surf roko.

Kiek dviračių jau grąžinta?

Vis dar laukiame. Jokių baudų nebus, tik grąžinkit.

O jei vis dar svarstai ar į vasaros festivalių sąrašą įtraukti "Satta Outside"...?

Prisiminkit, kaip jaučiatės būdami prie jūros, padauginkit tą jausmą iš patinkančių atlikėjų festivalio programoje skaičiaus ir dar pakelkit kubu. O sattaoutside.lt kalba geriau už mus.


Kalbino Dovi.
Fotografija Natos iš Sattos 2012

Daugiau apie festivalį čia: Satta Outside 2013