"Jupiter" – ambicingas naujokas miesto festivalių rinkoje

Šešerius metus rokenrolo festivalį „Devilstone“ organizuojantys „ALT events“ žengia į miesto festivalių rinką. Dar šią žiemą Vilniuje debiutuos naujas alternatyvios muzikos festivalis „Jupiter“. Gruodžio 10–11 d. festivalio organizatoriai į klubą „Propaganda“ atveš lietuviams jau gerai žinomą vokiečių kolektyvą „Kadavar“, pirmą kartą Lietuvoje koncertuosiančius amerikiečius „The Shrine“ ir „Satan‘s Satyrs“, „Horizont“ iš Švedijos ir kitų įdomaus skambesio grupių.

KADAVAR

Pirmoji debiutuojančio „Jupiter“ festivalio diena – ketvirtadienis – bus užpildyta amerikietiškos gitarinės muzikos garsais. „The Shrine“ atneš aštuntojo dešimtmečio rokenrolinės nuotaikos, o „Satan‘s Satyrs“ pavadinimas neturėtų bauginti – šios pankiškos trijulės kūryba tai pat persmelkta rokenrolo variacijomis. Kiek sunkesni švedai „Horizont“ pateiks klasikinės ekstremalios gitarinės muzikos. Pirmąjį koncertą užbaigs Lietuvoje jau viešėję klasikinio roko virtuozai, barzdotieji vokiečiai „Kadavar“. Antros dienos programa bus kiek kitokia, visi likę atlikėjai bus skelbiami vėliau.

Pirmasis „Jupiter“ žada nustebinti instaliacijomis ir erdvės sprendimais klube „Propaganda“. Jis bus specialiai transformuotas, dekoruotas ir festivalio lankytojus pasitiks kone neatpažįstamai pasikeitęs. Visos patalpų galimybės „live“ salėje, „lounge“ salėje ir bare bus išnaudotos maksimaliai. „Šį kartą patalpų klausimas sprendžiamas kūrybiškai. Gal taip netgi įdomiau – beveik apleistos „Propagandos“ trūkumus užmaskuoti ir paversti privalumais. Patys esame užsidegę įgyvendinti visas idėjas ir padaryti siurprizą publikai. Kur kas didesnis iššūkis bus rasti daugiau tinkamų patalpų ateityje. Mažiems ar vidutiniams renginiams patogių ir gerų erdvių Vilniuje tiesiog nėra arba jos dar neatrastos, todėl reikės ieškoti, patiems jas sukurti“, sako „ALT events“ kūrybos vadovas Vaidas Voronavičius.

Pasak organizatorių, festivaliui startuojant apsiribota gana įprastu, „indoor“ koncertų formatu, tačiau ateityje jis plėsis tiek muzikos, tiek erdvės, tiek įvairaus turinio atžvilgiU. Jau kitais metais „Jupiter“ planuoja Vilniuje sukurti keletą traukos centrų, kad veiksmas užpildytų daugiau miesto erdvių, scenų, klubų. Neapsiribojama ir vienu ar keliais pagrindiniais muzikos stiliais – „Jupiter“ apims įvairiausius šiuolaikinės muzikos žanrus, nuo švelnaus indie roko, svajingo psichobilio iki šalto post-punk‘o, ekstremalaus džiazo ir bet ko kito, kas tik atrodo aktualu, įdomu, o svarbiausia – kūrybiška ir muzikalu.