Japonų atlikėjai "YeYe": Vilniaus gatvės mums primena "Harį Potterį"

Ye Ye

 

Japonų džiazo kvartetas „YeYe“ pradėjo koncertinį turą Lietuvoje, Jonavos kultūros centre. Ta proga „nowJapan“ festivalio organizatorių surengtuose spaudos pusryčiuose muzikantė dalinosi savo pirmaisiais įspūdžiais apie Lietuvą ir pasakojo apie savo kūrybinį kelią 

Talentinga jauna muzikantė Natsuko Hashigushi kitaip žinoma slapyvardžiu YeYe apie Lietuvą sužinojo prieš dvejus metus. Tąkart 2012 m. festivalyje „nowJapan“ viešėjęs fotografas Alexandre Bonnefoy susižavėjęs mūsų šalimi išfotografavo 40 juostelių. Draugo nuotraukomis susižavėjusi YeYe nutarė pamatyti Lietuvą savo akimis.

Atlikėjos užsidegimą įrodo ir Japonijoje organizuotas labdaros koncertas tam, kad jos grupė galėtų atvykti į Lietuvą. „Man patinka Lietuva, čia labai gražu, daug istorinio palikimo. Pasivaikščiojimas Vilniaus gatvėmis man primena akimirkas iš filmo Haris Poteris“, - per spaudos pusryčius juokavo atlikėja.

Festivalio organizatoriai džiaugiasi grupės entuziazmu susipažinti su mūsų šalies kultūra – YeYe vokalistė išreiškė norą apsilankyti tikrame lietuviškame turguje, mielai ragauja japonams neįprastus nacionalinės virtuvės patiekalus.

Lietuvoje suplanuoti net keturi grupės koncertai: Jonavoje, Alytuje, Vilniuje ir Kaune.

Interviu su atlikėja „YeYe“

Kaip sužinojote apie Lietuvą? Ir kas Jus čia taip patraukė, jog ryžotės surengti savo koncertinį turą?

Apie Lietuvą sužinojau iš savo draugo fotografo Hideaki Hamada, kuris čia lankėsi prieš dvejus metus. Tuomet jo nuotraukų paroda buvo demonstruojama 2012 metais vykusiame nowJapan festivalyje. Aš pati niekuomet nesu buvusi jokioje Europos šalyje, tad turėjau savitą įsivaizdavimą apie Europą. Pamačius Hideaki nuotraukas, buvau sužavėta ir panorau čia atvykti. Jūsų šalis nepaprastai graži.

Kokį patį įdomiausią faktą esate girdėjusi apie Lietuvą?

Įdomus sutapimas, jog Lietuva garsėja lino audiniais. Pastaruoju metu linas sparčiai populiarėja Japonijoje ir dauguma japonų būtent šią medžiagą pradeda rinktis savo lovų užtiesalams ar rūbams.

Ar Jūs domitės Lietuvos muzika? Ar esate girdėjusi mūsų tradicinę folkloro muziką? Jei taip, kokia Jūsų nuomonė apie ją?

Tiesą pasakius, nesidomėjau prieš tai Lietuvos muzika ir juolab nežinojau apie lietuvišką folklorą. Man tradicinė vienos ar kitos šalies muzika labai patinka, kiekviena turi kai ką tikrai savito, todėl nekantrauju išgirsti lietuviškąją. Iš jo tikrai galima pažinti šalį, jos žmonių charakterį.

Kaip apibūdintumėte savo kuriamą muziką?

Mano muzika yra veržli, net jei jos tempas ir atrodo lėtas. Kai atlieku savo kūrinius, visuomet galvoju apie tai, kad nenoriu sustoti ir pralaimėti. Keista, bet grojant mane visada lydi baimė pralaimėti pačiai sau. Sunku tai paaiškinti.

Kaip manote, kaip Lietuvos klausytojai priims Jūsų muziką?

Aš neįsivaizduoju. Tikrai sunku nuspėti. Vis dėlto esu girdėjusi daug gerų dalykų apie Lietuvos žmones, todėl tikiuosi, jog jie mėgausis mano atliekama muzika.

Kaip prasidėjo Jūsų muzikinė karjera?

Aš savo šeimoje dar turiu tris vyresnius brolius, kurie visi groja. Būtent broliai mane išmokė daugybės muzikinių dalykų ir jų dėka pradėjau kurti. Vėliau, besimokant koledže, mane pastebėjo viena leidėjų grupė ir jų dėka aš išleidau savo pirmąjį albumą.

Kaip manote, kuo „YeYe“ muzika traukia žmones?

Mano nuomone, stipriausia „YeYe“pusė yra tai, jog visi atlikėjai yra tarsi suaugę vienas su kitu. Aš tikrai negalėčiau išreikšti savo muzikos, be jų. Mes beveik kaip šeima.

Koks Jūsų nuomone yra didžiausias „YeYe“ pasiekimas?

Be abejonės tai, jog buvome pakviesti į Lietuvą! Man čia labai patinka, aš džiaugiuosi, jog drauge su „nowJapan“ organizatoriais pavyko suorganizuoti mūsų turą.

Kuri daina iš Jūsų repertuaro yra Jums pačiai artimiausia?

Tai būtų naujoji daina pavadinimu „Ate a lemon“. Ji yra arčiausiai mano sielos. Ją atlieku su išskirtiniu nuoširdumu ir atvirumu.

Kur save įsivaizduojate po 10 metų?

Aš norėčiau ir toliau kurti naujas dainas, rengti koncertinius turus skirtingose šalyse. Tai mano didžiausia siekiamybė.

Kuris iš žymių muzikantų yra Jūsų idealas, įkvepėjas?

Aš labai žaviuosi atlikėja Feist. Ji labai šauni ir yra kupina aistros muzikai. Būčiau laiminga jei ateityje galėčiau virsti tokia stebuklinga atlikėja kaip ji.

O kokie yra tavo mėgstamiausi muzikantai?

 

Labiausiai mėgstu Feist, She&Him, Erland Oye iš Kings of Convenience, the Whitest Boy Alive, Pomplamoose ir Nataly Dawn. Ankščiau dar dažnai klausydavau Belle&Sebastian.