Interviu su Lilu apie „DINAMITAS LIVE 2015“: „Giliai paslėptų minčių nėra. Tiesiog sprogimas“

Interviu su Lilu apie „DINAMITAS LIVE 2015“: „Giliai paslėptų minčių nėra. Tiesiog sprogimas“

Nors „Dinamitas“ praūžė prieš gerą mėnesį, apie jį kalbėti verta. Kodėl? Tai vienas iš didesnių hip-hop‘o renginių šaltąjį sezoną.

Vasario 7 dieną Menų fabrike LOFTAS dvylika valandų skambėjo hip-hop‘o beat‘ai, kas dvidešimt minučių ant scenos lipo vis kiti atlikėjai. Ar sunkusuorganizuoti išskirtinio formato hip-hop‘o renginį Lietuvoje, kalbamės su festivalio „Dinamitas“ organizatoriumi ir iniciatoriumi – Lilu.

 Kokios nuotaikos ir įspūdžiai po vasarį praūžusios „Dinamito“?

Labai geros! Renginys buvo kiek kokybiškesnis bei techniškai geriau įgyvendintas, nei praėjusiųjų metų. Taip pat buvo kur kas mažiau organizacinio chaoso. Reiškia, darbas nenuėjo veltui. Pats vertinti negaliu – per daug subjektyvu.

Interviu su Lilu apie „DINAMITAS LIVE 2015“: „Giliai paslėptų minčių nėra. Tiesiog sprogimas“

Pirmasis „Dinamito“ festivalis surengtas 2012-aisiais metais? Kaip ir kam kilo idėja rengti Lietuvoje hip-hop‘o festivalį?

„Dinamitas“ yra kiek daugiau nei standartinis renginys, nes paprastai statome 2-3 scenas, dalyvauja daugatlikėjų ir visa tai trunka  apie dvylika valandų. Tačiau festivalio masiškumo renginys dar nesiekia. Todėl draugiškai vadiname tai vienos nakties festivaliu. „Dinamito“ renginio koncepcijos idėja šovė man (skamba pasipūtėliškai, bet ne aš paklausiau:)), o tada atsirado pulkas puikių žmonių, kurie iki šiol padeda visa tai įgyvendinti.

Kokią reikšmę slepia pavadinimas – „Dinamitas“?

Giliai paslėptų minčių nėra. Tiesiog sprogimas.

Kelintą kartą buvo rengiamas festivalis?

Gėda, tačiau nepamenu net tikslių metų, kada „Dinamitas“ prasidėjo. Jeigu neklystu, dabar buvo 6-tasis renginys.

Kaip per visus metus keitėsi festivalio koncepcija? Erdvės?

Kiekvieno „Dinamito“ intriga, azartas, galvos skausmas – ką pasiūlyti naujo? Kadangi renginys paremtas lietuviško hip-hop'o atlikėjais, tai jame iš esmės groja Lietuvos atlikėjai.  Sąrašas kinta minimaliai ir publika prie to priprato. Beje, „Dinamito“ publika įnoringa. Jiems neužtenka tik kelių atlikėjų. Jie nori pamatyti visus, kurie tuo metu yra kuriantys ir koncertuojantys Lietuvoje.

Įvairovės į „Dinamito“ festivalį bandome įnešti kitais kanalais. Skirtingose vietose išstatome erdves, keičiame apšvietimo, scenografijos bei įgarsinimo sprendimus, stengiamės nustebinti smulkmenomis. Pavyzdžiui, viename „Dinamite“ į antrą aukštą įkėlėme slaptą stage'ą, kuriame lygiai 00:00 netikėtai pasirodė Dj Mamania. Tiesa, vasarą stebinti lengviau, nes oro sąlygos leidžia naudoti lauko erdves, žiemą rankos yra kiek surištos. 

Kokia auditorija susirenka į festivalį? Šiemet matėsi daug jaunų veidų.

Auditorija yra jauna – 16-24 metų žiūrovai.

Interviu su Lilu apie „DINAMITAS LIVE 2015“: „Giliai paslėptų minčių nėra. Tiesiog sprogimas“

Pagal ką buvo atsirenkamos grupės?

Konkrečių kriterijų nėra. Lietuvišką hip-hop'ą sekame nuolatos, bendraujame su atlikėjais, puikiai žinom, kas ką padarė, kas paruošė naują programą, išleido albumą, singlą ar klipą... Atėjus laikui, tiesiog sukviečiame labiausiai pasižymėjusius.

Kuo šių metų festivalis skyrėsi nuo praėjusių?

Priešpaskutinį kartą „Dinamitas“ vyko gegužės mėnesį, buvo puikios oro sąlygos, tad nemažai koncertų vyko lauke. Turėjome dideles maitinimo, pramogų, prekybos zonas, taip pat net keturias scenas... Žiemą viskas vyksta kiek kukliau ir akcentai sudedami galbūt ne taip akivaizdžiai pastebimuose aspektuose.

Su kokiais iššūkiais tenka susidurti organizuojant festivalį?

Visi organizuojantys didesnius renginius žino, ką reiškia paskutinė savaitė. Šį kartą man ji buvo itin ekstremali, paskutines septynias dienas praktiškai nevalgiau ir nemiegojau, nes tam tiesiog nebuvo laiko.

Interviu su Lilu apie „DINAMITAS LIVE 2015“: „Giliai paslėptų minčių nėra. Tiesiog sprogimas“

Kaip keičiasi hip-hop‘o scena/kultūrą Lietuvoje?

Jinai tampa įvairiapusiškesnė. Turime vis daugiau aiškių kontūrų, asmenybių, išskirtinumo.

Kokie „Dinamito“ ateities planai?

Planų yra įvairių. Nuo mažiausių iki labai didelių. Vieną įdomesnį projektą, susijusį su šiuo renginiu, bandysime įgyvendinti jau šią vasarą. Kaip bebūtų, tai kol kas tik planai, ir apie juos reikėtų šnekėti po fakto. 

Ačiū Lilui už pokalbį.

Kalbino Miglė Narkevičiūtė, MANOFESTIVALIS.LT

Organizatorių nuotraukos