"In memoriam Mstislavui Rostropovičiui" kvies pajausti kompozicijų dvasią

\"In memoriam Mstislavui Rostropovičiui\" kvies pajausti kompozicijų dvasią

Birželio 3 d. Užutrakio dvaro sodybos rūmuose startavęs festivalis "In memoriam Mstislavui Rostropovičiui" lankytojus kvies iki pat mėnesio galo.

Pasaulinio garso violončelininko M. Rostropovičiaus 85-osioms gimimo bei 5-osioms mirties metinėms paminėti skirtas koncertų ciklas kvies pasiklausyti ir pajausti senosios Europos renesanso laikų muzikos, klasikinių operų arijų, A. Piazzollos tango bei šiuolaikiškų muzikinių-literatūrinių kompozicijų dvasią.

M. Rostropovičiaus koncertuodavo Lietuvoje, kaip solistas dažnai grodavo su šalies orkestrais jų gastrolių užsienyje metu, palaikė artimus ryšius su mūsų menininkais. Tačiau, sielos viduje Maestro buvo ne vien aistringas muzikantas, bet ir didis humanistas, Pasaulio pilietis. M. Rostropovičius sakydavo: "Galbūt po vieną mes nuveiksime ne tiek daug, tačiau apjungtos mūsų pastangos gali pakeisti pasaulį. Darbo užteks visiems ir veikti privalome nedelsiant!". Patyręs Sovietų Sąjungos valdžios represijas, priverstas emigruoti iš tos šalies, jis karštai pritarė Lietuvos Nepriklausomybės siekiui tuomet, kai 1990-ųjų metų pavasarį Pasaulio valstybės dar tik svarstė ar pripažinti mūsų naująjį statusą.

Koncertai Užutrakio dvaro sodybos rūmuose pradėti rengti 2009 m. rudenį. Tuomet rūmų restauracija tebuvo įpusėjusi, o dabar atkurto ir akį džiuginančio garsiojo parkų architekto   E.F. Andre  parko vietoje plytėjo tik statybų aikštelė. Pirmieji klausytojai turėtų prisiminti, kad Baltoji salė, dabar jau garsėjanti išskirtinai jaukia aplinka bei puikia akustika, buvo visiškai ne balta: aptrupėjęs žalios spalvos tinkas (sovietmečio palikimas), sudaužyti veidrodžiai, suskilę langų stiklai... Bet publikai tai netrukdė ir koncertai vyko nežiūrint visų kylančių nepatogumų. Koncertų metu prisitaikyti tekdavo ir rūmų restauratoriams: restauruojamoje patalpoje jų įrankiai atsargiai stukseno tik aidint plojimams.

\"In memoriam Mstislavui Rostropovičiui\" kvies pajausti kompozicijų dvasią

(Canto Vivo, organizatorių nuotr.)

Birželio 17 d. koncertastaps simboliniu festivalio „In memoriam M. Rostropovičiui“ akcentu: scenoje pasirodys M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo stipendijatai – vieni iš tų jaunųjų talentų, kuriems iki šiol juntama Maestro globa padeda siekti menininko statuso. Programoje skambės klarnetui solo bei įvairiems klarnetų ansambliams sukurti J. Francaix, W.A. Mozarto, J. Brahmso, L. Bernsteino, A. Piazzollos, H. Villa-Loboso, B. Kovacso kūriniai. Kartu su klarnetininkais Ž. Brazausku, V. Giedraičiu, S. Makštučiu, A. Šukiu pasirodys ir styginių kvartetas „Toto“. Bilietų kaina: 25 Lt.

Birželio 24-osios vakarą, kai žvilgsniu nulydėdama surastus paparčio žiedus stabtelės trumpiausia vasaros naktis, romantiškoje Užutrakio dvaro sodybos rūmų terasoje skambės muzika dar sykį nunešianti ten, kur  rasotoje žolėje liko įspausti paslaptingi ieškotojų žingsniai. Tai – Astoro Piazzollos, tango revoliucionieriaus, Argentinoje vadinto „El Gran Astor“ (Didysis Astoras), tango muzika. Programą atliks vokalistė Miglė Vilčiauskaitė, smuikininkė Saulė ir pianistė Rūta Rinkevičiūtės bei akordeonininkas Nerijus Bakula. Skambės žymiausi A. Piazzollos kūriniai: 1992 m. nominuotas Grammy apdovanojimui tango „Oblivion“, aistringieji „Soledad“, „Adios Nonino“, „La Muerte del Angel“, „Libertango“ ir kt. Bilietų kaina: 35 Lt.

\"In memoriam Mstislavui Rostropovičiui\" kvies pajausti kompozicijų dvasią

(Miglė Vilčiauskaitė, organizatorių nuotr.)

Birželio 30 d. baigiamajame festivalio koncerte „Post Scriptum“ Užutrakio rūmų terasoje skambės įspūdingos operinės arijos ir netikėto styginių sąstato – trijų violončelių ir kontraboso – atliekama kamerinė muzika. Atlikėjai: Liudas Mikalauskas ir styginių kvartetas „Bass Arco“. L. Mikalauskas yra ne tik aksominio balso savininkas ir plastiškas aktorius. Taip pat jis yra ir itin talentingas skaitovas. L. Mikalausko parengtoms programoms siužetiškumo ir gelmės suteikia tarp muzikinių kūrinių paties dainininko skaitomi literatūriniai tekstai. Šiame koncerte girdėsime W. A. Mozarto, G. Rossinio, Ch. Gounod, A. Boito, A. Rubinsteino,
M. Musorgskio, C. Saint-Seanso vokalinę ir instrumentinę muziką, bus skaitomos ištraukos iš Dantės Alighieri „Dieviškosios komedijos“. Bilietų kaina: 45 Lt.

\"In memoriam Mstislavui Rostropovičiui\" kvies pajausti kompozicijų dvasią

(Liudas Mikalauskas, organizatorių nuotr.)

Bilietais prekiauja „Bilietų pasaulis“ /www.bilietupasaulis.lt/

Informacija ir bilietų rezervavimas: +370 612 31170, www.ambravox.lt